Her türlü cazibe merkezine sahip iki kwai şehri Phitsanulok 13'de ziyaret edilecek 2564 yer

9,507'u okuyun

Önerilen 13 Phitsanulok Gezilecek Yerler 2564  Görülmeye değer iki şehir Çeşitli turistik mekanlarla, soğuk çizgi, macera çizgisi kaçırılmamalıdır.

Phitsanulok, Song Khwae şehri, kolayca ziyaret edilebilecek ikinci şehir ili İster özel araçla gelin Halk otobüsü ya da uçağa bin Hepsi rahat. Ve çok uzun sürmüyor Birçok turistik yer var. Tüm stiller doyasıya seyahat etmeyi seçiyor. Tapınaklar, antik yerler, güzel doğa var. Suda yürümek için eğlenceli aktiviteler Ayrıca bugün de güzel bir topluluk yaşayabilecek. çete seyahati Phitsanulok'ta ziyaret edilecek 13 yer ile bu iki kwai şehri hakkında daha fazla bilgi edinmek için arkadaşlar alacak. Gelip ziyaret etmelisiniz. Her ruh halinde, soğuk tipte, macera türünde düzenlenmiş, size söyleyeyim, gelmelisin!!


1. Wat Phra Sri Mahathat Woramahawihan

Wat Phra Sri Mahathat Woramahawihan Wat Yai olarak da bilinir, Nan Nehri üzerinde bulunur. Tapınağın içinde birçok antik tapınak var. Hem eski viharn, prang hem de Big Buddha Chinnarat'ı barındıran kraliyet viharn. Ülkenin en güzel Buda heykeli Gölgeli bir havası da var, tapınağı rahatça gezebilirsiniz. İlde ayrıca bir hediyelik eşya dükkanı da bulunmaktadır. Satın almanız ve ellerinizle de yapıştırmanız için bir hat oluşturun. Song Khwae şehrini kim ziyaret etti ve bu tapınağa ibadet etmeye gelmedi? geldiği kabul edildi

Adres : 92/3 Phutthabucha Rd., Nai Mueang Bucağı, Mueang Bölgesi, Phitsanulok Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 6.30:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 055-251-649 , 055-258-966

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Phra Phutthachinnarat


2. Wat Ratchaburana

Wat Ratchaburana, Phitsanulok'un kalbinde yer almaktadır. Nan Nehri kıyısında Karşısında Wat Phra Si Rattana Mahathat Woramahawihan (Wat Yai) tapınağın içinde arkeolojik alanlara sahip antik bir tapınaktır. Önemli antikalar arasında Chedi Luang Song Lanka bulunur. Viharn Luang Por Barajı ve sadece eski bir site değil Tapınakta ayrıca yerel bilgeliği kullanarak şifalı otları (kaffir misket limonu kokusu) odaya sıkıştıran ve birçok insanın daha önce hiç yaşamadığı bir ev atmosferi yaratan bitkisel bir buhar odası da bulunmaktadır. Denemenizi tavsiye edeceğim Phitsanulok'ta gezilecek bir yer.

Adres : Nai Mueang Bucağı, Mueang Phitsanulok Bölgesi Phitsanulok Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 055-258-972

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Ratchaburana Phitsanulok


3. Chulamanee Tapınağı

Phitsanulok şehrine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Wat Chulamani, antik bir tapınaktır. Tapınağın içinde, Buda'nın ayak izinin bir kopyası ve taş yazıtlar gibi önemli antik anıtlar vardır. Hangi Kral Büyük Narai lütfen telafi et Sanatsal değeri yüksek olan önemli bir şey daha var, yani lateritten yapılmış küçük bir Khmer prang. Ön kısım tri-muk tarzında yapılmıştır. üç katmanlı bir temel üzerine kurulu Güzel bir kuğu sıva deseni ile dekore edilmiştir. Sanatsal değeri çok yüksek bir şey.

Adres : Tha Thong Subdistrict, Mueang Phitsanulok Bölgesi, Phitsanulok Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-321-641

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Chulamanee


4. Phu Hin Rong Kla Ulusal Parkı

Phu Hin Rong Kla Ulusal Parkı Phitsanulok'ta ziyaret edilecek popüler yerlerden biri Doğayı yakından görmek isteyen turistlerin uğrak noktasıdır. Burada iyi bir atmosfer var, harika, tüm yıl boyunca seyahat edebilir. Konaklama ve kamp alanları mevcuttur.Parkta birçok ilginç tarihi hikaye vardır. Lan Hin Pum bakış açısı, Lan Hin Taek, Pha Chu Thong, vb. gibi ziyaret edilmesi gereken birçok yer var.

Adres : 125 Moo 10, Tambon Noen Perm, Amphoe Nakhon Thai, Phitsanulok Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 081-596-5977

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Phu Hin Rong Kla Ulusal Parkı - Phu Hin Rong Kla Ulusal Parkı


5. Ban Mung, Noen Maprang

Noen Maprang'a git Topluluğun yolunu deneyimleyin Bir başka çok popüler turistik yer olan Ban Mung, Noen Maprang'da sevimli insanlarla Çünkü burada atmosfer güzel, pirinç tarlaları, ormanlar ve garip bir şekilde sivri dağlar var. İçeride aile yanı konaklama tarzı konaklama vardır. köylülerin herkesin rahatlaması için açtığını Fotoğraf çekmek için bir nokta var Serin havayı solumak için yürüyüşe çıkın veya bir e-tak arabaya binin. Akşamları yuvaya girmeden önce büyük bir yarasa sürüsünün gösterileceği çiçek tarlaları, şelaleler ve mağaralar gibi harika yerler vardır. Kim basit bir şekilde rahatlamak ister? Kesinlikle buraya gelin, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Adres : Ban Mung Subdistrict, Noen Maprang Bölgesi Phitsanulok Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/bura Noen Maprang Bölgesi Phitsanulok Eyaleti


6. Sohbet Trakan Şelalesi

Sohbet Trakan Şelalesi Chat Trakan Şelalesi Milli Parkı'nda yer almaktadır. Alanın çoğu yaprak döken orman ve yüksek dağlardır. Aynı zamanda birçok önemli akarsuyun da kaynağıdır. Chat Tra Şelalesi toplam 7 kademeye sahiptir.Her katta Maliwan, Kannikar, Karaket, Yi Suthet, Ket Muang, Rueangyot, Rojan gibi sevimli bir isim vardır.Her seviye nehrin farklı bir güzelliğine sahiptir. Serinlemek için yüzmek için bir havuz var. Eğlenceli bir şekilde seyahat etmeyi seven herkes gitmem gerektiğini söylemeliyim.

Adres : 3 Ban Pak Rong, Chat Trakan Bucağı, Chat Trakan Bölgesi, Phitsanulok Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün Pzt-Cum 6.00:16.30-8.30:17.00, Cts-Paz XNUMX-XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 055-316-782 ,055-237-028

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Chat Trakan Şelalesi Ulusal Parkı Namtok Sohbet Trakan


7. Kaeng Sopha Şelalesi

Kaeng Sopha Şelalesi Lom Sak Yolu'nun dışındaki Wang Thong Nehri boyunca Thung Salaeng Luang Ulusal Parkı'nda yer almaktadır. Yaklaşık 40 metre yüksekliği ile Phitsanulok ilinin en büyük şelalesidir ve toplamda 3 seviyesi vardır.Üst su üzerinde büyük bir taş levhayı andırır. Aşağıda her yere dağılmış küçük kayalar var. Yağmur mevsimi boyunca Kaeng Sopha Şelalesi'nin çamurlu suyu o kadar şiddetli akacak ki yüzmek imkansız. Kış ve yaz aylarında, Kaeng Sopha Şelalesi'nin 3 katmanı açıkça görülünceye kadar nehrin yoğunluğu azalacaktır. Ziyaretçiler, güzelliği bütünüyle takdir etmek için merdivenlerden aşağı şelalenin önündeki manzaraya inebilirler.

Adres : 12 Nolu Otoyol (Phitsanulok - Lom Sak güzergahı üzerinde 71-72.km.

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-252-742-3

İnternet sitesi : -

Facebook : -


8. Kaeng Song Şelalesi

Kaeng Song Şelalesi, birçok irili ufaklı akarsu ile karakterize edilen bir şelaledir. güzel bir şelale oluşana kadar Khek Nehri'ne giden yolu kapatmak Yağmur mevsimi boyunca, akım daha güçlü akacaktır. ve kahverengiye dönene kadar karanlık. bu nedenle yüzmek için uygun değil Ancak beyaz su raftingi olan ayaklı ayaklar için eğlenceli bir aktivite de var. hem heyecanlı hem eğlenceli Ayrıca, Kaeng Song Şelalesi yakınlarındaki yol boyunca Restoranlar ve kafeler de mevcuttur.

Adres : Phitsanulok Eyaleti, Wang Thong Bölgesi, Ban Kaeng Song bölgesinde, 12 Nolu Otoyol, Km.

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 055-252-742

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Kaeng Song Şelalesi


9. Kaeng Hai Raftingi

Phitsanulok ilinde bir başka güzel yer. Kaeng Hai Raftingi Kaeng Hai'de burası yeşil ormanlarla çevrili büyük bir rezervuardır.Atmosferi serin ve rahattır.Suyun ortasında ahşap rafting hizmeti vardır. Oturup rahatlayabilir ve güzel manzaranın tadını özel olarak çıkarabilir ve lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. hem Tayland yemekleri ile Isaan yemeği, baharatlı tat Soyunacak yer arayanlar Kaeng Hai Rafting'e gelin, kesinlikle beğeneceksiniz.

Adres : Kaeng Hai Rezervuarı, Nong Ka Thao Bucağı, Nakhon Thai Bölgesi, Phitsanulok Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 9.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : Kaeng Hai Yetişkin hippilerinde rafting


10. O kel

Khao Pok Lon veya Nakhon Chum'un sırtı Phitsanulok'ta ziyaret edilecek en iyi yerler Çok soğuk bir vadinin ortasında küçük bir köy. kışın Turistler, soğuk havayı yaşamak için tatile çıkmayı ve aile yanında konaklamayı tercih ediyor. ve sisin içinde güneşin doğuşunu görmek için zirveyi fethetmek için yukarı çıkın Kim seyahat etmeyi sever? Bir deniz sisi avcısı olarak söylemeliyim.

Adres : Nakhon Chum Bucağı, Nakhon Thai Bölgesi, Phitsanulok Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 055-009-808

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Khao Po Klon


11. Thung Salaeng Luang Ulusal Parkı

Thung Salaeng Luang Ulusal Parkı Kuzeydeki hala verimli olan tek savan ormanı kaynağıdır. Alanın çoğu açık otlaktır. Güzergah boyunca karışık ormanlar kesilecektir. rengarenk çiçeklerle dolu iki çam ormanı ile serpiştirilmiş doğanın bolluğu Kaeng Song Şelalesi, Kaeng Sopha Şelalesi, Poi Şelalesi, Thung Nang Phaya gibi birçok turistik cazibe merkezine neden olan park, her yıl Ekim-Kasım aylarında ziyarete ve konaklamaya açıktır. Haziran-Ekim ayları arasındaki yağışlı mevsim için kış mevsimine karşılık gelen yemyeşil ve taze ormanın atmosferini yaşayacak

Adres:

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08:30 - 16:30

Telefon numarası : 088-756-4940

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Thung Salaeng Luang Ulusal Parkı - Thung Salaeng Luang Ulusal Parkı


12. Kaeng Lam Khek

Khek Nehri'nin ortasında lastik bot aktivitesi ile eğlencenin tadını çıkarın. zorlu faaliyetler ve Phitsanulok'un turistik yerleri turistlerin dolambaçlı nehir ile kalplerini ölçmek için bir macera yaşayacakları yer ve heyecanı yükselten adalar Çığlık atmak için basit bir tane ile başlayalım. özel uzmanlık gerektiren en yüksek zorluğa. Khek Nehri üzerindeki normal rafting rotasında mesafe 8 kilometre olup, akıntının şiddetine göre yaklaşık 2-3 saat sürmektedir.

Adres : 12 Nolu Otoyol (Kaeng Sopha Bucağı ile Wang Nok Aen Bucağı arasında

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 13.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -


13. Çavuş Thawee Halk Müzesi

Çavuş Thawee Halk Müzesi Tarihi öğrenmek için gelen Phitsanulok turistik yerleri ve Song Kwae Bölgesi'nin yerel bilgeliği Çavuş Thawee Halk Müzesi'nde, Çavuş Branşında usta olan "Başçavuş Dr. Tawee Buranakhet" tarafından "Çavuş Thawee Halk Müzesi"nin bulunduğu Wisut Kasat Yolu'nu ziyaret etmeye çalışın. yerel ev eşyalarını topladık geçmişte köylülerin geçimini sağlamak için bir araç olan İster küçük bir parça, ister büyük bir parça, hepsi saklanır. Her şeye sahip olan tarihi bir hazine ve Tay bilgeliği olarak adlandırılabilir.

Adres : 26/138 Wisut Kasat Yolu, Nai Mueang Bucağı, Mueang Phitsanulok Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-212-749

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Sergeant Thawee Halk Müzesi Phitsanulok

Phitsanulok'u ziyaret etmek için 13 yer için nasılsınız? bir araya getirdiğimiz ikincil şehir olarak sınıflandırıldı Çok çekici ve çekici. Her şeye sahip başka bir il Song Kwai şehrini kim yaşamak ister? ve güzel doğaya hayran kalın Check-in'i kaçırmayın.


Phitsanulok otel rezervasyonu Phitsanulok Otel
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"