Mukdahan'da gezilecek 10 yer Mekong Nehri üzerinde güzel şehir bir kez ziyaret edilmesi gereken

1,536'u okuyun

Önerilen 10 Mukdahan'da gezilecek yerler 2021 Mekong kıyısında güzel şehir eşsiz yerel kültür ve güzel doğa ile dolu

Mukdahan, kuzeydoğu bölgesinde Çinhindi'ne açılan bir kapı gibi bir il Laos'un bitişiğinde, Mekong Nehri engellendi. Bu topografya ile Mukdahan güzel bir manzaraya sahiptir. ve birçok doğal cazibe merkezi Ayrıca kendine özgü bir yerel kültüre sahiptir. Her şeye sahip başka bir yeri ziyaret etmeye değer başka bir Isan ülkesi. Mukdahan'a nereye gideceğini, bugün nereye gideceğini hala çözemeyenler için çete seyahati Mukdahan'da gezilecek 10 yeri size tanıtacağız. Mekong Nehri üzerinde güzel şehir bir kez ziyaret edilmesi gereken Mukdahan'a aşık olacağınızı ve kesinlikle Mukdahan'ı yaşamak isteyeceğinizi garanti ederim. Ayrıca buna sahibiz 9 Mukdahan'da Konaklama Mekong Nehri'nin yanında soğuk atmosfer Biz de birbirimizi bırakalım.

1. Wat Phu Malikanesi

Wat Phu Malikanesi veya Wat Roi Phra Phutthabat Phu Malikanesi Mukdahan Milli Parkı bölgesinde yer almaktadır. Mukdahan Eyaleti, Mekong Nehri ve Savannakhet Eyaleti, Lao PDR'nin güzel manzarasına bakan eski bir tapınaktır. Tapınak alanı içinde Buda'nın ayak izinin bir kopyası var. Kumtaşından yapılmış, 80 cm genişliğinde, 1.8 metre uzunluğunda, yerden yaklaşık 90 cm yükseklikte yüzüyor ve ayrıca Phaya Sri Mukda Maha Muni Palanakharat'ın bir gövdesi var. Büyük ve görkemli bir Naga heykeli Mukdahan'ın da yeni simgesi olan

Adres : Moo 5, Na Si Nuan Bucağı, Mueang Mukdahan Bölgesi, Mukdahan Eyaleti 49000

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 093-071-5132 , 042-676352-3

İnternet sitesi : -

Facebook : Wat Roi Phra Phutthabat Phu Malikanesi Mueang Mukdahan Bölgesi Mukdahan İli

2. Sri Mongkhon Tai Tapınağı

Wat Si Mongkhon Tai Mukdahan kasabasında Mekong Nehri üzerinde yer almaktadır. Ubosot'un içinde Kral var Tuğla ve çimentodan yapılmış Buda heykeli Ulusal bir Buda resmidir. Mukdahan'ın kuruluşundan önce inşa edilmiştir. Mukdahan halkının inancı için çok saygı duyulur. İbadet edenleri barış içinde korumaya yardım et. tüm tehlikelerden kaçmak iyi bir şekilde istenen şeyde başarıya ilham vermeye yardımcı olmanın yanı sıra Mukdahan'ı kim ziyaret ederse, gelip ibadet etmeyi kaçırmayın.

Adres : 54 Song Nang Sathit Yolu, Nai Mueang Bucağı, Mueang Mukdahan Bölgesi, Mukdahan

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 042-611-557

İnternet sitesi : -

Facebook : -

3. Wat Phra Si Maha Phot

Wat Phra Sri Maha Pho Mukdahan'ın kalbinde yer alan 100 yılı aşkın süredir şehirde eski bir tapınaktır. Mekong Nehri kıyısında Tapınağın içinde, 2459'da inşa edilmiş, Batı sanatı, Tay, Vietnam ve Fransız sanatıyla karıştırılmış eski Sim Isan (kilise) antik bir yer var. yerel zanaatkarların el işi. Bu güzel bir resim ve günümüzde bulması zor. Ayrıca tapınağın içinde, günümüzde halk kütüphanesi olan eski bir revak bulunmaktadır. Vietnamlı ustalar tarafından yapılmıştır Fransız mimarisidir. Güzel ve ilginç kemerli kapılar ve pencereler var.

Adres : Wan Yai Bucağı Wan Yai Bölgesi, Mukdahan Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:16.30 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 0-4269-9311

İnternet sitesi : -

Facebook : -

4. Mukdahan Kulesi

Mukdahan Kulesi veya Kanchanapisek onuruna Mukdahan Kulesi Mukdahan Vilayeti'nin sembolü gibi olan bir başka turistik cazibe merkezidir. Toplam 65.50 katlı, 7 metre yüksekliğinde silindirik bir kuleye benziyor. Ayrıca, şehrin etrafındaki manzarayı 360 derece görebilir ve ayrıca Mekong Nehri ve komşu ülkeler Lao PDR'nin manzarasını da görebilirsiniz.

Adres : 93 Mukdahan-Don Tan Cad. Sribunruang Bucağı Mueang Mukdahan Bölgesi, Mukdahan Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 042-633-211

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Ho Kaew Mukdahan Chaloem Phrakiat Kanchanapisek

5. Çinhindi Pazarı

Çinhindi Pazarı, Rusya, Çin, Vietnam ve Lao Demokratik Halk Cumhuriyeti gibi birçok ülkeden ithal edilen ürünlerin kaynağı. Hem toptan hem de perakende fiyatlarla satış yapmak, çoğu giyimdir. Giyim, seramik, elektrikli ev aletleri Tüketim malları ve sarf malzemeleri İthal ürünlere ek olarak Yurt dışından satılanlar da var Mukdahan halkının ipek, Mudmee bezi ve diğer yerel ürünler gibi yerel ürünleri de satılmaktadır. kim yemek ister Eve götürmek için ahşap hediyelik eşyalar Alışverişi kaçırmayın.

Adres : Tha Dan, Samran Chai Khong Yolu Sribunruang Bucağı Mueang Mukdahan Bölgesi, Mukdahan Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.0 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

6. Tay Lao Dostluk Köprüsü 2 Bakış Açısı

Thai-Lao Friendship Bridge 2 Viewpoint, Savannakhet Eyaleti, Lao PDR ve Mekong Nehri'nin güzel manzaralarına bakan bir bakış açısıdır. Büyükbaba Naga'nın bir türbesi var ve turistlerin saygı göstermeleri için kutsal şeyler Çevrede bahçe, köşk, süs bitkileri, restoran, turistik otopark bulunmaktadır. ve Mukdahan'ın sokak etkinlikleri için yürüyüş yeri olarak kullanılmıştır.

Adres : Bang Yai Bucağı Bang Sai Yai Bucağı Mueang Mukdahan Bölgesi, Mukdahan Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

7. Phu Pha Thoep

Phu Pha Thoep içinde yer alır Phu Pha Thoep Ulusal Parkı veya Mukdahan Ulusal Parkı Phu Pha Thoep Milli Parkı'nda birçok turistik yer var. Ama öne çıkan şey taş heykel çeşitli şekillerdeki kayalardan oluşan garip bir şekilde yığılmış Geniş ve uzun taş avluda kaya bahçesi oldu. Bazı taşların garip şekilleri var. neye benzeyen hayal gücüne göre Taş avluda güzel bir cüce dipterocarp ormanı vardır.

Adres : 25 Moo 5, Na Si Nuan Bucağı, Mueang Mukdahan Bölgesi, Mukdahan Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 094-289-2383

İnternet sitesi : -

Facebook : -

8. Kaeng Kabao

Kaeng Krabao, Mekong boyunca bir başka ilginç turistik yer. Mekong Nehri boyunca uzanan uzun bir akarsu. Kıyıda ayrıca dinlenebileceğiniz geniş bir taş avlu da bulunmaktadır. Kurak mevsimde, ada suyun ortasında görünene kadar su çekilir. ve plaj her mevsimden daha güzel Konaklama, restoran, servis ve ayrıca yüzmek isteyenler için lastik halkalar da dahil olmak üzere birçok turist dinlenmeye gelecek.

Adres : Ban Na Kae Noi, Pong Kham Bucağı, Wan Yai Bölgesi Mukdahan İli

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 042-699-236

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Kaeng Kabao

9. Tat Ton Şelalesi

Tad Ton Şelalesi ildeki tek ve en büyük şelaledir.Tad Ton Şelalesi tek seviyeli bir şelaledir. Tüm yıl boyunca akan su var. Güzel bir uzun yatay çizgi var. Şelalenin yüksekliği yaklaşık 7 metre, genişliği 30 metre, güzel gölgeli doğanın ortasında yüzmek için bir havuz var.Yağmur mevsiminin sonlarından yaza kadar, su berrak ve serin olacak, bu da onu çok güzel kılıyor. yüzmeye davet ediyor. Şelalenin çevresinde karaoke mağazaları, dükkanlar ve restoranlar da bulunmaktadır.

Adres : Non Yang Bucağı, Nong Sung Bölgesi, Mukdahan Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 098-285-4325

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Tadton ŞelalesiTadton şelalesi Mukdahan Ban Non Yang, Nong Sung Bölgesi, Mukdahan

10. Phu Moo Orman Parkı

Phu Mu Orman Parkı Mukdahan ilinin en güzel doğal cazibe merkezlerinden biridir. Phu Mu Ulusal Parkı'nın bir parçasıdır. ve pirinç tarlalarına bakan Nikhom Kham Soi bölgesinin en önemli ve güzel manzaralarından biridir. Çiftçi bahçeleri göz alabildiğince özellikle kış aylarında hava çok soğuktur. Ofisin doğu tarafındaki 3. bakış açısı dahil olmak üzere dağın tepesinde 1 uçurum bakış açısı vardır. Phu Tham Men, Phu Mai Sang, Phu Phaeng Ma ve Huai Khi Lek Rezervuarını açıkça görebilirsiniz.İkinci bakış açısı batı tarafındadır. Phu Mu, Phu Noi, Phu Tiu, Phu Lon, Phu Kalon, Phu Dan Tae Tapınağı ve karmaşık Phu Phan sıradağlarına giden yolu görebilirsiniz. ve üçüncü bakış açısı güney zirvesindedir. Phu Tham Phra ve Loeng Nok Tha Bölgesi'ni görebilirsiniz. Ayrıca dinlenmek için harika bir yer olan bu alanda gölgeli büyük bir ağaç ve taş avlu da bulunmaktadır. Boş vakti olan ve nereye gideceğini bilmeyen herkes bu dağı ziyaretini kaçırmamalı.

Adres : Chayangkun Yolu, Nikhom Kham Soi Bucağı Nikhom Kham Soi Bölgesi, Mukdahan Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 042-619-076

İnternet sitesi : -

Facebook : -

İşte Mukdahan'da gezilecek 10 yer. Mekong Nehri üzerinde güzel şehir büyüleyici cazibe dolu ve en güzel doğa Mukdahan'ı ziyaret etme şansınız varsa Kaçırmayın, tamamen check-in için takip edin.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"