Phrae'de ziyaret edilecek 10 yer büyüleyici sakin kasaba Tüm yıl boyunca seyahat edebilirsiniz.

11,528'u okuyun

Önerilen 10 Phrae'de Gezilecek Yerler 2021 ziyaret etmek için sakin şehir Lanna'nın cazibesini yaşayın ve bol doğa tüm yıl boyunca seyahat edebilen

Phrae, kuzeyde küçük bir eyalet ezici bir çekicilikle Sakin bir atmosfer, sevimli insanlar ve sade bir yaşam. Yavaş hayatı deneyimlemek için gezginleri çeken bir cazibe. Ayrıca, Phrae Eyaleti de Lanna gelenekleri ve kültürüyle doludur. yanı sıra bol doğal cazibe merkezleri bugün de tüm yıl boyunca seyahat edebilen çete seyahati Phrae'de gezilecek 10 yeri sizin için derledik. büyüleyici sakin kasaba Tüm yıl boyunca iyi yolculuklar. Birbirimizden ayrılalım. Gezilecek güzel yerler var. Gidip görelim. Ayrıca buna sahibiz Phrae'de 9 konaklama Uygun fiyata rahatlayın ve uyuyun. ve 8 Phrae restoranı, iyi bir atmosfer, lezzetli tat Biz de birbirimizi bırakalım.

1. Wat Phra That Cho Hae

Wat Phra That Cho Hae Uzun zamandır Phrae ile birlikte olan eski bir tapınaktır. Aynı zamanda Tiger'ın doğum yılının da tapınağıdır. Phrae'yi ziyaret eden herkes gelip Phra That Cho Hae'ye ibadet etmelidir. kendine uğurlu gelmek Ve her yıl, büyüyen ayın 9. günü - 15. kameri ayın (Mart civarında) 4. büyüyen ayı, etkinliğin adını kullanarak bir ibadet etkinliği olacak. Tung Luang'ın Cho Hae Phrae Şehri olan Phra'ya saygı gösterme geleneği

Adres : 1 Cho Hae Yolu, Pa Daeng Bucağı, Mueang Phrae Bölgesi, Phrae

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.30 - 19.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 054-599-209

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Phra That Cho Hae Phra Aram Luang

2. Phae Mueang Phi Orman Parkı

Phae Mueang Phi bir doğa mucizesidir. Milyonlarca yıldır nehir tortularının birikmesinden kaynaklanan, ancak yağmur yıkandığında erozyon, bu bölgedeki zeminin garip ve güzel bir şekil oluşturmasına neden olur. Ve sürekli değişebilir çünkü yağmur ve rüzgar her zaman erozyona uğrayacaktır. Bu sadece heyecan verici bir turistik yer değil. aynı zamanda önemli bir jeolojik öğrenme merkezi tüm yıl boyunca Phae Mueang Phi Orman Parkı'na seyahat edebilir

Adres : Nam Cham Subdistrict, Mueang Phrae Bölgesi, Phrae Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00 - 15.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

3. Phrae Khum Chao Luang Müzesi

Phrae Khum Chao Luang Müzesi Tayland-Avrupa mimarisi veya zencefilli kurabiye şeklinde olan Kral Rama V'nin erken saltanatında bir mimaridir. o günlerde popüler olan Çatı, Pan Kled ahşabı olarak adlandırılan ahşaptan yapılmış, beşiksiz, dikdörtgen bir sundurma çıkıntılı kırma çatıdır. Binanın önündeki sundurma çatı, her ikisi de rüzgarı oluşturan üçgen bir şekle sahiptir. Ve binanın etrafındaki su saçakları, ahşap oymalar, güzel oyma desenler ile süslenmiştir. Binanın bodrum katı, mahkumların tutulduğu bir hapishaneydi. Ama şimdi öğrenciler için bir öğrenme merkezi.Yukarıdaki binanın içinde Chao Luang Phiriyathepwong'un eski eserleri sergileniyor. ve mobilya, yemek masası, çanak çömlek, yatak, elbise vb. gibi Mae Chao Bua Lai.

Adres : Soi Khum Doem, Nai Wiang Bucağı, Mueang Phrae Bölgesi, Phrae Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 054-524-158

İnternet sitesi : -

Facebook : -

4. Pha Nang Khoi Mağarası

Ormanın ortasındaki bu mağara, dikit ve sarkıtlarla dolu Rong Kwang Bölgesi'nin kireçtaşı dağlarının bir parçasıdır, insanların hayran kalması için yaratılmış doğal heykeller kadar güzeldir. taş sütunların kökenini anlatan halk efsaneleriyle birlikte dizildiğinde Bir bebeği tutan bir kadın figürü, sevgili erkeğin dönüşünü beklemektedir. hangi ismin kökeni haline geldi "Tham Pha Nang Khoi" burayı ilgiyle dolduruyor.

Adres : Phrae-Rong Kwang Yolu, Rong Kwang Bölgesi, Phrae Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 054-532-485

İnternet sitesi : -

Facebook : -

5. Kaeng Luang

Kaeng Luang, Yom Nehri'nin büyük bir havza oluşturmak için birlikte aktığı bir alandır. Tüm yıl boyunca su var. Ayrıca Yom Nehri'nde sıralanmış irili ufaklı kayalarla dolu. hangi su sıçrayan güzel baloncuklarla çarpışmak için aktığında Rafting aktivitelerine uygun Ve akarsu raftingi, ip tırmanışı, Yom Nehri'nin güzelliğine bir bakış açısı ve macera üssü olan aktiviteler var. Ayrıca Kaeng Luang'ın karşısında Phrae'nin en güzel mağarası olan Erawan Mağarası bulunmaktadır. Yaklaşık 200 metre derinliğindedir.Mağaranın içinde geniş bir salon bulunmaktadır. Erawan fili şeklinde sarkıt ve dikitler ile muhteşem.

Adres : Mae Pan Subdistrict, Long District, Phrae Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

6. Wat Phra That Chom Chaeng

Wat Phra That Chom Chaeng Phrae eyaletinin bir diğer önemli tapınağıdır. insanların Phra That Chom Chaeng'e saygılarını sunmak için seyahat etmeyi sevdiklerini Buda'nın sol elinin kalıntılarını ve kalıntılarını içeren Bu altın Buda kalıntısı 29 metre yüksekliğinde ve tabanı 10 metre genişliğindedir ve Phra That Cho Hae şeklindedir. Hala mükemmel formda olan Sukhothai ve Wiang Kosai sanatının bir karışımına sahip bir gölgelik çedi. Ek olarak, tapınak arazisi içinde, kalıntılarla kutsanmış, Naga'yı boyun eğdirme tavrında duran büyük bir Buda resmi vardır. Büyük bir uzanmış Buda resmi var. tapınak kapısının girişinin sol tarafındaki meditasyon alanında viharn içindeyken, müdür olarak yaklaşık 600 yaşında olan Luang Por Jom Chaeng var.

Adres : 182/1 Moo 5, Cho Hae Bucağı, Mueang Phrae Bölgesi, Phrae Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 054-599-024 , 089-559-9568

web sitesi: www.watjomjang.com

Facebook : facebook.com/Wat Phra That Chom Chaeng, Phrae Eyaleti

7. Chom Sawan Tapınağı

Wat Chom Sawan, Bagan (Burma) sanatında inşa edilmiş eski bir tapınaktır ve güzel ve değerli eserler ve antikalara sahiptir. İbadet Salonu ve Keşiş aynı binada Bina tamamen tik ağacından yapılmıştır. Büyüklü küçüklü toplam 9 kata basamaklanan çatısı vardır.Duvarı kamışa benzer bölümlere ayrılmıştır.İç mekan zarif süsleme işçiliğini göstermektedir. Sütunlar ve tavan güzel vitraylarla dekore edilmiştir. Pirinçle süslü 2 cephenin önünde inip çıkan merdivenler vardır. Bir Birmanya deseni yapmak için vur ve yumrukla. Kilise binasındaki ahşap sütunlar altınla kaplanmıştır. altın rengi desenlerle süslenmiş Birmanca metinle Sütunların çevresinde 35 yazıt vardır ve diğer 14 sütun altınla cilalanmış ve vitray ile dekore edilmiştir. Ubosotun içinde, Burma sanat duruşundaki başlıca Buda imajını barındırır. Bambudan yapılmış, lake ve yaldızlı, Burma tarzında bir Buda resmi de vardır.Bu Buda resmi, Phrae halkının birçok kişiye saygı duyduğu önemli Buda resimlerinden biri olarak kabul edilir.

Adres : Yantrakit Kosol Yolu, Nai Wiang Bucağı, Mueang Bölgesi, Phrae Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

8. Doi Pha Klong Ulusal Parkı

Doi Pha Klong Ulusal Parkı Dik bir tepelik alandan oluşmaktadır. Tepelerdeki düz alanların bir kısmı karmaşık doğal kaya çıkıntılarına, kireçtaşına sahiptir ve eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir, yani Maharat Kaya Bahçesi.Yerden gelen inanılmaz derecede karmaşık doğal mostralar vardır. gölgeli ve serin bir atmosfer ile birleştiğinde Turistlerin çok ziyaret etmesini sağlayın.

Adres : Ta Pha Mok Subdistrict, Long District, Phrae Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 097-923-0491

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Doi Pha Klong Ulusal Parkı

9. Wiang Kosai Ulusal Parkı

Wiang Kosai Ulusal Parkı Long Bölgesi, Wang Chin Bölgesi, Phrae Eyaleti ve Thoen Bölgesi, Sop Prap Bölgesi, Mae Tha Bölgesi, Lampang Eyaleti alanını kapsamaktadır. Tepe yaprak dökmeyen orman, karışık yaprak döken orman ve yaprak döken dipterocarp ormanı ile kaplıdır. Yüksek zirveler boyunca, güzel manzaralara ve Mae Koeng Luang Şelalesi gibi birçok şelaleye sahip çam ormanları ve çayırlar vardır. Mae Koeng Noi Şelalesi ve bir Mae Chok maden suyu kaynağı var hangi kaplıca her ikisi de bir su havzası kaynağı olarak

Adres : Mae Koeng Bucağı, Wang Chin Bölgesi, Phrae Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 081-030-8663

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wiang Kosai Ulusal Parkı - Wiang Kosai Ulusal Parkı

10. Thung Hong Köyü

Ban Thung Hong, iyi, dayanıklı ve güzel olduğu düşünülen Morhom kumaşı gibi birçok ünlü yerel ürünün bulunduğu bir köydür.Turistler bunları hediyelik eşya olarak almayı severler. Thung Hong köylülerinin ana işgali Gerçek bir kazan bezi yapmak ataların yerel bilgeliğidir birçok nesiller için miras ve Phrae Eyaletinde benzersizdir OTOP Köyü Şampiyon El Sanatları Turizmi (OTOP Köyü Şampiyon El Sanatları Turizmi) seçilene kadar Morhom bezi Phrae ve Thung Hong köylülerinin günlük hayatta giydikleri yöresel kıyafetidir. ve çeşitli gelenekler Bu nedenle, oldukça benzersizdir.

Adres : Thung Hong Subdistrict, Mueang Phrae Bölgesi, Phrae Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

İşte Phrae'de ziyaret edilecek 10 yer. birlikte topladığımız Aslında, Phrae ilinin cazibesini ve sadeliğini deneyimlemeniz için sizi bekleyen, ziyaret edilebilecek ve yemek yenebilecek birçok harika yeri var. Herhangi birinin Phrae'yi ziyaret etme şansı varsa Check-in'i kaçırmayın.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"