Tak'ta ziyaret edilecek 8 yer, dağın yukarısında, şelalelerde gezinin, simge yapılarla uğraşın

1,007'u okuyun

แนะนำ Tak 2564'deki turistik yerler Mükemmel doğası olan bir il Ve dünyanın en güzel görülmeyen cazibe merkezi olan Thi Lo Su Şelalesi gibi iyi bilinen turistik yerler var. Ve bugün ziyaret edilecek birçok ilginç yer var. çete seyahati Tak'ta gezilecek, dağa tırmanacak, şelaleler arasında dolaşacak, simge yapılarla uğraşacak 8 yeri bir araya getirdik. Aklında seyahat planı olmayanlar için Trat'a bir gezi sabitlemenizi öneririz. Çünkü bu il, güzel manzaralar, bolluk dolu parklar gibi görülmeye değer birçok güzel simgeye sahiptir. ve güzel sis denizi ile çevrili dağlar Ayrıca yıl boyunca seyahat edebilirler. hangi nerede içerecek birlikte görelim


1. Wat Phra Borommathat Ban Tak

Wat Phra Borommathat Ban Tak eski bir tapınak Tambon Nong Luang'da bulunan en önemli nokta, güzel oymalı ahşap kapılara sahip şapeldir. Üçgen ve alınlık ahşaptır. Pencere yaldızlı bir Buda tarihine oyulmuştur. ve merdivenlerin başı bir naga tapınağın bir parçası Yüksek tavanlı, çevresinde havalandırma delikleri olan 2 katlı eski bir sığınak gibi görünüyor. havayı soğut Bir de yöre halkının inandığı Phra Chao Tanjai var. buna inanmak Bir dilek tutarsanız, her ne olursa olsun, her şekilde umutlarınıza ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Adres : Koh Tapao Bucağı, Ban Tak Bölgesi, Tak Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 055-591-009

İnternet sitesi : -

Facebook : -


2. Thi Lo Su Şelalesi

Dünyaca ünlü turistik yer Ve birçok turistin check-in yapmak için uğraştığı popüler bir turistik yer. Thi Lo Su Şelalesi İçin Umphang Yaban Hayatı Koruma Alanı'nda yer almaktadır. Büyük bir kireçtaşı dağ şelalesine benziyor. Buna, geniş uçurum alanı boyunca akan Huai Klo dokuma akışları neden olur. basamaklı kayalıklara doğru yükselmeden önce zengin ormanlarla çevrili olan hangisi güzel Ömür boyu bir kez görülmeye değer olmalı

Adres : Umphah Yaban Hayatı Koruma Alanı, Umphang Bölgesi, Tak Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış: Kalkıştan önce personelle iletişime geçin.

Telefon numarası : 055-500-706

web sitesi: www.dnp.go.th

Facebook : -


3. Doi Luang Tak

Doi Luang Tak, Tak'ta ziyaret edilecek bir yer. yürüyüş yapmayı seven insanlar bulutların denizini kucaklayan aşk kaçırmayın Çünkü bu dağ, Taksin Maharat Milli Parkı'nın kenarında uzanan güzel bir sırtın güzelliğidir. Yaprak döken dipterocarp ormanı gibi doğa açısından zengin bir yer olmanın yanı sıra, Khao Na Monkey ve Lon Luang olmak üzere 2 set güzel bakış açısı Dağı fethetmek isteyenler için vücudu hazırlamalı Seyahat süresi yaklaşık 6-7 saat sürecektir.

Adres: Thung Kracho Subdistrict, Ban Tak Bölgesi, Dat Tak Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 055-511-429

web sitesi: www.dnp.go.th

Facebook : -


4. Doi Thulay

Doi Thule veya Mon Thulay en yüksek dağda bulunan Tha Song Yang Bölgesi'nde Pak Knyor halkı bu dağa kışın altın tarlalara dönüşen çimlerin yeşilliği nedeniyle Altın Dağ anlamına gelen Tula Ko derler. Bu dönemde birçok turist tarafından popüler olan her yılın Kasım-Ocak. genellikle bir çadırda yatmaya gelen, yıldızlara bakan, gün doğumunu ve gün batımını izleyen sis denizini kucaklamak dahil Tak'ta ziyaret edilecek bir yer Doğa çizgisi hiç kaçırılmaz.

Adres : Tha Song Yang Subdistrict, Tha Song Yang District, Tak Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 055-514-341-3

web sitesi: www.thasongyang.go.th

Facebook :  facebook.com/Doi Thule


5. Pha Charoen Şelalesi

Pha Charoen Şelalesi en güzel su yerlerinden biridir. Hangi Mae Sot şehrinden uzak değil. 97 seviyeli basamaklı bir şelale ile karakterizedir. Özellikle yağışlı mevsimlerde ve kış başlarında Bu şelaleyi ziyaret etmek için en iyi zaman. Çünkü güzel olacak, berrak su ve su miktarı diğer mevsimlere göre daha fazla görülecek şekilde bir çizgi halinde akacaktır. Bu, tatillerde dinlenmek için uygun, rahat ve gölgeli görünen bir resim.

Adres : Chong Kwai Bucağı, Phob Phra Bölgesi, Tak Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 055-508-922

web sitesi: www.dnp.go.th

Facebook : -


6. 200. Yıldönümü Rattanakosin Yıldönümü Asma Köprüsü

200 yıllık Rattanakosin Memorial Asma Köprüsü, Tak'ta popüler bir turistik cazibe merkezidir. Bu hiç kaçırılamaz. Burası, Tak Eyaletinin en iyisi olan Ping Nehri'ne bakan güzel bir bakış açısıdır. Tak kasabasını ve Pa Mamuang alt bölgesini birbirine bağlayan köprü yaklaşık 400 metre uzunluğundadır. Ayrıca gece boyunca güzel ışıklarla süslenecek bir vurgu var. köprünün karanlık su üzerinde olağanüstü parlak olduğunu görecek olan Sosyal medyada güzel check-in fotoğrafları çekmek için en uygun olanı.

Adres: Tambon Pa Mamuang, Amphoe Mueang Tak, Tak Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

web sitesi: www.takpao.go.th

Facebook : -


7. Mae Moei Ulusal Parkı

Mae Moei Ulusal Parkı doğal bir turistik cazibe merkezidir Mae Usu Subdistrict'te yaşıyor ve Mae Song Alt Bölgesi gölgeli ormanlarla dolu Ve park ofisinin arkasındaki sis denizi seyir noktası, Mon Kruba Sai, Mon Phun Suda ve Mon Kiew Lom gibi birçok ilginç cazibe merkezi var. Tak'ta ziyaret edilecek bir yer Doğaya yakın olmak, fotoğraf çekmeyi seven, güneşin ve sisli denizin güzel manzarasına hayran olmak isteyenler bu fırsatı kaçırmasın.

Adres: Mae Song Subdistrict, Tha Song Yang Bölgesi, Tak Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 061-352-3703

web sitesi: www.dnp.go.th

Facebook : facebook.com/Mae Moei Ulusal Parkı - Mae Moei Ulusal Parkı


8. Gad çömelme, asılı çanta

Kad Nang Yong veya Ping Nehri kıyısındaki Walking Street Market Ping Nehri üzerinde bulunan Görülmesi gereken bir başka dönüm noktasıdır. Bu gad için vurgu, bir bambu çöpün üzerine oturmasıdır. yaklaşık bir bacak yüksekliğinde Satılık çeşitli ürünler var. Bir şeyler almaya gelen insanlar eğilmeli ya da çömelmelidir. pazar adının kökeni nedir Ve kısmen, çanta çeşitli farklı ırklardan geliyor. çantada yaygın olarak kullanılan El çantası üretimine kadar yerel bir ürün olarak satılık olarak, yani bir çömelme adı haline gelene kadar. Yavaş hayatı seven, yürümeyi, sakinleşmeyi, yürümeyi ve alışveriş yapmayı seven herkes için. Buraya gelmenizi tavsiye ederim, kesinlikle beğeneceksiniz.

Adres : Chiang Ngoen Bucağı, Mueang Tak Bölgesi, Tak Eyaleti

Çalışma Saatleri - Kapanış : Her Cumartesi - Pazar 16.00-21.00 arası.

Telefon numarası : 098-526-8441

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Kad Nang Yong, Klong Yam, Tak Eyaleti

Tak'ta özenle seçtiğimiz 8 gezilecek yer bitti. Bugün arkadaşlar tanıştıralım. Aklında seyahat planı olmayanlar için Hep birlikte tutturduğumuz pinleri takip edelim.Bu gezi kesinlikle eğlenceli olacak.


Tak şehrinde ucuz konaklama rezervasyonu yapın.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"