Chumphon'da gezilecek 11 yer büyüleyici kasaba ve en ilginç

1,059'u okuyun

Önerilen 11 Chumphon'da Seyahat 2564 Doğa ve güzel denizlerle dolu bir şehir. Herkesin bir kez ziyaret etmek istemesini sağlayan bir cazibe.

Chumphon, güneye açılan kapı olarak bilinen bir eyalet Güneydeki diğer illere hiç alerjisi olmayan güzel bir deniz ve beyaz kumlu bir plaj var. Sadece güzel deniz değil Chumphon'un başka turistik yerleri de vardır. Şehrin antik tapınakları, şelaleleri, mağaraları ya da güzel doğayı görmek için tepeye çıkmak gibi gezilip görülecek daha birçok ilgi çekici yer var, dilediğiniz gibi seyahat etmeyi seçebilirsiniz. Güneye seyahat etmeyi planlayanlar için Ama bugün hangi eyalete gideceğimi bilmiyorum çete seyahati Chumphon'da gezilecek 11 yeri sizler için derledik. büyüleyici kasaba Ve gezilecek en ilginç yerler.Birbirinizi tanıtalım.Eğlenmek için çok güneye gitmenize gerek olmadığını da söyleyebilirim.

1. Krom Luang Chumphon Khet Udomsak Mahkemesi

Chumphon Eyaleti'nin başlıca turistik yerleri Chumphon'u ziyaret eden herkes gelip ziyaret etmelidir. Krom Luang Chumphon Khet Udomsak Mahkemesi Donanmanın Babası veya Sade Tia, mahkeme tarafından Chakri Naruebet'in bir kopyası şeklinde inşa edilmiştir. denize bakan ön Mahalle bir müze binasından oluşmaktadır. ve Kraliyet Donanması Buradaki atmosfer, sürekli olarak biat etmek, dua etmek ve canlanmak için gelen turistlerle dolu olacak.

Adres : Tambon Sairee Plajı, Amphoe Mueang Chumphon, Chumphon

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 20.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

2. Wat Phra Borommathat Sawi

Chumphon eyaleti halkının eski bir tapınağı. Önemli bir arkeolojik sit alanı var, Phra That Sawi. chedi'de Buda'nın kalıntılarını içeren Chumphon halkı ve çevre illerdeki insanlar tarafından tapılan kutsal şeyler. Phra That Sawi'nin görünümü ters çevrilmiş bir çan şeklidir. Nakhon Si Thammarat'taki Phra Borommathat'ın yanı sıra ama daha küçük Şu anda, kalıntılar, chedi'yi kaplamak için fayans kullanılarak yenilenmiştir. Kalıntıların etrafına camdan bir duvar örülmesi ile birlikte

Adres : 190/1, Sawi Bucağı, Sawi Bölgesi, Chumphon Eyaleti 8619

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 081-087-6539

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Phra Borommathat Sawi

3. Mu Ko Chumphon Ulusal Parkı

Mu Ko Chumphon Ulusal Parkı Bir başka çok belirgin deniz cazibesi. Şnorkelle dalmayı sevenler için uygundur. Ayrıca kano, ada gezintisi, kuş gözlemciliği ve mangrov çalışma doğa parkurları gibi birçok ilginç aktivite de vardır. Burada çok fazla deniz kaynağı var. beyaz kumlu plaj balık ve mercan dolu Turistlerin şnorkelle yüzmeye gittiği popüler bir ada olan Ko Matra gibi Chumphon Ulusal Parkı'nın ilgi çekici yerleri.

Adres : 1/4 Moo 5, Mueang Chumphon Bölgesi, Chumphon Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 077-558-144

web sitesi: www.portal.dnp.go.th

Facebook : facebook.com/Mu Ko Chumphon Ulusal Parkı - Mu Ko Chumphon Ulusal Parkı

4. Thung Wua Laen Plajı

Thung Wua Laen Plajı Her şeye sahip olan ünlü ve güzel bir Chumphon plajı olarak kabul edilir. Yumuşak beyaz kum, göz alabildiğine uzanan ince, yumuşak ayaklar. Thung Wua Laen Plajı bu nedenle en yüksek puan alan bir plaj yeridir. Her zaman Chumphon'dan Bu plajdaki su oldukça sığdır. burayı yüzmeye uygun hale getirmek dağ plajının güney kısmı Birçok kayalık bir plaj gibi görünecek. Ayrıca Thung Wua Laen Plajı, Chumphon Denizi'ndeki çeşitli adalarda dalış yapmak için de başlangıç ​​noktasıdır.

Adres : Moo 8, Saphli Sub-bölgesi, Pathio Bölgesi, Chumphon Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 19.00

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

5. Phithak Adası

Koh Phithak küçük bir adadır. Adanın etrafına dağılmış güzel kayalar ve balıkçı köyleri var. Doğuda küçük bir kumsal var. Ziyaretçiler, Pak Nam Tako'dan balıkçı tekneleriyle seyahat edebilirler. Balıkçı yaşam tarzını deneyimlemek isteyen turistler için aile yanında konaklamalar bulunmaktadır. Geçmişte, yakındaki köylüler Koh Phithak'ı Koh Phitak olarak adlandırdılar çünkü eskiden Koh Phitak'a yelken açan balıkçılar vardı. ve çağıran insanların gölgesiyle tanıştım Ancak yaklaştığında kimseyi bulamamış.

Adres : Moo 14, Bang Nam Chuet Bucağı, Lang Suan Bölgesi, Chumphon Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

เบอร์โทร : 077-501-831-2, 077-502-775-6

İnternet sitesi : -

Facebook : -

6. Khlong Phrao Şelalesi

Khlong Phrao Şelalesi veya Thap Chang Şelalesi, ormanın ortasında bulunan toplam 5 seviyeli büyük bir şelaledir. Ziyaretçiler şelaleyi son seviyeden ilk seviyeye kadar izlemeye başlamak zorunda kalacaklar. Bölgeye dağılmış kayaların arasından akan dereyi göreceğiz. Aşağıda temiz bir su havzası var. turistler nerede yüzebilir Gölgeli doğa ile çevrili 1. seviye şelalede kamp alanı da bulunmaktadır.

Adres : Tako Subdistrict, Thung Tako District, Chumphon Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 077-810-651

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Klong Prao Şelalesi - Thap Chang Şelalesi

7. Kapo Şelale Orman Parkı

Kapo Şelalesi Orman Parkı Ulusal Rezerv Orman, Kapo Şelale Ormanı içinde yer almaktadır. İçinde Kapo Şelalesi adı verilen, tüm yıl boyunca akan suyu olan küçük bir şelale var, kıvrımlı bir savak görünümünde. Gölgeli orman bahçeleri ile çevrili Bir tatil için uygundur. Ayrıca bir köşk ve çadır kurmak için bir yer var. Gece kalmak isteyen turistleri memnun etmek için. doğanın güzelliğini de şımartmak için

Adres : Hong Charoen Subdistrict, Tha Sae District, Chumphon

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 077-272-058

İnternet sitesi : -

Facebook : -

8. Khao Kriap Mağarası

Tham Khao Kriap, Wat Tham Khao Kriap'ta yer almaktadır. Chumphon eyaletindeki ünlü tapınaklardan biri. İlginç olan, Wat Tham Khao Kriap'tan mağaraya giden beton merdivenin ayağına giden bir yol olmasıdır. rahat yürüyebilir Mağaranın ağzına ulaştığınızda, mağaranın önünde beyaz bir Buda resmi bulacaksınız. Mağaranın içinde muhteşem sarkıt ve dikitler bulunmaktadır. Ve güneş vurduğunda daha da güzel olacak. bir elmas gibi parıldayan güzel bir ışıltıya kadar Mağaranın dibine baktığınızda güzel bir manzara göreceksiniz.

Adres : 4 Nolu Köy, Ban Khuan Bucağı, Chumphon Eyaleti, Lang Suan Bölgesi

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 16.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 087-884-1911

İnternet sitesi : -

Facebook :facebook.com/Wat Tham Khao Kriap

9. Phato Raftingi

Phato'da Rafting Phato Bölgesi için büyük bir ün yapmış bir turizm faaliyetidir. Ziyaretçiler nehir ve dağların doğasını deneyimleyecekler. temiz havada Ayrıca tüm yıl boyunca rafting yapabilirsiniz. Rafting kanalın yukarısında başlar. Turistlerin yanı sıra buz gibi soğuk suları da deneyimleyebilecekler. ayrıca çeşitli vahşi hayvanlar görecek bize sık sık ortaya çıkmayan aile yanında konaklama dahil turistlere toplumun yaşam tarzı hakkında bilgi edinme fırsatı veren ve doğa ile birlikte yaşama Turistlerin raftinge gelmeleri için en uygun zaman, her yıl Şubat-Nisan arasıdır.

Adres : Mu 9, Phato Bucağı, Phato Bölgesi, Chumphon Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 089-290-8949

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/rafting phato

10. Khao Kalem

Khao Dinso, Pathio Bölgesi'ndeki en yüksek tepedir. Trekking yapmayı sevenler için uygundur. Chumphon Eyaletindeki bir başka ünlü turistik yer, dünyanın en önemli göçmen şahin noktası olarak bilinir. Aynı zamanda doğuda panoramik bir bakış açısıdır. Denizi ve Thung Wua Laen plajını görebilirsiniz. Ve batı tarafında, Prachuap Khiri Khan Eyaletine giden demiryolunu görebilirsiniz.

Adres : Bang Son Subdistrict, Pathio District, Bang Son Subdistrict, Pathio District, Chumphon Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 077-591-167, 077-591-207

İnternet sitesi : -

Facebook : -

11. Khao Phlu Mağarası Kaplıcaları

Khao Phlu Mağarası Kaplıcaları Tham Khao Plu kaplıcaları alanı içinde, büyük ağaçlarla çevrili alan yaklaşık 300 rai'dir. bu gölgeli tutar Bu kaplıcanın ilginç yanı, birbiriyle güzel bir şekilde kafiyeli olan her bir pınarın adı, yani Eua Aree Thanthip, Amrit Tara ve Pruksa Chonlatarn.Sağlığı seven ve sıcak suda ıslanmayı seven turistler için uygun. Ziyaretçiler ayrıca kaplıcaların etrafındaki doğal manzarayı keşfedebilirler. keşfedilecek küçük mağaraları ve geçitleri olan Ve içinde güzel dikitler ve sarkıtlar var.

Adres : Lamae Subdistrict, Lamae Bölgesi, Chumphon Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.30 - 18.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 075-673-993

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Travel Bonamron Tham Khao Phlu - Khao Phlu Mağarası Kaplıcası

İşte Chumphon'da ziyaret edilecek 11 yer. dostlarımızı bırakmak için topladığımız Bunun sadece bir parçası olduğunu söylememe izin verin. Chumphon ayrıca çok güzel ve görülmeye değer birçok başka turistik mekana sahiptir. Bir dahaki sefere tekrar güncelleyeceğiz.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"