Buriram 13'de ziyaret edilecek 2564 yer, kuzeydoğuda seyahat, Prasat Hin şehrinin cazibesi

5,744'u okuyun

Güncelleme Buriram'ın turistik yerleri 2564 taş kale kasaba kültürel cazibe dolu seni hayatında bir kez check-in yapmaya davet eden Buriram'a git Nereye seyahat etmelisiniz? çete seyahati Haydi, bugün arkadaşlarınızı Buriram'da ziyaret edilecek 13 yeri istila etmeye götüreceğiz. Birçok turistik yerin bulunduğu il İster geleneksel bir kültürel miras alanı olsun. Phanom Rung Tarihi Parkı gibi Prasat Hin Muang Tam veya futbol stadyumu, Buriram Stadyumu gibi popüler yeni dönem cazibe merkezlerinin yanı sıra çok sayıda doğal cazibe merkezi Buriram'ı Isaan'daki en popüler yerlerden biri haline getirin. Seyahate ek olarak, ayrıca topladık 9 Buriram restoranı, lezzetli olacağı garantili en iyileri!  ile birlikte 14 Buriram konaklama, uygun fiyatlı, konforlu uyku, turistik yerlere yakın Bu gezi için de arkadaşlarınızı birlikte dolu, memnun ve rahat bırakmak için gelin.


1. Phanom Rung Tarihi Parkı

Phanom Rung Tarihi Parkı Burram Buriram'ı ziyaret eden herkes kaçırmayın. bu park Olağanüstü Khmer mimarisi olan "Prasat Hin Phanom Rung" başta olmak üzere çeşitli önemli antik yerlerden oluşur. sönmüş bir yanardağ üzerine inşa edilmiş Bu dini yer için Lord Shiva'ya saygı göstermek için inşa edildi. Brahman-Hindu dininde yüce tanrı, ayrıca Phanom Rung Hin Prasat'ın olağanüstü bir mucizesi vardır.Güneş ışığının gün doğumu ve gün batımının 15 yılda bir Prasat Phanom Rung'un 4 kapısından parlaması doğal bir olgudur. , her yıl düzenlenen Khao Phanom Rung Festivali ile sonuçlanır.

Adres : Tapek Bucağı, Chaloem Phra Kirati Bölgesi, Buriram Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 044-666-251

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Phanom Rung Tarihi Parkı Buriram Phanom Rung Tarihi Parkı


2. Prasat Hin Muang Düşük

alçak taş kale Burram Khon Chai District'te yaşıyor Phanom Rung Tarihi Parkı'na sadece 8 kilometre uzaklıktadır. Prasat Hin Muang Tam, Prasat Khao Hin Phanom Rung ile çağdaş bir antik kenttir. Büyük bir antik taş kaleye benziyor. İç kısım, dolambaçlı balkonlar ve kemerler gibi çeşitli mimari yapılardan oluşmaktadır. Bir grup tuğla kale, cam duvarlar, Prasat Hin Muang Tam avlusu ve göletler, Bannalai ve Baray tarihi mekanlar olarak kabul edilir. Bu hiç kaçırılamaz.

Adres : Ban Khok Mueang, Chorakhamak Bucağı, Prakhon Chai Bölgesi, Buriram Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 044-666-251

İnternet sitesi : -

Facebook : -


3. Buriram Stadı Futbol Sahası

Buriram Futbol Stadyumu veya Yıldırım Kalesi, popüler bir turistik yer Buriram Eyaleti Geniş bir stadyumda Buriram United Futbol Kulübü'nün ev stadyumu 32,600 koltuk kapasiteli, yeşil çimenlerin üzerinde heybetli bir şekilde göze çarpan kulüp logosuna sahip, güzel, modern ve görkemli.Tayland'da dünya standartlarını geçen ilk ve tek futbol stadyumu olması da özeldir. standartlar. FIFA'dan da sınıf. Buriram'da ziyaret edilmesi gereken bir yer. Futbolseverler, bunu kaçırmayın.

Adres : Isan Subdistrict, Mueang District, Buriram Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış : Her gün 09.30-16.00 (yarışma günleri hariç)

Telefon numarası: 02-940-6759 dahili 101

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/BURIRAM BİRLEŞİK


4. Koh Kaew Thudongkhastan Tapınağı (Wat Rahan)

Koh Kaew Thudongkhastan Tapınağı Ban Dan District'te yaşıyor sessiz bir tapınak gölgeli Liyakat yapmak için seyahat etmek için çok uygundur. Tapınağın içinde Phra Mahathat Rattana Chedi bulunur. Ünlü bir guru keşiş olan Luang Pu Chanram Khemsiri'nin girişimiyle inşa edilmiştir. Lord Buddha'yı anmak için bir sığınak olmak ve Buda'nın kalıntılarını içeren bir yer olarak kullanılır Luang Pu Chan Ram'da Sri Lanka'dan çağrıldı liyakat kim Ziyaret etmeli.

Adres: Ban Dan Subdistrict, Ban Dan District, Buriram Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 044-664-012

İnternet sitesi : -

Facebook : -


5. Kradong Volkan Orman Parkı

Kradong Volkan Orman Parkı Hala net bir krater işareti olan bir yanardağın yeridir. Burayı tarihi bir cazibe merkezi haline getirin. Jeoloji ve Biyoloji Çalışma Alanı Buriram'ın önemi Orman parkı içinde, Buriram'ın büyük bir Buda görüntüsü olan "Phra Suphatthaborphit" gibi birçok ilginç şey var. "İnanç Sathuchon'u Kanıtlama Köprüsü" veya Phra Suphatthaborphit'e ibadet etmek için bir geçit olan Nakarat Merdiveni. Khao Kradong'un tepesinde bulunan 297 basamak, vb.

Adres : Ban Khao Kradong, Samed Bucağı, Mueang Buriram Bölgesi, Buriram Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 044-637-349

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Khao Kradong, Buriram Eyaleti, Khao Kradong Buriram Volkanı Kradong Orman Parkı'nda


6. Kırık Zemin Yürüyüş Caddesi

Kırık Yürüyüş Caddesi Burram Kaymakamlık konutunun önünde yer almaktadır. Kaçırılmaması gereken bir dönüm noktasıdır. Yavaş hayatı kullanmayı sevenler için. Lalom kanalı boyunca atmosferle yürümeyi ve rahatlamayı seviyorum. Yerel halkın satışlarını izlemenin yanı sıra keyfini çıkarın. bu yaya caddesi için Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok şey var. Buriram ili halkına özgü yerel ürünler, gıda maddeleri ve mutfak eşyaları da sergileniyor. Aynı zamanda keyifle izlemek için.

Adres : Romburi Yolu, Buriram Vali Konağı önü Mueang Buriram Bölgesi, Buriram Eyaleti

Çalışma Saatleri - Kapanış : Her Cumartesi - Pazar 17.00-22.00

Telefon numarası : 044-602-345

web sitesi: www.buriramcity.go.th

Facebook : facebook.com/yürüyüş caddesi


7. Lam Nang Rong Barajı

Lam Nang Rong Barajı Buriram'da turistlerin dinlenmek için seyahat ettiği popüler turistik yerler. haftasonunda Ayrıca yaz aylarında Buriram sakinleri için popüler bir yerdir. Hangi çok rahatlamak için gelecek bu baraj için toprak baraja benziyor Barajın sırtında güzel, fotoğraf çekmek, check-in yapmak, suda oynamak, serinlemek veya bisiklete binmek ve güneş manzarasının tadını çıkarmak için uygun olan asfalt bir yol var. denilen başka bir dönüm noktasıdır Gerçekten özleyemezsin.

Adres : 115/57 Moo 9, Non Din Daeng Bucağı, Non Din Daeng Bölgesi, Buriram Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 044-606-336

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Lam Nang Rong Su İletim ve Bakım Projesi


8. Khao Phra Ang Tapınağı

Khao Phra Ang Tapınağı Mars'ın zirvesinde bulunan Chaloem Phrakiat Bölgesi'nde Çok güzel bir tapınaktır. Buriram ilindeki her şeye sahip en büyük tapınaklardan biri olmanın yanı sıra. Tapınağın içinde duvar resimleri olan üç kuleli kilise gibi birçok ilginç şey var. Ve Jataka'nın İngilizce hikayesi çok ilginç, bin yıllık bir korkuluk, tek seanslı bir Ganesha, 3 Buda, kutsal saraylar. ve Khmer hükümdarının imajı vb.

Adres : Charoen Suk Bucağı, Chaloem Phra Kiat Bölgesi, Buriram Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:17.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 044-514-4478

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Khao Angkarn Charoensuk Chaloem Phrakiat Buriram Angkarn Tapınağı


9. Büyük Buda, Hong Tapınağı

Burram "Phao Yai" için mutlaka görülmesi gereken bir diğer yer, kutsal bir Buda resmidir. Buriram halkının ve komşu illerin inancına bağlı olanlar Buda heykelinin, geç Ayutthaya döneminde inşa edilmiş, tuğla ve harçtan, Lao sanatından yapılmış, boyun eğdirici Mara duruşunda bağdaş kurup oturduğu Phutthaisong Bölgesi, Wat Hong'da yer almaktadır. veya Rattanakosin ağacı Üçüncü kameri ayın veya Şubat-Mart ayının dolunayına gelince Köylüler, her yıl 5 gün 5 geceyi Büyük Tanrı'ya kutlamak için bir festival düzenlerler. O sırada Buriram'a seyahat eden herkes için kaçırmayın

Adres : Ma Feung Bucağı, Phutthaisong Bölgesi, Buriram Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 09.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 087-261-1716

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Hong


10. Prasat Tanga Plajı

Prasat Tanga Plajı, Buriram Nong Ki District'te yaşıyor gölgeli bir atmosfere sahip Sahilde ağaçlarla dolu Buriram halkı için başka bir eğlence kaynağı olan Burası turistler arasında popüler. serin bir şekilde yüzmek ve serinlemek için sık sık seyahat eden Ve rüzgarın estiği sahilde oturup serin atmosferi içinize çekin. bir dönüm noktası Aileyi en konforlu tatile çıkarmak için uygundur.

Adres : Moo 2, Yoi Prasat Bucağı, Nong Ki Bölgesi, Buriram Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 044-666-405

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/prasatthong plajı


11. Pha Daeng Bakış Açısı

Pha Daeng Bakış Açısı doğal bir turistik cazibe merkezidir Yürüyüş yapmayı sevenler kaçırmamalı. bu bakış açısı için güzel bir bakış açısı Popüler turistler kış aylarında çok sayıda gelir. serin havayı ve güzelliklerle dolu zengin doğayı deneyimleyecek Vurgu ile birlikte büyük ormanı kaplayan sis denizi - Banthat Sıradağları. bu çok güzel ve davetkar Sis denizini kucaklamayı seven her arkadaşa tavsiye ederim.

Adres : Dong Yai Ulusal Orman Koruma Alanı Ban Nong Samet, Lam Nang Rong Bucağı, No Din Daeng Bölgesi, Buriram Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:16.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 037-247-933

web sitesi: www.buriramguru.com

Facebook : -


12. Öğrenin Öğrenin

Ploen Ploen, Buriram'da bir turistik yer hangi bir dönüm noktası Sosyal medyada da güzel fotoğraflar çekmek için uygun Ploen için Ploen çiçek parkı ve çeşitli bitkilerin sergilendiği bir evi olan bir ziyaret yeri. Vurgu, mevsimlik bitkilerin sergilendiği seradır. özellikle kış aylarında her ikisine de sahip olacak renkli laleler Her mevsim görülmesi gereken güzel beyaz zambak çiçekleri. Eğrelti otları, çöl bitkileri ve daha fazlası gibi çeşitli bitki türleri de vardır.

Adres : 252 Moo 7, Khu Mueang Bölgesi, Buriram Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 09.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 089-239-3972

web sitesi: www.playlaploen.com

Facebook : facebook.com/Play La Ploen


13. Büyükbabanın Bahçesi, Buriram

Suan Khun Pu Buriram, görülmeye değer bir simge yapıdır. Sai Chil'de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu cazibe için doğa ile çevrili bir kafe, iyi bir atmosfer. kahve yudumlamak için uygun olan Sevimli bufalo sürülerinin atmosferiyle oturun ve rahatlayın. gölgeli yeşil pirinç tarlalarında görülebilen Ayrıca pirinç tarlalarına uzanan köprüde dolaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Rahatlamak ve güzel fotoğraflar çekmek için mükemmeldir.

Adres : Ban Sai Yong, Sakae Prong Bucağı, Mueang Buriram Bölgesi, Buriram Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00:19.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 063-945-3228

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/SuanKhun Pu-Buriram

Buriram'da gezilecek 13 yerin tümü arkadaşlar getirdiğimiz Check-in pinine git Kuzeydoğu'yu ziyaret edin Kale kasabasının cazibesi Buriram Eyaleti gibi Buriram'a gitme imkanı olan herkes Listeyi kaçırmayın çete seyahati Hadi gidelim, kesinlikle eğlenceli.


Burram Burram Otel
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"