Chiang Mai'de gezilecek 20 yer Güncellenmiş baskı Seyahat ederken modası geçmiyor.

3,256'u okuyun

neredeyse kış Pek çok insanın kesinlikle Kuzey'e seyahat etme planları var. Her yıl insanlar arasında popüler olan destinasyonlardan biri, doğal güzelliği ve çeşitli cazibe merkezleri ile tanınan bir il olan "Chiang Mai" dışında herhangi bir yer olacaktır. İçerisinde check-in yapmanız ve lezzetleri tatmanız için bekleyen birçok şık kafe bulunmaktadır. Tam donanımlı bir il olduğu ve her tarzda turistleri çok iyi karşılayabildiği söylenebilir. Bu yüzden bugün, arkadaşlarınızı Chiang Mai'de seveceğiniz, 20'de güncellenen, ziyaret edilecek 2021 yeri tespit etmeye götürmek ve resimlerinizi geri almak ve kesinlikle IG'ye yüklemek için gönüllü olmak istiyoruz, ancak bir seyahate çıkmadan önce , unutmayın. Bangkok - Chiang Mai'den uçak bileti rezervasyonu yapmak için basın. Traveloka İşe gidip gelmenizi her zamankinden daha kolay ve rahat hale getiren web siteleri ve uygulamalar. Ayrıca, uygun fiyata bilet de alacaksınız. Gerçekten buna değer olduğu söylenebilir.

Chiang Mai'de seyahat etmek

Chiang Mai'de seyahat etmek, kırmızı minibüs kullanmak gibi birçok şekilde yapılabilir. toplu taşıma çeşitli destinasyonlara kolaylıkla seyahat etmenizi sağlayan self-drive araç kiralamanın yanı sıra. hangi bugün yeni bir hizmetimiz var Traveloka Arkadaşlarımızı birbirimizle tanıştıralım, yani self-drive araç kiralama hizmeti. Sadece sayfayı ziyaret ederek web sitesi ve başvuru sayfası üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz. https://www.traveloka.com/th-th/car-rental/city/chiang-mai ve parmaklarınızın ucunda kolay adımlarla rezervasyon yapın Artık istediğiniz şekilde maceraya atılabilirsiniz.

 

1. Wat Phra That Doi Suthep

Wat Phra That Doi Suthep Chiang Mai'de önemli bir tapınaktır. hangi şehre yakındı turistlerin kolayca seyahat etmesine izin vermek Tapınağın içinde, 500 yıldan fazla bir süredir var olan altınla kaplı ve kalıntıları saklayan Chiang Saen tarzı bir çedi var. Bu, bu tapınağı kutsal bir yer yapar ve büyük dini ve tarihi öneme sahiptir. Herhangi birinin Chiang Mai'ye seyahat etme fırsatı varsa, ziyaret etmeyi ve refaha kendiniz için saygı göstermeyi unutmayın.

Çalışma saatleri : Her gün 05.30:21.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

2. Kraliçe Sirikit Botanik Bahçesi

Şimdi Chiang Mai'yi ziyaret etmeye devam edelim. Kraliçe Sirikit Botanik Bahçesi Farklı bitki türlerinin eksiksiz koleksiyonu özellikle yerli ağaç ve yurt dışından ithal edilen türler muhteşem görkemli kaktüs dahil Farklı bitkileri ve birçok farklı ağaç türünün güzelliğini incelemeyi sevenler için ideal. turistlerin yürüyebileceği ve içindeki gölgeli ve saf atmosfere hayran kalabileceği bir yer. çeşitli fotoğraf açılarında etkileyici görüntüleri sonuna kadar yakalamanın yanı sıra

Çalışma saatleri: Her gün 08.30:17.00 - XNUMX:XNUMX saatleri arasında açıktır.

3. Büyük Kanyon Hang Dong

Grand Canyon Hang Dong, akıntının erozyona uğramasının neden olduğu doğal bir cazibe merkezidir. Arizona Büyük Kanyonu'nun kayalıklarını andıran Amerika Birleşik Devletleri Sonuç olarak, hem Taylandlılar hem de yabancılar doğanın harikalarını görmeye gelen turistler var. yüzme ile birlikte ve uçurumdan sonuna kadar atlamanın tadını çıkarın Ayrıca acıkanlar içeride açık olan restoranı kullanabilirler. Farklı açılardan şık fotoğraflar çekmek için de uğrayabilir ve bunları sosyal medyada özgürce yayınlayabilirsiniz.

Çalışma saatleri: Her gün 08.00:19.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

4. Wat Umong

Wat Umong, 700 yılı aşkın bir süredir Chiang Mai'nin antik bir antik bölgesidir.İçinde turistlerin dolaşabileceği duvar resimleri vardır. Asoke sütununun bir kopyası, taş yazıtlar, bir yılan başı, bir Bodhisattva görüntüsü ve tamamen ziyaret edebileceğiniz Buddhadharma Bahçesi ofisi dahil. Bu tapınağın öne çıkan özelliği, atmosferin huzuru ve pagodayı ve tünelin önünü kaplayan ağaçların güzelliğidir. Ta ki çoğu turistin uğrayıp hatıra fotoğrafları toplamak için uğradığı popüler bir yer haline getirene kadar.

Çalışma saatleri: Her gün 05.00:20.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

5. Tha Phae Kapısı

Sosyal medyada gördüğümüz en popüler yerlerden biri, çarpıcı bir fon olarak tuğladan yapılmış, kapıyı kullanarak havalı fotoğraflar çekmeyi seven blog yazarları ve turistler için popüler bir yer olan Tha Phae Kapısı'ndan başkası değil. Bu kapı, eyaletin önemli bir sembolü ve Chiang Mai'nin son derece övgüye değer olan tarihinden biridir. Şu anda yakın bölge, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı ürünün bulunduğu bir yürüyüş caddesi olarak açıldı.

Çalışma saatleri: 24 saat açık

6. Chiang Mai Hayvanat Bahçesi

Bizimle seyahate çocuk getirenler için check-in yapmanızı tavsiye ederiz. Chiang Mai Hayvanat Bahçesi Bulması zor vahşi hayvanlar da dahil olmak üzere çeşitli sevimli küçük hayvanlarla dolu. Bu hayvanat bahçesinin en önemli özelliği Çin'den gelen pandalardır. Avustralya'dan gelen koalaları ve kanguruları yakından görebiliyoruz. Akvaryum, kuşlar artı sayılar, çöp su samurları ve daha birçok akıllı hayvan gibi hayran kalacağımız birçok aktivite ve hayvan şovunun bulunduğu, ailenizle mutlu vakit geçirebileceğiniz yerlerden biri olduğu söylenebilir. hiç.

Çalışma saatleri : Her gün 08.00:18.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

7. Warorot Pazarı

Kad Luang olarak da bilinen Warorot Pazarı, Chiang Mai'deki en büyük pazardır. Ve yüzlerce yıldır var olan bir pazar. Sonuç olarak, Sai Oua, Naem, Nam Prik Num, domuz eti, sebze, meyve ve diğer işlenmiş ürünler gibi hediyelik eşya ve diğer ürün türlerini satan birçok dükkan var. eve getirmek için hediyelik eşya satın alın. Gezmek için uğrayabilir ve istediğiniz ürünleri seçebilirsiniz. Çok sayıda ürünü en değerli fiyata geri alacağınızı garanti edin.

Çalışma saatleri : Her gün 06.00:19.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.(İç alan - hediyelik eşya satışı)

Her gün 07.00:24.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır (pazarın çevresinde)

8. Wat Phra Singh Woramahawihan

Wat Phra Singh Woramahawihan Chiang Mai'deki bir başka önemli tapınaktır. İçeride Phra Singh'in kutsal alanı var. Uzun zamandır Chiang Mai'de bulunan kutsal bir Buda resmi. bölgede yaşayan çok sayıda insanın ve köylünün saygı duymasına ve inanmasına neden olmak Ayrıca yıl boyunca sürekli olarak saygılarını sunmaya gelen turistler de var. Ayrıca Ubosot, güzel bir şekilde harmanlamak için Lanna sanatları kullanılarak da tasarlanmıştır. Kendiniz için deneyimlemeye değer tapınaklardan biridir.

Çalışma saatleri : Her gün 09.00:18.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

9. Doi Luang Chiang Dao

Doğa turistlerini birlikte check-in yaptırarak memnun etmeye gelin. Biraz Doi Luang Chiang Dao Bu dağ, birçok uzun, büyük ağaçla çevrili doğanın serin atmosferini yaşamak için seyahat etmek için uygun, ülkenin en yüksek üçüncü zirvesidir. Aynı zamanda bir başka güzel gün batımı manzarası. Şehrin koşuşturmacasından kaçmak isteyen herkes doğanın güzelliğini özümseyip bu cazibede mutlu olabilir.

Çalışma saatleri: 24 saat açık

10. Maesa Fil Kampı

Mae Sa Fil Kampı, Chiang Mai'de ziyaret edilecek yerlerden biri. Çünkü içinde birçok filin bir arada yaşadığı bir fil evi var. Bu fil kampı, fil türlerini koruma arzusu olan Bay Chuchat Kalmaphichit tarafından inşa edilmiştir. Ziyaretçiler fillerin sevimliliğini görmek için araba kullanabilirler. ve fil boyama, geçit törenleri, müzik çalma ve fil masajı gibi iyi eğitimli fil gösterilerini izleyin. Ve hayran kalacak diğer birçok sevimli şey Çok fazla seyahat planı olmadan sakin bir gün için mükemmel. Ayrıca doğal atmosferi görmek için bir file binebilirsiniz.

Çalışma saatleri : Her gün 07.30:16.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

11. Doi Inthanon Ulusal Parkı

Doi Inthanon Ulusal Parkı Hala verimli olan doğanın güzelliği için Chiang Mai'deki ünlü turistik yerlerden biridir. Parkın doğası, yaprak dökmeyen orman, çam ormanı ve karma ormandır. Hava tüm yıl boyunca soğuktur. özellikle kışın hangi seyahat için çok uygun bir zaman Çünkü ayrıca temiz havayı zevkle soluyabilirsiniz. Ayrıca, birçok insanın zamanını orada durdurmak istemesine neden olan doğanın güzelliğini de görürsünüz.

Çalışma saatleri : Her gün 05.00:18.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

12. Mae Kampong'u Yasaklamak

Ban Mae Kampong, doğanın ve yüksek ağaçların ortasında bir vadinin ortasında yer alan küçük bir köydür. Hangi çok sevimli bir köy olarak kabul edilir. Çünkü sevimli köylülerin yanı sıra kolay bulunabilen yaşam ve kültür tarzını da görebiliyoruz. Köyün turistlere açık birçok aile yanı vardır. Bu bölgede yaşayan insanların hayatını yakından deneyimlemek isteyen varsa. birlikte seyahat edebilecek Çünkü burada hava tüm yıl boyunca serin ve nemlidir. rahat seyahat etmenizi sağlar

Çalışma saatleri: 24 saat açık

13. Wat Chedi Luang Worawihan

Wat Chedi Luang Worawihan Chiang Mai'deki en eski tapınaklardan biridir. o bölgedeki çok sayıda insanın ve köylünün inançlarını ve saygılarını göstermelerine neden olmak Bu Chedi Luang Tapınağı, Kral Saen Muang'ın saltanatından beri inşa edilmiştir. Kral No. XNUMX ve birçok kez restore edilmiştir. turistlerin, içindeki kutsal şeylere saygı göstermek için seyahat edebilecekleri ve tapınağın etrafındaki mimariyi özgürce ziyaret edebilecekleri yer. Ayrıca fotoğraf çekmeyi seven herkes hatıra olarak çekebileceği güzel bir köşe bulabilir. Bir kez ziyaret edilmesi gereken antik yerlerden biri olarak bilinir.

Çalışma saatleri : Her gün 08:00 - 17:00 saatleri arasında açıktır.

14. Bir Nimman

Bir sonraki Chiang Mai seyahat hedefine gidelim Gençler ve alışveriş yapan turistler için popüler bir dönüm noktası haline gelen Community One Nimman projesi. ya da en şık cafe serisi çünkü içeride dükkanlar var ve güzel bir kafe Etrafta dolaşmamız için birçok şık restoran dahil. egzotik yemeklerin tadını soğuk bir şekilde çıkarmanın yanı sıra, yürüyüşe çıkabilir ve Lanna sanatıyla mükemmel bir şekilde harmanlanmış Avrupa tarzındaki mimari tasarıma hayran kalabiliriz. sosyal medyada arkadaşlarına göstermek için kemerli kemerde fotoğraf çekmenin yanı sıra

Çalışma saatleri : Her gün 11.00:23.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

15. Siriphum Şelalesi

Chiang Mai cazibe merkezleriyle birlikte doğal turistleri yatıştırın. Siriphum Şelalesi İçinde yürüyüş yapabileceğiniz ve saf atmosferi içinize çekebileceğiniz yürüyüş parkurlarının bulunduğu 50'den fazla olgun ağaç ve eğrelti otu türüyle hala bozulmamış doğal bir kaynak. Ayrıca, buranın öne çıkan özelliği, sarp bir uçurumdan aşağı akan iki su akıntısının güzel bir manzaraya dönüşmesiyle oluşan şelalenin güzelliğidir. Evin duvarlarına duvar kağıdı boyamak gibi. Doğal turistlerin bu cazibe merkezini kesinlikle seveceğini garanti edin.

Çalışma saatleri : Her gün 09.00:18.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

16. Pazartesi Reçeli

Pek çok turistin uğrak noktası olan doğal cazibe merkezlerinden biri olan Mon Chaem'de soğuk rüzgarı deneyimlemek için arkadaşlarınızı yanınıza alın. Birbirine serpiştirilmiş sıralanmış pitoresk sıradağların güzelliği nedeniyle. ve tüm yıl boyunca serin hava Kesintisiz sabitleme için birçok arkadaşı kontrol etmeye gelen popüler bir fotoğraf köşesi dahil. Ayrıca Mon Chaem de gün doğumu ve gün batımını izlemek için ziyaret edilebilecek bir bölge. Temiz hava solumak ve doğal atmosferi özümsemek isteyen herkesin buraya gelebileceği söylenebilir.

Çalışma saatleri: 24 saat açık

17. Pongyang Orman Altlığı ve Çelik Halat

Tabii ki, Chiang Mai'ye gelin. kaçırılmaması gereken bir yer Pongyang Jungle Coaster ve Zipline Genç turistlerin Chiang Mai ziyaretini temsil eden önemli bir sembol. Çünkü bu yerin en önemli özelliği başka bir şey değil. Jungle Coaster, 800 metre uzunluğundaki bir roller coaster'daymışsınız hissi veren eğlenceli bir yolculuktur ve içinde eğlenmeniz ve macera yaşamanız için sizi bekleyen daha birçok sürüş vardır. Ruh halinizi her zamanki gibi rahatlatmak için.

Çalışma saatleri : Pazartesi - Cuma 08.00:17.00 - XNUMX:XNUMX arası.

Cumartesi - Pazar 08.30:17.30 - XNUMX:XNUMX

18. Ban Den Tapınağı

Wat Ban Den veya "Wat Den Sari Si Muang Kan" olarak bilinen tam adı, Chiang Mai'nin enfes mimari tasarıma sahip eski antik tapınaklarından biridir ve Tay Lanna sanatlarını bir araya gelinceye kadar harmanlamak için kullanır. Bu, Ubosot'u birçok turist için göz alıcı bir manzara haline getiriyor ve yakındaki köylüler önemli günlerde dini törenler yapmak için sık sık geliyor. ve bu tapınağı zihinsel bir rahatlama yeri olarak karşılaştırın İçeride Phra Chao Tanjai'nin kutsal olduğu yer var. Zarif bir şekilde öne çıkan beyaz bir gövde. Bu nedenle birçok insan saygılarını sunmaya geliyor.

Çalışma saatleri : Her gün 08.00:18.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

19. Chiang Dao Mağarası

Chiang Dao Mağarası, Chiang Mai'de ziyaret edilmesi gereken ilginç yerlerden biridir. Çünkü iç kısım, erozyon ve doğa olaylarının oluşturduğu garip sarkıt ve dikitlerin güzelliğiyle doludur. ki ışığı el fenerine getirmeye çalışırsak Bu mağaranın tılsımlarından biri olan ışıltıyı çok güzel göreceğiz. İç mekan sessiz ve serin. Şehrin koşuşturmacasından kaçmak ve küçük bir macerayı sevmek isteyen varsa, Chiang Dao Mağarasını ziyarete gelebilir.

Çalışma saatleri : Her gün 07.00:17.00 - XNUMX:XNUMX arası açıktır.

20. Nok Iang Teyze Çiçek Bahçesi

Fotoğraf kredisi: facebook.com/Pan Nok-Iang çiçek bahçesi

Çiçeklerin güzelliğini ve güzel renklerini seven varsa. seyahat etmeyi kaçırmamalı Nok Iang Teyze çiçek bahçesi şık tarım işletmeciliği konsepti altında yaratılan topluma gelir sağlamak için yeterlilik ekonomisi ilkelerine bağlı kalarak İçinde güzel çiçek açan mor ve beyaz margaretler ve kesiciler bahçesi var. Kalp şeklindeki köşe, piyano, küvet, salıncak veya telefon kulübesi gibi birçok fotoğraf açısı arasından seçim yapabilirsiniz. Ayağa kalkabilir ve sonuna kadar güzel poz verebilirsiniz. Bu pime gitmenin kesinlikle seni tazelenmiş hissettireceğinden eminim.

Çalışma saatleri : Her gün 06:00 - 18:30 saatleri arasında açıktır.

 

Bunların hepsi, güncellenmiş versiyonu olan Chiang Mai'de ziyaret edilecek 20 yer. Arabayı kendiniz rahatlıkla sürebilirsiniz.Yıl sonunda herhangi bir yere seyahat planı olmayanlar bizi Çeke Pak Muk'a kadar takip edebilirler. Yukarıda seyahat ederken girebilirsiniz. Tüm seyahatin kesinlikle sıkılmayacağını garanti ederim.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"