Lopburi'de ziyaret edilmesi kolay, Bangkok'a yakın 8 yer

2,263'u okuyun

Önerilen 8 Lopburi'de gezilecek yerler 2564 Farklı tarzlarda seyahat edin yakın Bangkok Sadece bir araba sür ve orada olacaksın. Akşamları günübirlik geziye de gidebilirsiniz.

Lopburi'ye bir gezi yapın Tarih dolu bir şehir Ve günümüzde hala birbirini görmek için iz bırakan antik yerler var. Aynı zamanda Khao Wong Phrachan gibi harika cazibe merkezlerine sahip bir şehirdir. ve ayçiçeği tarlaları tam çiçek açmış, parıldayan altın Sadece bu değil, Lop Buri'nin ziyaret edilecek başka ilginç yerleri de var. ve ziyaret etmek çok güzel Lopburi'nin bugün nereye gitmesi gerektiğini hala çözemeyen varsa çete seyahati Lopburi ilindeki yerleri tanımak için arkadaşlarımı götürmek için gönüllü olmak istiyorum. Hazırsan gidelim.


1. Phra Prang Sam Yot

Phra Prang Sam Yot, bir arkeolojik alan ve Lopburi Eyaletinin önemli tarihi ve arkeolojik alanlarından biri Bayon sanatında Khmer kalesinin mimarisi ile ayırt edilir. Sıva ile bezenmiş laterit yapı vardır. Büyük Kral Narai'nin saltanatında 3 Buda resminin sıralandığı bir prang kalesidir. Lopburi'ye gelen ve ziyaret edilmesi ve saygı gösterilmesi gereken başka bir cazibe merkezi olarak kabul edilir. hayatın refahı için

Adres : Tha Hin Bucağı, Mueang Lop Buri Bölgesi, Lop Buri

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 8.30 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -


2. Narai Ratchaniwet Sarayı

Narai Ratchaniwet Sarayı veya Narai Sarayı, Lopburi eyaletinin bir diğer önemli yeri. Eskiden Büyük Kral Narai'nin sarayıydı. Lopburi Şehrine vermek için lütfen Lopburi Şehrinde inşa edin. başka bir başkent olmak Narai Ratchaniwet Sarayı'nın mimari özellikleri Diğer antik saraylardan farklı, güzel ve çekici bir Tay-Batı sanat tarzıdır. Artık antikaları sergilemek için kullanılan bir müzedir. ve tarihi resimler ilişkili

Adres : Sorasak Rd., Tha Hin Bucağı, Mueang Bölgesi, Lopburi Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 036-411-458

İnternet sitesi : -

Facebook : -


3. Kral Narai Büyük Anıtı

Kral Narai Büyük Anıtı Thepsatri Circle'ın kalbinde yer almaktadır. veya köylülerin dediği gibi Phra Narai Büyük Çember Ayakta duran bir heykeldir. yüzünü doğuya çevirdi Sağ eli bir kılıç ışığı tutuyordu. ve biraz sol ayakla dışarı çıktı black metale dökmek ve gerçek Lord'un yarısı kadardır Lopburi halkı, Büyük Kral Narai'ye çok saygılarını sunar. Lopburi'yi ziyaret eden herkes hayatında bir kez ziyaret etmelidir.

Adres : Tha Hin Subdistrict, Mueang Lop Buri Bölgesi, Lop Buri Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -


4. Khao Wong Phrachan Tapınağı

Khao Wong Ay Lopburi ilindeki en yüksek dağdır. ve ünlü insanları Lopburi'yi tanıtır Dağın eteğinde Wat Khao Wong Phrachan var. 3,790 metre uzunluğundaki dağın zirvesine çıkmak için 1,680 basamak var ve ayrıca çıkmak için 180 basamak daha var.Toplamda en az 4,000 basamak var ve yaklaşık 2-3 saat süren yolculuk yolun her iki tarafında. daha karmaşık ormanlarla Mesafenin bir eğimi var Dağın zirvesine ulaşır ulaşmaz aşağıdaki manzarayı görebildiğiniz kadar görebilirsiniz.

Adres : Huai Pong Subdistrict, Khok Samrong Bölgesi, Lop Buri Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 096-720-5870

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Khao Wong Phrachan - KhaowongPhrachan Tapınağı


5. Pa Sak Jolasid Barajı

Pa Sak Jolasid Barajı Su depolamak ve sel sorunlarını çözmek için inşa edilen Kral Rama IX'un kraliyet inisiyatifi altında Tayland'da su depolayan en uzun toprak barajdır. Aynı zamanda Lopburi Eyaletinin önemli bir turistik cazibe merkezidir. Güzel bir bakış açısı var. rezervuar tarafından Çalışmamız ve öğrenmemiz için bir müze var ve en özeli yüzen tren yolculuğu. Kasım - Ocak aylarında ziyaret etmek Bangkok'tan trenle Pa Sak Barajı üzerindeki görüş noktasında duracak Su üzerinde yüzen bir tren hissi veriyor. Hem heyecan verici hem de güzel manzarayı görmek.

Adres : Ban Kaeng Suea Ten, Nong Bua Subdistrict, Phatthana Nikhom District Lopburi Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 20.00

Telefon numarası : 036-494-243

İnternet sitesi : -

Facebook : -


6. Wang Kan Lueang Şelalesi

Wang Kan Lueang Şelalesi Lopburi eyaletindeki tek şelale. Membada birçok büyük yeraltı suyu kaynağı vardır. zeytin deresinden yükselen Deredeki su temiz. zümrüt gibi mavimsi yeşil yaratıcı doğadan kaynaklanan Önemli olan, tüm yıl boyunca su olmasıdır. Her mevsim serinlemek için seyahat edebilirsiniz. Çevreyi kaplayan bazı irili ufaklı ağaçlar da vardır. atmosferi gölgeli yapmak Piknik yapmak ve dinlenmek için uygundur.

Adres : Tha Din Barajı Bucağı, Chai Badan Bölgesi, Lopburi Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 086-810-3413

İnternet sitesi : -

Facebook : -


7. Dedemin Çiftliğinde Ayçiçeği Tarlaları

Büyükbabanın Çiftliği'nde ayçiçeği tarlası Çoğu turistin güzelliği görmek için seyahat ettiği ilk ayçiçeği tarlası. Çünkü burası il ile uzun süredir ayçiçeği tarlası. Pazarlama kapsamının sürekli gelişimi ve genişlemesi vardır. Büyükbabanın Çiftliği'nde ayçiçeği tarlası İyi bakılmış ve muhafaza edilmiş güzel çiçeklerle 20 ralık bir alana dikildi. mükemmel çevre manzarası ile birlikte Alanın ortasında bir dönüm noktası olarak bir yel değirmeni var. Nereden fotoğraf çektiğiniz önemli değil, hepsi güzel görünüyor.

Adres : Chong Sarika Bucağı, Phatthana Nikhom Bölgesi, Lopburi

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00 - 19.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 081-947-2935

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/ayçiçeği çiftliği dedesi Çimlendirilmiş ayçiçeği tohumu satışı


8. Ban Luang büyükelçileri kabul ediyor veya Ban Wichayen

Ban Luang büyükelçileri veya Ban Wichayen'i kabul ediyor Phra Narai Ratchaniwet'ten çok uzakta değil. Geçmişte, Lopburi'deki Kral Büyük Narai'yi ziyarete gelen büyükelçilerin konaklayabileceği bir yer olarak hizmet etmek için inşa edilmiştir. 2228 yılında Fransa'dan gelen ilk büyükelçiler burada ikamet etmiş, daha sonra Constantine Phaulkon (Constantine Falcon) adlı bir Yunan hizmete girip iyilik gördüğünde atadı Chao Phraya Wichayen ve bir büyükelçi kabul etmesi için ikametgahını Ban Luang'ın batı yakasına verdi; çitin içinde olan Açılıp kapanan bir kapı var. İçeride, yapıyı hala görebilirsiniz hangi üç bölüme ayrılabilir: batı kısmı varsayılan Phraya Wichayen ve Thao Thong Kip Ma'nın ikametgahı, merkezi alanın çan kulesi ve Hıristiyan kilisesi olduğu varsayılıyor. ve doğu kısmı varsayılan Büyükelçinin Yurdu Kaçırılmaması gereken bir başka tarihi dönüm noktasıdır.

Adres : Wichayen Yolu, Tha Hin Bucağı, Mueang Lop Buri Bölgesi, Lop Buri Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30:17.0 - XNUMX:XNUMX (Pazartesi - Salı hariç).

Telefon numarası : 036-411-458

İnternet sitesi : -

Facebook : -

Lopburi'de gezilecek 8 yer olarak sınıflandırılmıştır. Ziyaret etmek için çok güzel bir yer. İlginç tarih ve doğal cazibe merkezleriyle dolu turistik yerler var. Tüm yıl boyunca seyahat edebilir Daha da önemlisi, Bangkok'a biraz yakın. Sabah ve akşam seyahate çıkmak rahatlıkla yapılabilir.


Lopburi'de ucuz bir otel rezervasyonu yapın.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"