Popüler bir ikincil şehir olan Chiang Rai 14'de ziyaret edilecek 2021 yer Yavaş hayatın tadını çıkarın

1,010'u okuyun

Güncelleme 14 Chiang Rai'de Seyahat 2021 Popüler ikincil şehir bugün yavaş bir yaşam yüzgeci yolculuğuna çıkman gerektiğini çete seyahati Arkadaşlarını Chiang Rai'yi ziyaret edecekleri bir yeri işaretlemeye davet edecek Siam'ın en kuzeydeki eyaleti olağanüstü doğası ile Güzel karmaşık yüksek dağ ormanlarıyla dolu. Birçok güzel su havzası ve şelalenin kaynağı olmakla birlikte. Aynı zamanda uzun bir geçmişe sahip eski şehri ile ünlüdür. ova Thais, tepe kabileleri ve Çinliler gibi çok etnikli bir nüfusa sahip olmasının yanı sıra, onu eşsiz kültür ve geleneklere sahip başka bir il haline getiriyor. sizleri bol bol gezmeye ve deneyimlemeye davet ediyor, bu yüzden derledik Chiang Rai'deki popüler turistik yerler Geçmişte, birbirinizden ayrılmak için check-in yapmanız gerekirdi. Chiang Rai'de 10 konaklama, uyumak için güzel bir yer, sakin, muhteşem manzara พร้อม ด้วย 9 Chiang Rai restoranı, harikaları, kesinlikle lezzetli, uğrayın Gel, uyumayı seç, doyumla birlikte yemeyi seç.


1. Choui Fong Çay Tarlası

Chiang Rai'deki Choui Fong Çay Tarlası Mae Chan District'te yaşıyor Chiang Rai Geniş bir tepe üzerine çağlayanlar halinde dikilmiş yeşil çay tarlasıdır. yeşil dağlarla çevrili rahat görünen doğayla dolu Özellikle yağmur mevsimi boyunca, Choui Fong çay plantasyonunun atmosferi Çok ferahlatıcı. Nereye bakarsanız bakın, yeşil, yeşil, dinlenmeye uygun. Çiftliğin güzelliğine hayran kalın ve yürüyün. Ayrıca burada ayrıca serin havalarda takım elbise içinde oturup dinlenebileceğiniz bir yemek servis alanı, içecekler ve çiftlik ürünleri de bulunmaktadır.

Adres : Mae Chan Bucağı, Mae Chan Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30:17.30 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 053-771-563

web sitesi: www.chouifengtea.com

Facebook : facebook.com/Cui Fong Çay Tarlası


2. Rai Singh Parkı veya Rai Boon Rawd

Rai Singh Parkı Tayland'daki en ünlü çay tarlalarından biridir. herkesin birbirini çok iyi tanıdığını Kaçırılmaması gereken bir dönüm noktasıdır. Chiang Rai'ye seyahat eden varsa turistler tarafından Etrafta dolaşabilir, çiftlik arabasına binebilir veya bisiklete binebilirsiniz. Dağların güzelliğini, çay tarlalarını, çiçek tarlalarını ve çeşitli bitki türlerini görmek için. Zürafalar, zebralar gibi sevimli hayvanların hayatlarını izlemek dahil, Watusi ineklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Yemyeşil, taze ve güzel Chiang Rai'de ziyaret edilecek bir yer. seyahat için uygun en saf doğanın tadını çıkarmak için

Adres : Mae Korn Subdistrict, Mueang Chiang Rai Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 053-160-6367

web sitesi: www.singhapark.com

Facebook : facebook.com/Singha Park Chiang Rai Singha Park Chiang Rai


3. Phu Chee Fah

Dok Pha Mon sıradağlarının en yüksek zirvesi olan Chiang Rai'deki popüler bir turistik cazibe merkezi olan Phu Chi Fa. Tayland-Laos sınırında bir pelerinin ucundaki uçurum gibi doğal bir kimliğe sahip Lao tarafında gökyüzünü gösteren uzun bir çizgidir. "Phu Chee Fah" adının kökeni budur ve eğer barışı seven biriyseniz Dağ, deniz, sisle dolu doğaya dalmayı, mükemmel bir şekilde kucaklamayı sever. Soğuk havayı yaşayacağınızdan emin olmak için Phu Chee Fah'ı bir kez ziyaret etmeniz önerilir. Doğayı yeni bir şekilde öğrenin Bu gerçekten gelmeye değer.

Adres : Köy No. 9, Ban Rom Fa Thong ve Ban Rom Fah Thai, Wiang Kaen Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 081-883-4510

web sitesi: www.dnp.go.th

Facebook : -


4. Mae Fah Luang Bahçesi

Mae Fah Luang Bahçesi Doi Tung Sarayı çevresinde, 10 railik bir alanda, gül, petunya ve begonya gibi güzel kış çiçeklerinin yanı sıra uğurlu bitkiler, çok yıllıklar ve sarmaşıkların bulunduğu bir çiçek bahçesidir. diğer birçok türde ekilen ve daha fazlası Ek olarak, Mae Luang Garden, zarif olan yaratıcı bahçe dekorasyonlarına da sahiptir. yabancı bahçelerden farklı olmayan güzellikler yaratın Çeşitli çiçeklerin güzelliği ile gezmek, fotoğraf çekmek, serinlemek için uygundur. Özellikle kış sonlarında yağmurlar çiçek açmış çiçekler bulacaktır. Herkesin şarkı söylemek zorunda olduğu güzellik, vay canına, hiç.

Adres : Moo 7, Mae Fah Luang Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00:17.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 053-767-015 , 090-107-3145

İnternet sitesi : -

Facebook : -


5. Phra That Doi Tung

Chiang Rai seyahati bir tane daha kaçırmayın eğer Chiang Rai'ye gelirsen ziyaret etmeli Phra That Doi Tung Phra That Doi Tung için hayatın refahı için Bu güzel bir antik kalıntıdır. bir tepenin üzerinde yer alan Chiang Rai şehrinin güzel manzaralarını görebilen Aynı zamanda tycoon yılının kalıntılarıdır. Birçok ilginç efsane ile birlikte Okumak, ziyaret etmek, çokça ibadet etmek için uygundur.

Adres : Huai Krai Bucağı, Mae Sai Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası: 080-716 -5071

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Phra That Doi Tung


6. Doi Mae Salong

Doi Mae Salong, Chiang Rai'de bir turistik cazibe merkezidir. Başka bir vuruş Bu güzel Tüm yıl boyunca serin bir atmosfer Basamaklara dikilen çay bahçesinin manzarasını seyretmek için uygun olan, ziyarete gelen turistler için en iyisi sıcak sıcak çayı da ücretsiz olarak tadabilmektedir. Çiftliğin güzel deniz sis manzarası eşliğinde keyfini çıkarabilirsiniz. Ek olarak, bu Doi Mae Salong'un bir vurgusu var: Phaya Sua Krong ağacı her yılın ocak-mart başında da parlak pembe çiçek açan

Adres : Mae Salong Nok Bucağı, Mae Fah Luang Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 053-765-129

web sitesi: www.maesalongnok.go.th

Facebook : -


7. Rai Ruen Romanı

Rai Ruen Rom, Chiang Rai'de bir turistik yer doğayı seven insanlar seyahate gelmeli Bu çiftlik için organik bir sebze çiftliği var. tarımla ilgilenenler için bir öğrenme merkezi olarak açık olan Turistlerin çiftliğe gelip organik tarım ve temiz enerji hakkında bilgi edinme gibi aktiviteler yapmalarına izin vermenin yanı sıra. hem gerçek alanlarda hem de gösteri arazilerinde uygulamalı uygulama ile Geceleme yapmak isteyen turistler için çiftlikte konaklama da vardır.

Adres : Köy No. 10, Rai Ruen Ruen Bucağı, Ngew Bucağı, Thoeng Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 099-325-5757

web sitesi: www.rairuenrom.com

Facebook : facebook.com/Rai Ruen Ruen organik tarım, organik turizm Rai Ruen Rom Organik Çiftlik


8. Wat Rong Khun

Wat Rong Khun, kaçırılmaması gereken bir yer. Chiang Rai'ye seyahat ettiyseniz, bu tapınak Tayland'daki en görkemli ve görkemli tapınaklardan biridir. Tapınağın ubosotu beyazdır ve ışıltılı gümüş aynalarla süslenmiştir. Eşsiz ve zarif bir sıva deseni var. enfes duvar resimleri ile dekore edilmiş dahil Majesteleri Kral'a bir sanat eseri olarak sunmak için bu Budist sanatını yaratan Ajarn Chalermchai Kositpipat tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

Adres : Pa O Don Chai Bucağı Mueang Chiang Rai Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 053-673-579

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Rong Khun - Wat Rong Khun - Beyaz Tapınak , Chiang Rai , Tayland


9. Doi Hua Mae Kham Orman Parkı

Doi Hua Mae Kham Orman Parkı Chiang Rai'de ziyaret edilecek bir yer En güzel dönüm noktası Fotoğraf çekmeyi ve rahatlamayı sevenler için uygundur. parlak sarı çiçeklerden oluşan bir tarlayla Her yıl kasım ortasında güzelliğini gösterecek olan Bua Tong sahası Doi Hua Mae Kham gibi. Dağın her tarafında çiçek açan güzel sarı nilüfer tarlalarını görmek için seyahat eden turistler için. Gören herkes vay vay ağlasın ama dağa çıkış yolu oldukça zor ama nilüfer tarlalarının güzelliğini göreceğinizi garanti ederim. Bu kesinlikle yolculuğa değer.

Adres : Mae Salong Nai Bucağı, Mae Fah Luang Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 089-554-8175

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Doi Hua Mae Kham Orman Parkı, Chiang Rai


10. Phu Chee Dao

Phu Chee Dao, doğal bir turistik cazibe merkezidir. yürüyüş yapmayı seven insanlar bulutların denizini kucaklamak gibi Her şeye sahip başka bir yeri kontrol etmek için gelmeli bu yer için Sis denizinin bir bakış açısıdır. bu çok güzel Chiang Rai Eyaleti, güzel manzarayı örtmek için ağaçların olmadığı 360 derecelik güzel bir manzarayı görebilmek, böylece Phu Chee Dao'yu sis denizinin başka bir muhteşem bakış açısı haline getirmekle öne çıkıyor.

Adres : Por Subdistrict, Wiang Kaen Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 053-602-742 , 053-717-433

web sitesi: www.cots.go.th

Facebook : facebook.com/Tayland Turizm Otoritesi (TAT) Chiang Rai Ofisi


11. Mae Sai Pazarı

Chiang Rai seyahati Herkesin iyi bildiği Mae Sai Pazarı, ucuz alışveriş. geniş ürün yelpazesi ile Hem yöresel ürünler, hem hediyelik eşyalar, hem de bitkisel sabunlar, pirinç eşyalar, atıştırmalıklar, ucuz meyveler, giysiler, çantalar, ayakkabılar vb. lezzetli yiyecekler. Karşıdan karşıya geçmek isteyenler için. da atlanabilir 30 baht/kişi servis ücreti ve 10 baht/kişi sınır geçiş ücreti olan bir kimlik kartı kullanmak

Adres : Mae Sai Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 053-731-0089

web sitesi: www.cots.go.th

Facebook : -


12. Altın Üçgen

altın Üçgen Önemli bir ekonomik nokta ve önemli bir turistik cazibe merkezidir. Mekong Nehri'nin Tayland ve Laos arasındaki sınırı geçmesiyle birleşen üçgen bir alan olan Tayland, Laos ve Myanmar olmak üzere 3 ülke arasındaki sınırdır. Bu yer için popüler bir dönüm noktasıdır. turistlerin sık sık fotoğraf çekmek için seyahat ettiği, check-in Mekong Nehri boyunca yavaş bir tekne gezintisine çıkın. her iki tarafın manzarasının tadını çıkarmanın yanı sıra Büyük Buda imajına da saygı gösterebilirsiniz. Refah için de

Adres : Chiang Saen Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 053-717-433

İnternet sitesi : -

Facebook : -


13. Chiang Rai Gece Pazarı

Chiang Rai Gece Pazarı Chiang Rai seyahati yavaş bir hayat yaşamayı seven insanlar Bir yürüyüş için ziyaret etmelisiniz zevk almak gece sokakta yürümek Yöresel ürünler, hediyelik eşyalar, çeşitli sanat eserleri, el yapımı eserler gibi ucuz ürünlerin yanı sıra kıyafet, ayakkabı, takı, şık şapka gibi genel ürünler ve birçok lezzetli yemek satan çok sayıda dükkan var. olarak bilinen bir turistik cazibe merkezidir. Başka bir yeri asla özleyemem.

Adres : Wiang Subdistrict, Mueang Chiang Rai Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 18.30:23.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 053-717-433

web sitesi: www.chiangrainightbazaar.com

Facebook : facebook.com/Chiang Rai Gece Pazarı


14. Wat Rong Suea On

Wat Rong Suea Ten Güzel bir tapınak. ve uygulamalı sanat ile tasarımda benzersizdir ağırlıklı olarak mavi ve mavi tonları kullanarak Tapınağı öne çıkarmak için altınla kesin. Ayrıca viharnın içi de kutsaldır. Phra Buddha Ratchamongkol Bodi Tri Lokanath muhteşem inci beyazı Buda'nın başı kalıntılarla doluydu, bir başka ilginç tapınak olduğu söylenebilir. Çiftler her zaman olduğu gibi birbirlerine ibadet etmek için ziyaret etmelidirler. Sai Bun bunu kaçıramaz.

Adres : Rim Kok Subdistrict, Mueang Chiang Rai Bölgesi, Chiang Rai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00:20.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 082-026-9038

İnternet sitesi : -

Facebook : -

Chiang Rai'de ziyaret edilecek 14 yerin tümü birlikte topladığımız Chiang Rai'ye bir gezi ayarlayan arkadaşlar ama aklında gezilecek yer yok kaçırmayın.


Chiang Rai otel rezervasyonları Chiang Rai Otel
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"