Surin'de gezilecek 10 yer Chang şehrini ziyaret edin Güneydoğu bölgesinin güzel taş kalesini ziyaret edin.

1,305'u okuyun

Önerilen 10 Surin'e Seyahat 2021 Güney Doğu ülkesi doğal cazibe merkezleriyle doludur. ve tarihi hikayeler antik Kmer sanatı ve kültürü benzersiz

Surin, güneydoğu bölgesinde bir il Birçok ulusun tarihi hikayeleri, medeniyetleri, sanatları ve kültürleriyle dolu. özellikle antik Kmer kültürü Isan bölgesinin Tay kültürü ile benzersiz ve ayırt edici olana kadar kalıplanmış ve harmanlanmıştır. ve fil yetiştirmekle ünlüdür Ayrıca tapınaklar, taş kaleler ve doğal cazibe merkezleri gibi birçok güzel cazibe merkezi bulunmaktadır. Günümüzde görülmeye değer illerden biri olarak kabul edilmektedir. çete seyahati Surin'de gezilecek 10 yeri sizler için derledik. Chang şehrini ziyaret edin Güneydoğu bölgesinin güzel taş kalesini ziyaret edin. nerede olacak Gidip görelim.

1. Phraya Surin Phakdi Si Narong Changwang Anıtı

Phraya Surin Phakdi Si Narong Changwang Anıtı Surin'in kalbinde yer almaktadır. Surin eyaletinin ilk valisini anmak için bir anıt. tarihte önemli bir kişi olan Phraya Surin Phakdi Si Narong Changwang Heykeli Siyah pirinç gibi görünüyor. sağ el tutma çift ​​kılıç Heykelin önünde, Surin'in gerçekten bir fil şehri olduğunu simgeleyen, iki yanından çevrili büyük beyaz fildişi bir heykel var.

Adres : 26 Soi Si Chumphon 1, Nai Mueang Bucağı, Mueang Surin Bölgesi, Surin Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 044-521-211

İnternet sitesi : -

Facebook : -

2. Fil Köyü, Ban Ta Klang

Fil Köyü, Ban Ta Klang, dünyanın en büyük fil yetiştirme köyü İnsanlar ve filler arasındaki bağlantıyı deneyimleyin. İş veya iş için fil yetiştirmeye odaklanan diğer yerlerin aksine, insanlarla filler arasında sevgi ve dostluk bağı oluşturan bir aile üyesi gibidir. Surin'in geçmişinden gelen yerli halk olan Kui halkının veya Kui halkının yaşam biçimini öğrenmeye hazır olun. Fillerle ilgili gelenekler ve kültürler vardır. Kuay halkı, onları beslemek için vahşi filleri yakalama konusunda uzmanlığa sahip fil çobanlarıdır.

Adres : Krapho Subdistrict, Tha Tum Bölgesi, Surin Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

3. Sihoraphum Kalesi

Sikhoraphum kalesi Veya Surin halkının Prasat Ra-ngeng dediği gibi, Surin'deki en güzel Khmer kalesidir. Ana pagoda yaklaşık 5 metre yüksekliğe sahip, tamamı tuğladan yapılmış 32 pagodadan oluşan bir grup gibi görünüyor. Burayı kaçırmayın. Dans eden bir Shiva'yı tasvir eden bir taş lento. veya ülkenin en güzel ve eksiksizlerinden biri olan üç hong üzerinde Phra Shiva Natarajasapakorn

Adres : Tambon Ra-ngeng, Amphoe Sikhoraphum Surin

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.30 - 15.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

4. Phanom Sawai Ulusal Parkı

Phanom Sawai Orman Parkı Phanom Sawai Orman Parkı Dağın tepesinde orta büyüklükte bir Buda resmi bulunan Phanom Sarai olmak üzere 3 zirveli alçak bir dağdır, ikinci zirve Surindra Mongkhon Buda resmini barındıran Phanom Phrao ve üçüncü zirve ile Phanom Krol Rattanakosin'in kuruluşunun 2. yıldönümünü anmak için inşa edilen Sala Att. Buda'nın ayak izinin bir kopyasını korumak için Surin halkı tarafından saygı duyulan Luang Pu Dul'un küllerini içeren bir stupa da var.

Adres : Na Bua Subdistrict, Mueang District, Surin Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

5. Thung Kula Gölü

Thung Kula Gölü Surin halkının popüler turistik yeri. ve güneydoğu bölgesindeki turistler Büyük bir tatlı su gölüdür. Su, deniz kadar berraktı. 750 rai'ye varan bir alana, yaklaşık 4 metre derinliğe, serin bir atmosfere sahip olan rüzgar, gün boyu eserek turistleri deniz kenarında kumsalda oturur gibi rahatlatıyor. Ayrıca pedallı bot sürme, muz botları, karaoke salları gibi eğlenceli su aktiviteleri de vardır. Arkadaşlarla seyahat etmek için uygundur. ya da tüm aile ile dinlenmek

Adres : Phrai Khla Bucağı, Chumphon Buri Bölgesi, Surin Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 080-757-7502

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Thung Kula Gölü, Ban Phon Muang - Muang Sawan, Praikhla Subdistrict, Chumphon Buri District, Jasurin

6. Burapharam Tapınağı

Wat Bura olarak da bilinen Wat Burapha Ram, Thonburi döneminde inşa edilmiş, yaklaşık 200 yıllık Surin eyaletinin eski bir tapınağıdır. Eyaletin en yüksek ibadeti olan kutsal Buda imgesi Luang Pho Phra Chee'ye yerleştirilmiştir. (Luang Por Prajee) Mara'yı boyun eğdirme tavrındaki bir Buda imgesidir. Tapınağın içinde büyük bir ubosot, Phra Patimakorn, Luang Pho Phra Chee, Phra Patimakorn, Phra Buddha Chinnarat modeli gibi birçok ilginç şey var. Tapınağın başlıca Buda görüntüsü, Phra Patimakorn, Luang Pho Phra Chiew'in küçük bir kopyası, Atul Thera pavyonu, müze Atul Thera, uygulamalı Tay stili vb.

Adres : 330 Köy No. 1, Chit Bamrung Yolu, Nai Mueang Bucağı, Mueang Surin Bölgesi, Surin Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 087-963-5273

İnternet sitesi : -

Facebook : -

7. Dan Chong Chom Pazarı

Surin'in büyük bir alışveriş merkezi olan Dan Chong Chom, her şeye sahip. Surin Eyaleti ile Kamboçya arasındaki sınır olduğu için trafik yapmak veya Thais ve Kamboçyalılar arasında mal ticareti ve takası Ürünlerin çoğu günlük hayatta kullanılan ürünlerdir. Tarım ürünleri Banklar, bambu hasırlar gibi ahşaptan yapılmış ürünler Bambudan dokunmuş sepetler vb. Kumarbazların da kumarhaneye geçmekten hoşlandığı bir kontrol noktasıdır.

Adres : Dan Sub-bölgesi, Kap Choeng Bölgesi, Surin

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

8. Ban Pluang Kalesi

Antimon kalesini yasakla küçük kale Bapuan sanatı tarzında inşa edilmiş, laterit kaide üzerine beyaz kumtaşı ile inşa edilmiştir. U şeklinde bir hendekle çevrilidir. Prasat kare planlıdır, 4 x 4 metre boyutlarındadır, laterit tabanı dikdörtgen planlıdır, yaklaşık 8 x 23 metre boyutlarındadır, olağanüstü ve güzeldir. Kale lento desenleri ve çeşitli unsurlarla Surin'e gelirken kaçırılmaması gereken bir başka turistik mekandır.

Adres : Ban Phluang Bucağı, Prasat Bölgesi, Surin Eyaleti 32140

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

9. Prasat Phum Fon

Prasat Phum Fon Surin Eyaleti, Sangkha Bölgesi, Tambon Dom, Ban Phum Phon'da bulunan, Tayland'daki en eski Khmer tarzı kaledir. Kale 4 antik anıttan oluşur: 3 tuğla kale ve 1 laterit kale.İlk kale, ana kale, mükemmel durumdaki en büyük tuğla kaledir. Eski Khmer sanat tarzında harçsız tuğladan yapılmıştır. Kare planlı, merdivenli, bir yanda doğu cephesinde bir kapısı vardır. Bir dizi çatı katı var. Tarihsel yolculuk yapmayı sevenler kaçırmasın.

Adres : Dom Bucağı, Sangkha Bölgesi, Surin Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 044-148-266

İnternet sitesi : -

Facebook : -

10. Surin Ulusal Müzesi

Surin Ulusal Müzesi, Surin eyaletinin geçmişten günümüze hikayesini sergileyen bir antika, eser koleksiyonudur. Sanat ve kültürde bir öğrenme merkezi ve turistik cazibe merkezidir. Serginin içeriği XNUMX konuya ayrılmıştır: doğa bilimleri, arkeoloji tarihi, Surin tarihi, etnoloji, seçkin miras. Surin ili hakkında daha fazla bilgi edineceğinizi garanti ederim.

Adres : 214 Moo 13, Chaniang Bucağı, Mueang Surin Bölgesi Surin

Çalışma Saatleri - Kapanış : Her gün 09.00:16.00 - XNUMX:XNUMX (Pazartesi, Salı ve resmi tatil günlerinde kapalıdır)

Telefon numarası : 044-153-054

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Surin Ulusal Müzesi, Güzel Sanatlar Bölümü

İşte hem turistik hem de cazibe merkezi olan Büyük Fil Ülkesi Surin'de gezilecek 10 yer. Ve tarihi hikayeler, antik anıtlar, birçok antika, Isan ülkesinde ziyaret edilmesi çok ilginç bir başka il olarak kabul ediliyor.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"