Uttaradit'te gezilecek 10 yer Deneyin ve beğeneceksiniz.

2,473'u okuyun

Önerilen 10 Uttaradit'te gezilecek yerler 2564 Basit Lanna tarzında seyahat edin. Bu, deneyimlemeye gelen herkesin kesinlikle büyüleneceği çekici bir çekicilikle gizlidir.

Uttaradit artık bir geçiş bölgesi olmayacak çünkü bugün çete seyahati Uttaradit'te arkadaşlarına onların izinden gitmelerini tavsiye edebileceğimiz 10 gezilecek yerimiz var. Birçok insan Uttaradit'in ziyaret edilecek birçok ilginç yeri olduğunu bilmiyor olabilir. Hem doğal, Saksit tapınakları, hem de birçok tarihi hikayeyle dolu cazibe merkezleri. ve büyüleyici sadelik Ayrıca insanlar sevimli, kibar ve arkadaş canlısı. kimsenin gelip dokunmak istemesini sağlamak Uttaradit'te ziyaret edilecek yerleri bilmek istiyorsanız Beni takip et Ayrıca buna sahibiz 13 Uttaradit konaklama çeşitli tarzlarda rahatla en iyi atmosferde ve 8 Uttaradit Restoranı ünlü lezzet Gel ve ziyaret etmelisin Arkadaşları da bırakalım.


1. Phu Soi Dao

Uttaradit'te popüler bir turistik yer olan Phu Soi Dao Su havzası olarak güzel doğal ormanlarla, nispeten eksiksiz orman örtüsüne sahip bir alandır. Phu Soi Dao Sung'un en yüksek zirvesi Tayland'ın en yüksek 2,102. seviyesi olan deniz seviyesinden 4 metre yükseklikten turistlerin ilgi ve çekiciliği, "Tepeli Yılan Çiçeği" olarak adlandırılan mor çiçek tarlasını ve avluda dönüşümlü olarak görülen rengarenk çiçekleri görmektir. Her yıl ağustos-eylül ayları arasındaki yağışlı mevsimde çiçek açacak olan parkta ayrıca turistik yerler de bulunuyor. Çam ormanları, çiçek tarlaları, falezler, seyir noktaları gibi gezilecek çok yer var. Sai Thip Şelalesi Phu Soi Dao Şelalesi

Adres : Huai Mun Bucağı, Nam Pat Bölgesi, Uttaradit Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:14.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 095-629-9528

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Phu Soi Dao Ulusal Parkı - Phu soi dao Ulusal Parkı


2. Wat Phra Thaen Sila At

Wat Phra Thaen Sila At Uttaradit eyaletindeki bir başka eski tapınak. Ziyaret etmeye değer ilginç bir şey var, yani Phra Al-At taş sunağı. 8 fit genişliğinde, 10 fit uzunluğunda, 3 fit yüksekliğinde dikdörtgen bir laterittir.Altarın tabanı nilüfer yaprağı desenleriyle süslenmiştir. Chiang Saen sanatında bir Mondop ile çevrili, Wat Phra Thaen Sila At'ın viharnında kaplıdır. Ayrıca tapınak arazisi içinde yerel bir müze var. resimlerin sergilenmesi Wat Phra Thaen Sila At'ın eski fotoğrafları Geleneksel Tay elbiseler ve kumaşlar ve topluluktan da ürünler satmak

Adres : 84 Moo 6, Thung Yang Bucağı, Laplae Bölgesi, Uttaradit Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-453-568

İnternet sitesi : -

Facebook : -


3. Sirikit Barajı

Sirikit Barajı Tha Pla Barajı olarak da bilinen Tayland'daki en büyük kil barajdır. Nan Eyaleti, Amphoe Na Muen'den aşağı akan Nan Nehri'ni bloke edin Barajın üzerindeki alan büyük bir rezervuardır ve Uttaradit Eyaletinin önemli bir turistik cazibe merkezidir. Barajın alanı geniştir ve dinlenmek ve doğal atmosferin tadını çıkarmak için birçok turistik yer vardır. İlginç turistik yerler arasında Sumalai Bahçesi, Chaloem Phrakiat Köprüsü, Kraliçe Sirikit ve Matcha Sarayı vb. sayılabilir. Rezervuarın güzel manzarasını görmek için buraya gelin. Dağların manzarasını izleyin ve barajın nehir yatağı

Adres : 40 Moo 10, Pha Luea Bucağı, Tha Pla Bölgesi, Uttaradit Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 055-461-136

web sitesi: www.sirikitdam.egat.com

Facebook : facebook.com/Sirikit Barajı Uttaradit Eyaleti


4. Mae Phun Şelalesi

Mae Phun Şelalesi, Laplae Bölgesi, Uttaradit Eyaletindeki turistlerin kesintisiz olarak ziyaret ettiği bir başka turistik cazibe merkezidir. Bu şelale, derenin süslenmesiyle oluşturulmuştur. suyun tepenin üstünden aşağı akmasını sağlamak için çimento dökerek Doğal bir şelaleye benziyor, yüksek, çok seviyeli, yüzebiliyor. Etrafta çok gölgeli bir atmosfer var. Turistlere hizmet vermek için dizilmiş restoranlar ve hediyelik eşya dükkanları var. Şelalenin yanında Suan Langsat var. Uttaradit'in de meşhur meyvesi.

Adres : 1043 Mae Phun Bucağı, Laplae Bölgesi, Uttaradit Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -


5. Lam Nam Nan Ulusal Parkı

Lam Nam Nan Ulusal Parkı Nam Pat Bölgesi, Tha Pla Bölgesi, Uttaradit Eyaleti, Ban Khok Bölgesi olmak üzere 2 il bölgesinde yer almaktadır. ve bereketli ormanların bulunduğu Phrae Eyaleti, Muang Bölgesi. Aynı zamanda Sirikit Barajı üzerindeki rezervuarın su havzasının kaynağıdır. Parkın en yüksek noktası Phu Phaya Pho Dağı. Sun Moon Gölü'ne bakan bir seyir noktası da vardır. Bu, bir tablo gibi karmaşık dağ sıralarıyla çevrili bir rezervuar gibi görünüyor. Ve akşamları da çok güzel bir gün batımı manzarası var.

[caption id="ek_18361" align="alignnone" ] Phrae ve Uttaradit Eyaletindeki bölgeleri kapsayan Lam Nam Nan Ulusal Parkı[/caption]

Adres : Pha Luea Bucağı, Tha Pla Bölgesi, Uttaradit Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 090-604-7793

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Lamnam Nan Ulusal Parkı - Lamnam Nan Ulusal Parkı


6. Ton Sak Yai Milli Parkı

Ton Sak Yai Ulusal Parkı İşte burada öne çıkan şey, yaklaşık 1,000 yaşında, 8 kişilik büyük gövdesi, 948 santimetre çevresi ve 38.5 metre yüksekliği ile dünyanın en büyük tik ağacıdır.Yağmur mevsiminde seyahat ediyorsanız, yeşil doğayı bulacaksınız. görkemli Çok ferahlatıcı ve rahat görünüyor. Yüksek ve alçak kıvrımlı yollarda sıra sıra tik ağaçları dikilmiş. Bu çok güzel bir resim.

Adres : Ban Pang Kluea, Nam Khrai Bucağı, Nam Pat Bölgesi, Uttaradit Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 089-958-6759

İnternet sitesi : -

Facebook : -


7. Kenan Üzüm Bağları

kanaan bağı Uttaradit Eyaletindeki ilk bağ Her zaman turistler tarafından ziyaret edilen popüler bir turizm merkezidir. Lusperlet gibi birçok üzüm çeşidi vardır. Tatlı Yeşil Üzüm, Siyah Opal Çeşitleri büyük siyah üzüm Ayrıca renkli ve güzel Toskana tarzı binalarıyla da dikkat çekiyor. italyanın küçük bir kule var Turistlerin 360 derecelik manzarayı görmek için yukarı çıkmaları için bir döner merdiven ile birlikte yiyecek - içecek ve satılık hediyelik eşyalar.

Adres : Nam Phi Subdistrict, Thong Saen Khan Bölgesi Uttaradit Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:17.00 - XNUMX:XNUMX (Pazartesi günleri kapalıdır)

Telefon numarası : 095-781-6364

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Canaan Üzüm Bağları


8. Nam Phi Demir Göleti

Nam Phi Demir Göleti Pek çok çelik kuyusu var. Tarihsel kanıtlar Nam Phi demirinin önemini gösterdiği gibi. Özellikle Nam Phi Demir Cevherinden elde edilen demirin güçlü olduğuna dair eski bir inanış vardır. İçindeki kutsallık ve mistik Şu anda, Nam Phi köylüleri kutsal nesneler yapmak için Nam Phi demir cevheri çıkarmaktadır. Kılıç, tılsım, adak ve tılsım yapımında kullanılan bir malzemedir. Ve işgal için aletler, turistlere ve ilgilenenlere satış.

Adres : Nam Phi Subdistrict, Thong Saen Khan Bölgesi Uttaradit Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-826-048

İnternet sitesi : -

Facebook : -


9. Laplae Şehir Müzesi

Laplae Şehir Müzesi Tay ahşap ev tarih hakkında bilgi kaynağı ve ninniler söylemek gibi geçmişte Laplae halkının yaşamını simüle edin Doğumdan sonra çıkan yangın, bir pirinç ambarı ve Baan Phra Sri Phanommat'ta bir müze binası da var. Phra Sri Phanommat'ın biyografilerini ve eserlerini göster ve Laplae City'nin önemli tarihi Laplae ve Uttaradit'te iyi şeyler Tay evinin çevresinde replikalar, fil ahırları, at ahırları, domuz ahırları, hindistancevizi tarlaları, tembul fındık bahçeleri, şelaleler, doğal akarsular var. ve teneke şaka bezi dokuma

Adres : 1041 Si Phanom Mat Bucağı, Laplae Bölgesi, Uttaradit Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-431-076

İnternet sitesi : -

Facebook : -


10. Phraya Phichai Dab Hak Anıtı

Phraya Phichai Dab Hak Anıtı Uttaradit Belediye Binası'nın önünde yer alan Cesaret, cesaret, vatanseverlik ve fedakarlık tarihinizi onurlandırmak için inşa edildi. İçeride öğrenme için bir müze binası var. Phraya Phichai Dab Hak'ın otobiyografisini sergileyin savaş tarihi Ayutthaya döneminde savaş alanı ve insanların yaşam biçiminin bir modeli. Phraya Phichai Dab Hak'ın çeşitli silah türleri sergileniyor. Antik araçlar da dahil olmak üzere Phraya Phichai Dab Hak Coins'in çeşitli versiyonları Turistlerin hayran kalması için cam dolabın içinde Uttaradit'te herkesin ziyaret etmesi ve saygı göstermesi gereken bir turistik yer olarak kabul edilir.

Adres : Uttaradit Belediye Binası Önü Prachanimit Yolu, Tha It Subdistrict, Mueang Uttaradit District Uttaradit Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00 - 20.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-411-779

İnternet sitesi : -

Facebook : -

Uttaradit'te ziyaret edilecek 10 yer için ne yapıyorsunuz? arkadaşlar getirdiğimiz Her biri çok ilginç ve görülmeye değer. Tüm stiller var. Bu nedenle, Uttaradit'in artık geçici bir şehir olmasına izin vermeyin.


Uttaradit'te ucuz otel rezervasyonu yapın.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"