Görülmeye değer huzurlu bir şehir olan Sukhothai'de ziyaret edilecek 16 yer

2,649'u okuyun

Önerilen 16 Sukhothai'de Seyahat 2021 Tarihi şehri deneyimleyin ve yüzlerce yıl önceki binaların güzelliğini görün onları toprağın doğal kokusunu içine çekmenin yanı sıra Bu sizi tamamen memnun hissettirecektir.

Sukhothai, dünya mirası şehirleri olarak bilinen bir eyalet Ve Sukhothai kelimesinin iki kelimeden geldiği, 700 yıldan fazla bir süre önce Tayland halkının ilk krallığıydı, Sukhothai + Uthai, mutluluğun şafağı anlamına gelir. Birçok tarihi mekan, antik alan, sanat eseri var. benzersiz tapınaklar ve önemli yerler dahil Aynı zamanda güzel doğasıyla dolu bir şehirdir. ve basit bir topluluk yolu Bugün Sukhothai'yi ziyaret etmeyen varsa çete seyahati Ziyaret etmeye değer huzurlu bir şehir olan Sukhothai'de ziyaret edilecek 16 yer ile bu eski krallığın ihtişamını deneyimlemek için arkadaşlar alacak Bu kesinlikle Sukhothai'ye aşık olmanızı sağlayacaktır.


1. Sukhothai Tarihi Parkı

Sukhothai Tarihi Parkı Tarih, antik anıtlar ve eserler ile doludur. Sukhothai ile uzun süredir yan yana olan Parkın içinde de önemli yerler var. Wat Si Chum, Wat Mahathat ve Kral Ramkhamhaeng Büyük Anıt gibi gölgeli bir atmosfere sahip Bölgede bisiklet sürmenin keyfini çıkarabilir, hem Taylandlı hem de yabancı turistleri kesintisiz olarak ziyaret edebilirsiniz. Sukhothai'de kaçırılmaması gereken bir turistik yer olarak kabul edilir.

Adres : Mueang Kao Bucağı, Mueang Bölgesi, Sukhothai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 6.30 - 19.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-697-527

web sitesi: www.finearts.go.th

Facebook : facebook.com/Sukhothai Tarihi Parkı


2. Wat Mahathat

Wat Mahathat, Sukhothai Tarihi Parkı içinde yer almaktadır. Sukhothai'nin kalbinde yer alan en önemli tapınaktır. Etrafı duvarlar ve hendeklerle çevriliydi. Ayırt edici özelliği, çalı şeklindeki Phra Chedi Mahathat'tır. veya nilüfer tomurcuğu başkan mı Otantik Sukhothai sanatı tarzında güzeldir. Aynı kaide üzerinde 8 pagoda ile çevrili Ana çedi'nin doğusunda lateritten yapılmış bir kraliyet viharnı bulunur. eskiden Phra Sri Sakyamuni'nin kutsal sayıldığı yerdi Tayland'daki en büyük bronz Buda heykeli Şu anda Bangkok'taki Wat Suthat Thepwararam Kilisesi'nde bulunuyor.

Adres : Sukhothai Tarihi Parkı Muang Kao Bucağı, Mueang Bölgesi, Sukhothai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 6.30 - 19.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-697-527

web sitesi: www.finearts.go.th

Facebook : facebook.com/Sukhothai Tarihi Parkı


3. Sri Chum Tapınağı

Wat Si Chum veya Wat Ruesi Chum, Sukhothai Tarihi Parkı'ndaki antik bir sitedir. Tapınak kuzeybatıda bulunan antik bir sitedir. Sukhothai şehir duvarının dışında Bu tapınak, boyun eğdiren Mara'da, Phra Atchana olarak adlandırılan büyük bir Buda imgesine ev sahipliği yapar.Buda imgesi, Mondop'ta kutsaldır.Phra Phuttha Atchana, kutsallığı, çekiciliği ve benzersizliği ile bilinir, turistleri ziyaret etmeye ve ibadet etmeye davet eder. Kesintisiz

Adres : Moo 3, Mueang Kao Bucağı, Mueang Sukhothai Bölgesi, Sukhothai 64120

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 6.30 - 19.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-614-304

Web sitesi : Web sitesi : www.finearts.go.th

Facebook : facebook.com/Sukhothai Tarihi Parkı


4. Si Satchanalai Tarihi Parkı

Si Satchanalai Tarihi Parkı Tambon Si Satchanalai, Tambon Sarachit, Tambon Nong O, Tambon Tha Chai bölgesini kapsar.Si Satchanalai antik kenti için Phra Prang Köyü'ndedir. Başlangıçta Cheliong şehri olarak adlandırılan Daha sonra adını Si Satchanalai olarak değiştirdi. Sukhothai'nin değerli bir mirası olarak kabul edilen 125 arkeolojik alan ve eser, 204'ü keşfedildi ve keşfedildi. Tarih okumayı seven herkes buraya gelmeyi kaçırmamalı.

Adres : Si Satchanalai Bucağı Si Satchanalai Bölgesi Sukhothai

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 8.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-950-714

web sitesi: www.finearts.go.th

Facebook : facebook.com/Si Satchanalai Tarihi Parkı


5. Wat Phra Sri Rattana Mahathat

Wat Phra Sri Rattana Mahathat Yaklaşık 30 kilometre güneydoğudaki eski Si Satchanalai kentinin duvarının dışında yer alan Wat Phra Prang olarak da adlandırılan tapınağın içinde, lateritten yapılmış ve sıvalı ana prang da dahil olmak üzere önemli tarihi yerler vardır. Mimari tarz erken Ayutthaya dönemindedir. Pagodanın içinde, üzerine inşa edilmiş gibi küçük bir nilüfer tomurcuğu şeklinde bir stupa çıkar. İbadet için önemli öğeleri içermelidir. Köylüler aradı "Buda'nın Kalbi"

Adres : 133 Moo 6, Si Satchanalai Bucağı Si Satchanalai Bölgesi Sukhothai

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 8.30 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-950-714

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Phra Sri Rattana Mahathat, Sukhothai


6. Organik Tarım Projesi Sukhothai Havaalanı

organik tarım projesi Sukhothai Havaalanı Topluma fayda sağlama niyetinden doğan bir projedir. Bu nedenle, Sukhothai Havaalanı çevresindeki arazinin bir kısmı yeşil alana dönüştürüldü. 800'den fazla rai'lik bir alanda, birkaç bölgeye ayrılmıştır. bir pirinç değirmeni topluluğu olup olmadığı Büyükanne ve büyükbabaların tarlaları, karma bahçe arazileri ve açık hava sınıfları Her bölge bizi organik tarım hakkında bilgi edinmeye ve kendi kendine yeterlilik yolunu deneyimlemeye götürecek.

Adres : 99 / 1-3 Moo 2 Khlong Krachong Bucağı Sawankhalok Bölgesi Sukhothai

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-647-290

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/organik tarım projesi Sukhothai Havalimanı - Organik Tarım Projesi


7. Ramkhamhaeng Ulusal Parkı

Ramkhamhaeng Ulusal Parkı Veya bizim deyimimizle Khao Luang, Ramkhamhaeng Ulusal Parkı bölgesinde yer almaktadır. Phra Khao Chedi'nin zirvesi olan 4 zirveden oluşan Sukhothai Eyaletinin en yüksek zirvesidir. Phra Mae Ya Dağı, Phu Ka Dağı ve Narai Dağı Sadece 3.7 kilometrelik bir yürüme mesafesi var. Güzel ve bereketli bir doğa bulacağım. Bulutların muhteşem denizini görün Yürüyüşe çıkmayı seven, yürüyen bir tip, size söyleyeyim.

Adres : 124 Moo 2, Sri Khiri Mat Bucağı, Khiri Mat Bölgesi, Sukhothai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 8.00 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 098-883-9297

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Ramkhamhaeng Ulusal Parkı - Ramkhamhaeng Ulusal Parkı


8. Phiphat Mongkhon Tapınağı

Phiphat Mongkhon Tapınağı Sukhothai Eyaletindeki önemli tapınaklardan biridir. Ülke çapında ve yurtdışında ünlü. Budist çalışmanın bir kaynağıdır. ve doğal cazibe merkezleri Muhterem Peder Worakhun Prayut ile Phra Ajarn Pipatmongkol Thung Saliam bölgesinin başrahip ve dekanı tapınağı kurdu ve benzersiz olarak sınıflandırılan kalıcı nesneler geliştirdik Bu tapınakta Ruan Kaew Kilisesi, Lanna Viharn, Phra Pariyat Thamma Çalışma Alanı gibi antik Tay Lanna tarzında birçok güzel sanat var. Pali Dharma Departmanı, Dharma Geliştirme ve Uygulama altın Buda resmi dahil Sesi koruyan ve yaratan Sukhothai dönemi sanatı Tapınaklar ve Sukhothai ile ünlü

Adres : Tha Chum Soi 12, Thung Saliam Bucağı Thung Salaam Bölgesi Sukhothai

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 8.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 055-659-164

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Phiphat Mongkhon, Sukhothai


9. Na Ton Chan'ı Yasaklayın

Ban Na Ton Chan Kalmak ve yaşam tarzı hakkında bilgi edinmek için turistlere açık bir topluluktur. Köyde fil kampına yürüyüş gibi turistik aktiviteler var. Evsiz Fil Bakım Merkezi Ağaç kütüklerinden ve düşen köklerden mobilya yapımını izleyin.Bir grup hindistan cevizi kabuğu üretimini görün. Yerel dokumayı izleyin Tawong yerel bilgeliğinden el işi üretimi Doğa yürüyüşü Mevsim meyve bahçelerini görün ve tadın.

Adres: 111 Moo 5, Ban Tuek Bucağı, Si Satchanalai Bölgesi Sukhothai

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 6.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 088-495-7738

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Ban Na Ton Chan Aile Yanı Sukhothai


10. Thung Thale Luang

Thung Thale Luang, doğal bir cazibe merkezidir ve "Phra Phuttha Rattanasiri Sukhothai"nin, bastırıcı Mara duruşundaki bronz bir Buda imgesinin güzel göründüğü, 700 yıldan daha eski olduğu yerdir. Thung Thale Luang'ın kalbinde yer alan "Kalp Şeklinde Ada". Maymun Yanak Projesi konseptinden doğdu. Sukhothai bölgesinde tekrarlanan sel ve kuraklık sorununu çözmek bir su deposu inşa etmek için bir proje başlatarak geçmişte su deposu olan açık denizleri kullanmak Alanı tarayarak ve insanların kullanması için bölgede depolamak üzere suyun yönünü değiştirmek için bir kanal kazarak. ve bir kalp şeklinde tasarlanmıştır

Adres: 555 Köy No. 5, Pak Khwae Bucağı, Mueang Sukhothai Bölgesi, Sukhothai Eyaleti 64000

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -


11. Chao Ram Mağarası

Tham Chao Ram veya Tham Phra Ram Wang Takhian Avlanma Dışı Alan Koruma Birimi'ndeki Si Satchanalai Ulusal Parkı bölgesinde Ulusal Orman Mae Mok - Mae Lampun Ban Dan Lan Hoi Bölgesi'ne yaklaşık 30 km uzaklıktaki bu mağara, yüz binlerce yarasaya ev sahipliği yapıyor. akşamları uzun bir kuyrukta uçarak geçimini sağlayacak olan İzleyiciler için güzel ve etkileyici bir resim.

Adres : Köy No. 15, Wang Nam Khao Bucağı, Ban Dan Lan Hoi Bölgesi, Sukhothai Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 061-276-6561

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Chao Ram Mağarası


12. Phra Mae Ya Mabedi

Phra Mae Ya Mabedi, Sukhothai halkı için bir ibadet yeridir. Ayrıca Phra Mae Ya'nın belayı ortadan kaldırmaya yardımcı olacağına dair bir inanç var. biri sıkıntıda olduğunda seni Phra Mae Ya Mabedi'ne götürecek Yukarıdaki için Ve çoğu zaman başarılıdır. Bu tapınak, Büyük Kral Ramkhamhaeng'in ruhunun korunduğu yerdir. ve Phra Mae Ya'nın görüntüsü Başlangıçta, Phra Mae Ya Mabedi, Phra Mae Ya Tepesi'nde yer alıyordu. Daha sonra, Sukhothai eyaletinin halkı yeni şehirde tapınmak için getirildi. belediye binasının önüne bir mahkeme inşa ederek

Adres : Nikornkasem Yolu, Thani Bucağı, Mueang Sukhothai Bölgesi, Sukhothai 64120

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 0-5561-4304

İnternet sitesi : -

Facebook : -


13. Gökkuşağı Şelalesi

Sai Rung Şelalesi, Ramkhamhaeng Ulusal Parkı'nda yer almaktadır. Khao Chedi çevresindeki ırmaklardan kaynaklanan ünlü ve güzel bir şelaledir. Yüksek uçurumdan aşağı akan bir dere, Khlong Phai Na ol. bir sis haline gelene kadar ve çok güzel bir gökkuşağı doğdu Bu şelalenin toplam 4 seviyesi vardır.Şelalenin güzelliğini tam olarak görmek istiyorsanız 4. kata çıkmalısınız, Milli Park Koruma Birimi'ne yaklaşık 1.2 kilometre mesafede.

Adres : Ban Namphu Subdistrict, Khiri Mat Bölgesi, Sukhothai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -


14. Lam Kleaw Şelalesi

Lam Khiaw Şelalesi Ramkhamhaeng Ulusal Parkı'nda yer almaktadır. Tüm yıl boyunca akan orta büyüklükte bir şelaledir.Temiz su, aralıklı olarak eklenen yaprak döken ve kuru yaprak dökmeyen ormanların güzel doğal koşulları ile çevrilidir. Birçok büyük kaya var. Atmosfer sessiz, gölgeli, serin ve mahremiyet sağlar. Sukhothai'de ziyaret edilecek başka bir ilginç ve ilginç yer olarak kabul edilir.

Adres : Na Choeng Khiri Bucağı, Khiri Mat Bölgesi, Sukhothai Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

web sitesi:

Facebook : -


15. Tat Duan Şelalesi

Tat Duan Şelalesi Si Satchanalai Milli Parkı'nda yer almaktadır. Daha az bilinen şelalelerden biridir. Durum hala bol ve huzurluydu. Si Satchanalai Milli Parkı bölgesinde Doğa yolu boyunca yürümeyi gerektirir Seyir halindeki turistler için uygun Bu şelale, Huai Tha Phae'de geniş bir taş avlu ve bir havza ile karakterizedir. basamaklı akış Uçurumdan dibe yüzebilir dinlenmek için uygun

Adres : Ban Kaeng Subdistrict, Si Satchanalai Bölgesi Sukhothai

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -


16. Tad Dao Şelalesi

Tad Dao Şelalesi ilçesinde yer almaktadır. Si Satchanalai Ulusal Parkı Huai Mae Tha Phae'den kaynaklanır ve yaklaşık 50 metre yüksekliğindeki bir uçurumdan düşer.Çok güzel büyük bir şelaledir. Şelalenin doğası aşağıdaki havzaya akan 2 dereye ayrılmıştır. yağmur mevsimi boyunca Şelalenin sisi etrafa yayılacak. ve güzel bir gökkuşağı oluşturmak için güneş ışığını yansıtın Bu şelale milli park ofisinden yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunuyor, dere boyunca yürümek zorundasınız. Son bölümün durumu oldukça dik.

Adres : Ban Kaeng Subdistrict, Si Satchanalai Bölgesi Sukhothai

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

İşte Sukhothai'de ziyaret edilecek 16 yer. tanıttığımız Sukhothai'nin sadece tarih ve antik yerler için iyi olmadığını, aynı zamanda zengin orman doğasına da sahip olduğunu söyleyeyim. ve aynı zamanda yaşanabilir bir toplumun yolu Ziyaret etmesi çok ilginç bir eyalete gittiğimi söyleyeyim.


Sukhothai'de ucuz bir otel rezervasyonu yapın
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"