Doğu illerinin en eğlenceli şehri Sa Kaeo'da gezilecek 11 yer

4,174'u okuyun

Güncelleme Sa Kaeo'da gezilecek yerler 2564 Bugün Burapha rotasının sonunda ziyaret edilecek ikinci şehir çete seyahati arkadaşlarını sabitlemeye davet edecek Sa Kaeo'yu ziyaret edin Eksiksiz bir şekilde seçim yapabileceğiniz çeşitli turistik mekanlara sahip bir il. hem geleneksel hem de kültürel cazibe merkezleri Park, ormanların ve çeşitli hayvanların doğası bakımından zengindir. Turistler arasında çok popüler olan ucuz ürünler için alışveriş dahil. Sa Kaeo'ya hiç gitmemiş veya hala bu ilde ziyaret edilecek ilginç yerler düşünemeyenler için. Doğunun şehri, eğlence ve eğlence Sa Kaeo'da gezilecek 11 yer ile bizi takip edin ve aynı anda görün. Biz de topladık Sa Kaeo'da 10 konaklama, uygun fiyat, konforlu yatak, rahat seyahat พร้อม ด้วย Sa Kaeo'da ünlü, lezzetli, lezzetli, kaçırmamanız gereken 7 restoran Gelin bu gezi ile de zor bir şekilde dostları bir araya getirelim. Sa Kaeo'ya gel Check-in için nereye gidilir, gezilecek yerler, konaklama, ne yenir, görmek için bizi takip edin.


1. Rong Kluea Pazarı

Sa Kaeo Eyaleti hakkında konuşurken, Sa Kaeo'da popüler bir turistik yer olan Rong Kluea Pazarı Herkes önce Rong Kluea Market'i düşünür. bu pazar için Tayland'ın doğu bölgesindeki en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. Aranyapratet-Poipet göçmenlik kontrol noktasının yakınında bulunan. Kamboçya Pazarda giysi, ayakkabı, aksesuar satan 3,000'den fazla mağaza var. Alışveriş için hem birinci el hem de ikinci el birçok eşya, ev aletleri, mutfak eşyaları. denilen bir yerdir Her şeye sahip olan ilin en önemli özelliği.

Adres : Km.5 Yolu Sol Tarafta, Aranyapratet Bucağı, Aranyapratet Bölgesi, Sa Kaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00:20.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 037-242-4413

web sitesi: www.sakaeo.go.th

Facebook : -


2. Lalu

lalu Popüler turistik yerler ve önemli yerler Bir başka Sa Kaeo Eyaleti Ta Phraya Bölgesi, Ban Noen Kham ve Ban Khlong Yang'da bulunan bu dönüm noktası, yağmur ve rüzgar erozyonundan çöken zemin olarak nitelendiriliyor. garip bir şekilde güzel bir şekle sahip olana kadar Ayrıca her yıl Bu lalu diyarı Görünümde bir değişiklik olacak. Çünkü yıl boyunca yağmur ve rüzgar erozyonu olacak. Toplam yaklaşık 2,000 railik alanda orantılı bir bölge olacaktır. turistlerin eğlenmesi için

Adres : Thapraj Subdistrict, Ta Phraya Bölgesi, Sa Kaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30:16.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : www.sakaeo.go.th

İnternet sitesi : -

Facebook : -


3. Pang Sida Ulusal Parkı

Pang Sida Ulusal Parkı Sa Kaeo turu yürüyüş yapmayı seven insanlar Çadırı kaçırmayın. Bu parkın öne çıkan özelliği, Tayland'daki en güzel kelebek izleme yerlerinden biridir. 400'den fazla kelebek çeşidine sahip olan turistler her yıl Haziran - Temmuz aylarında ziyaret edebilirler. Ayrıca parkın içinde Butapod Prairie, Pang Sida Şelalesi, Lan Hin Dat gibi birçok güzel turistik yer var.

Adres : Moo 7, Tha Yaek Bucağı, Mueang Bölgesi, Sa Kaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00:20.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 037-247-948 , 081-862-1511

web sitesi: www.dnp.go.th

Facebook : facebook.com/Pang sida Ulusal Parkı - Pang sida Ulusal Parkı


4. Phra Çatalı Rezervuarı

Phra Çatalı Rezervuarı Sa Kaeo'yu ziyaret etmek için bir yer eğlence için en uygun bu rezervuar için Kuru mevsimde kullanılmak üzere yağmur suyunu depolamak için inşa edilen kraliyet projelerinden biridir. Her şeye sahip olan doğunun önemli bir su kaynağı olarak kabul edilir. Aynı zamanda iyi bir atmosfere sahip bir yer. Oturup manzaranın tadını çıkarmak için uygun Ayrıca Mayıs-Temmuz aylarında çok sık görülen karabatak kuşu veya yılan kuşunu görmek için tekne gezintisi yapılan bir yerdir. Yavaş yaşamayı sevenlerin kaçırmaması gereken bir turistik yer.

Adres : Chong Kum Bucağı, Watthana Nakhon Bölgesi, Sa Kaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30:16.30 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 089-247-4543

web sitesi: www.sakaeo.go.th

Facebook : facebook.com/Phra Prong Rezervuarı


5. Sdok Kok Thom Kalesi

Prasat Sdok Kok Thom veya Prasat Muang Prao Sa Kaeo'yu ziyaret etmek için bir yer Khok Sung Bölgesi'nde bulunan Stok Kok Thom kelimesi Büyük bataklıkta büyümüş sazlıklarla dolu bir şehir bu yer için Doğu bölgesindeki en büyük Khmer antik kentidir. Kumtaşı ve laterit ile inşa edilmiştir. güzel dekoratif desenlere sahip olan Şu anda restorasyon tamamlandı. hangisi çok zarif ve güzel Görülmesi gereken yerlerden biri olarak bilinen tarihi bir turizm merkezidir.

Adres : Khok Sung Bucağı, Khok Sung Bölgesi, Sa Kaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 037-425-125

web sitesi: www.sakaeo.go.th

Facebook : -


6. Wat Nakhon Tham

Eskiden Wat Sa Lop olarak bilinen Wat Nakhon Tham, antik bir tapınaktır. İbadet etmek için başka bir yer Tapınağın içinde ilginç şeyler arasında bağdaş kurup oturan eski bir Buda resmi olan Luang Pho Khao veya Luang Pho Poon sayılabilir. 100 yıldan daha eski Nong Din Jee'den kireçten yapılmış, kutsallığı ile ünlüdür. Buna ek olarak, viharn içinde Luang Pho Khao, Buda'nın ayak izinin bir kopyasını ve Buda'nın getirilen kalıntılarının bir kopyasını da barındırıyor. Wat Pamadulla Raja Maha Viharn Ratnapura Sri Lanka Sai Bun'un kaçırılmaması gereken kutsal bir tapınak olarak kabul edilir.

Adres : Watthana Nakhon Bucağı, Watthana Nakhon Bölgesi, Sa Kaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00:19.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 037-261-190

web sitesi: www.sakaeo.go.th

Facebook : -


7. Phet Pho Tanga Mağarası

Phet Pho Tanga Mağarası Sa Kaeo turu insanların macerayı sevdiği yer bir araya gelmeliyim. bu mağaranın içinde Bir dağın ortasında yatan orta boy bir figür. Mağarayı gezmek için seyahat edebilmek için Chom'un koruma alanı olan Chan Pha ormanından geçmelisiniz. Hangi heyecan verici ve doğa bolluğu dolu. Mağaranın içinde 4 odaya bölünmüş, iyi havalandırmalı geniş bir salon bulunmaktadır. büyük tünel salonu Elmas oda ile dekore edilmiş inci ve mağara kalesinin kapısı

Adres : Ban Khao Lueam, Khlong Hat Bucağı, Khlong Hat Bölgesi, Sa Kaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30:16.30 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 089-936-3880

İnternet sitesi : -

Facebook : -


8. Sai Kaew Sahil Mağarası

Sai Kaew Sahil Mağarası Tham Phet Pho Thong'a sadece 300 metre uzaklıkta bir mağaradır. Yaklaşık 30 metre yükseklikteki bir uçurumdan aşağı sarkıtılmasıyla öne çıkan küçük bir mağara gibi görünen.Önceden temas gerektiren ve 5 veya daha fazla kişiden oluşan bir grup olması gereken bir aktivitedir.Yavaşlık kısmında 3 adet iniş noktası vardır.Puanlar Ancak ilgilenenlerin rahat kıyafetler giymeleri gerekmektedir. ve spor ayakkabı giymeli kişi başı 200 baht'a mal olacak

Adres : Ban Khao Lueam, Khlong Hat Bucağı, Khlong Hat Bölgesi, Sa Kaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30:16.30 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 088-529-9895

İnternet sitesi : -

Facebook : -


9. Chong Klam Bon Yaban Hayatı Yetiştirme İstasyonu

Chong Klam Bon Yaban Hayatı Yetiştirme İstasyonu Sa Kaeo'yu ziyaret etmek için bir yer, iyi bir atmosfer, serin hava. dinlenmek için uygun Aynı zamanda nadir yaban hayatı türleri için bir üreme alanıdır. nesli tükenmekte olan türler dahil bir araştırma ve bilgi istasyonu olmanın yanı sıra Yaban hayatı hakkında da, özellikle Sa Kaeo Eyaletinin sembolü olan yaşlı ördek. Ayrıca ayı, kırmızı boğa, gürgen, fil çeneli gürgen, tavus kuşu, gürgen gibi çeşitli hayvanların bulunduğu bir yerdir. Hem izlemek hem de eğlenmek için.

Adres : Nong Mak Fai Bucağı, Watthana Nakhon Bölgesi, Sakaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30:16.30 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 081-351-8823

web sitesi: www.dnp.go.th

Facebook : -


10. Wat Tham Khao Chakan

Wat Tham Khao Chakan Khao Chakan'da bulunur Yaklaşık 2-4 bin yıllık üç büyük kireçtaşı tepesi yan yana düzenlenmiştir.Wat Tham Khao Chakan'ın içinde betonarme bir yapı olan "Ubosot"tan oluşur. "Sangha" yarı ahşap bir yapıdır. ve birçok irili ufaklı mağara var İnsanların gördüğü popüler mağara, birbirinin içinden geçen iki tarafı bir boğaza benzeyen Tham Thalu'dur. İçeride saygı gösterilmesi gereken bir Buda heykeli var. Bakış açısına kadar yürümek için Buda'nın ayak izi ve merdivenleri Khao Chakan Bölgesi'nin güzel manzarasını göz alabildiğine yakalayabilir

Adres: Khao Chakan Bucağı, Khao Chakan Bölgesi, Sa Kaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30:16.30 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 037-425-125

web sitesi: www.sakaeo.go.th

Facebook : -


11. Kasakasiwit Okulu

Sa Kaeo turu Başka bir vuruş bufalo veya bufalo eğitim okulu gibi görünen çiftçilik yapabilmek yerel tarım kültürü hakkında bilgi edinmek isteyenler için bir öğrenme merkezi olmanın yanı sıra. ve halk bilgeliği seyahat eden turistler için geniş bir yeşil alan bulacak İyi bir atmosfere sahip olan, gölgeli, serin toprak evini görmek de dahil kendi kendine yeterli bir yaşam tarzı öğrenmek Çiftçilik gösterisi ve bufalo eğitimi Ayrıca restoran ve kafelerde oturup dinlenip manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. hizmet etmek için de hazırladığı

Adres : Sa Kaeo Bucağı, Mueang Sa Kaeo Bölgesi, Sa Kaeo Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:17.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 088-289-1299

web sitesi: www.sakaeo.go.th

Facebook : facebook.com/Kasokasiwit Okul Projesi

Sa Kaeo'da gezilecek 11 yer nasıl? Bir araya toplandık, ziyaret etmek çok ilginç, değil mi? Öyle ise bu bayram Çantaları paketlemeye hazırlanın çete seyahati Hadi gidelim, kesinlikle eğlenceli.


Sa Kaeo'da otel ara Sakaeo Otel
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"