Lampang'da kaçırılmaması gereken 10 yer.

6,058'u okuyun

10 ile bir at arabası kasabasına gidin Lampang Seyahat 2021 Check-in yapmak için ziyaret etmelisiniz. birçok turistik yer çeşitli stiller Herkesi kendine hayran bırakan ve buraya gelmek isteyen bir tılsımdır.

Lampang veya atlı arabalar şehri veya Nakhon Lampang, büyüleyici güzellikteki kültürel ve doğal cazibe merkezlerine sahip başka bir ildir. Bir de çok eski bir tarihin hikayesi var. Lanna mimari tarzı tapınaklar Klasik evlerin arasından geçen yürüyüş caddesi. ve saf doğa lezzetli yemek ye basit bir yaşam tarzına sahip olmak Lampang'ı benzersiz bir şehir haline getirin. Ayrıca, Lampang'ın cazibe merkezleri arasında dağlar, şelaleler, kaplıcalar ve herkesin bugün buraya gelip dinlenmek istediği büyüleyici eski tapınaklar da dahil olmak üzere birçok ilginç cazibe merkezi vardır. çete seyahati Lampang'da tavsiye edebileceğimiz 10 gezilecek yer var. Lampang'ı ziyaret ettiğinizde bunu kaçırmamanız gerektiğini söyleyeyim. Seyahate ek olarak, biz de var Lampang'da 10 konaklama, çok şık, iyi bir atmosfer, bütün gece iyi uykular Arkadaşlarınızın da check-in yapmak için takip etmesine izin verin.


1. Lampang Luang'ın Wat Phra

Lampang Luang Wat Phra Lampang Eyaleti halkı için paha biçilmez olan kutsal bir arkeolojik alan. Tapınağın içinde eski mimari ve Phra That Chedi gibi hala güzel olan birçok bina bulunuyor. Lanna stili chedi ve Lanka stili chedi kombinasyonuna sahip büyük bir chedi, içinde kalıntıların gölgesinde görünen Buda heykelinin kemeri ve viharnın tersi. kadınların ziyaret etmesinin yasak olduğu yer ve Nam Taem tapınağı Kuzeydeki antik tapınak vb. ve bu tapınak ayrıca çeşitli antikalar toplar. bulmak çok zor kutsal alan dahil "Phra Kaeo Don Tao" (Phra Kaew Morakot), Lampang'daki meditasyon duruşundaki ünlü Buda görüntüsü. Yeşil yeşim ile oyulmuş bir Lanna tarzı sanattır.

Adres : 271 Lampang Luang Bucağı, Ko Kha Bölgesi, Lampang Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 7.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Phra That Lampang Luang, Koh Kha Bölgesi, Lampang Eyaleti


2. Wat Chaloem Phrakiat Phra Chom Klao Rachanuson

Chaloem Phrakiat Phra Chom Klao Rachanuson Tapınağı aslen denir "Wat Phra Phutthabat Pu Pha Daeng", 360 derecelik güzel manzaraya bakan dağların ortasında bir tapınaktır.Dağın tepesinde gökyüzünde yüksekte sıralanmış küçük beyaz bir çedi vardır. Ayrıca bu tapınak aynı zamanda Buda'nın ayak izinin kutsal olduğu yerdir. Turistlerin bu tapınağa gelme fırsatı varsa, hayatın refahı için ibadet ve ibadete gelmeyi kaçırmayın.

Adres : Thung Thong Köyü, Köy No. 7, Jae Hom Mueang Nuea Yolu, Wichet Nakhon Bucağı, Jae Hom Bölgesi, Lampang Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 7.30 - 16.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 062-264-9928

İnternet sitesi : -

Facebook : Wat Chaloem Phrakiat Phra Chom Klao Rachanuson, Lampang Eyaleti


3. Sri Chum Tapınağı

Wat Si Chum, Lampang'da Burma tarzında tasarlanmış ayırt edici bir özelliğe sahip eski bir tapınak. ikisi de kısmen Phra That Chedi, Preah Vihear, Ubosot ve kapı kemeri, oymalı tik kapı panelleri desenleriyle dekore edilmiştir. Tapınağın içindeki duvarlarda yapılan etkinlikler aracılığıyla Buda'nın tarihini anlatan bir hikaye var. Altın kalıntıların içinde de Buda'nın kalıntılarının bulunduğu yer var. tapılan Lampang Eyaleti halkının da

Adres : 211 Thipwan Yolu, Wiang Nuea Bucağı, Mueang Lampang Bölgesi, Lampang

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 054-223-769

İnternet sitesi : -

Facebook : -


4. Wat Selarat Papphataram

Wat Selarat Papphataram veya olarak bilinir Lai Hin Luang Tapınağı Lampang Eyaletinin yüzlerce yıllık önemli bir antik tapınağıdır. Lanna Budizmi tarzında güzel mimarisi ile Arka kısım boyunca güzel desenlerle süslenmiş, özellikle alınlık ve kapı kemeri, gerçek Lanna sanat tarzında hayvanlarla süslenmiş tuğla ve alçıdır. Viharnın içinde, başlıca Buda imgesine sahip olmanın yanı sıra, Phra Maha Kesara Panyopikku'nun gerçek boyutlu bir heykeli de var. kendi el emeğiniz tarafından şekillendirilmiş olan Buna ek olarak, Wat Lai Hin'in Chedi'si, Buda'nın kalıntılarını içeren Lanna sanat tarzında inşa edilmiştir. Rong Tham'daki bastona gelince, o hala bir Lanna sanatı. Yani, büyük bir üçgen ahşap kalas gibi bir şekildir ve daha sonra Naga, Hanuman ve bir asma deseni gibi farklı şekillerde yüzmesini sağlamak için şablonlanmıştır.

Adres : Moo 2, Koh Kha-Napong Yolu, Lai Hin Bucağı, Ko Kha Bölgesi, Lampang Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -


5. Chae Son Ulusal Parkı

Chae Son Ulusal Parkı Lampang'da gezilecek popüler yerler Bereketli bir orman ve bir su havzası kaynağı vardır. Eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir. Özellikle aynı bölgede şelaleler ve kaplıcalar bulunmaktadır. Eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir. Özellikle aynı bölgede şelaleler ve kaplıcalar bulunmaktadır. Lampang'ı ziyaret ederken mutlaka görülmesi gereken bir başka cazibe merkezidir.

 

Adres : Lampang Eyaleti, Mueang Pan Bölgesi, Chae Son Subdistrict

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 8.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 089-851-3355

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Chae Son Ulusal Parkı - Chae Son Ulusal Parkı


6. Gad Kongta

Kad Kong Ta, yüz yıldan fazla bir süre önce Lampang halkının eski bir pazarıdır. Wang Nehri üzerinde bulunan 2420 yılı civarında (Kral Rama V'nin saltanatı) önemli bir alışveriş merkezi olarak kurulmuştur. Tayland, Birmanya, Çinli ve Batılılar da dahil olmak üzere orada yaşayan ve kültürel entegrasyonla sonuçlanan birçok etnik tüccar var. ve merkezi Tayland evlerinin, Lanna evlerinin, Birmanya evlerinin, Çin evlerinin ve Fransız zencefilli evlerinin beton mimarisini açıkça göstermiştir. Her Cumartesi ve Pazar, satıcılar ister yerel ürünler, ister el yapımı ürünler, ister yerel yiyecekler olsun, satışa yönelik ürünler getirecekler. hediyelik eşya ürünleri vb.

Adres : Talad Kao Yolu, Suan Dok Bucağı, Mueang Bölgesi, Lampang Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Cumartesi - Pazar 17.00 - 22.00

Telefon numarası : 083-154-5834

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/walk street, Kad Kong Ta, Lampang


7. Dhanabadee Seramik Müzesi

Lampang'da görülmesi gereken bir diğer yer ise Lampang'daki ilk tavuk kasesinin kökeni olan Dhanabadee Seramik Müzesi. İlk seramik fabrikasının kuruluş hikayesini anlatır. ve geleneksel tavuk kaseleri ve tavuk kaseleri yapımının bir gösterimi. modern yukt'ta ve seramik hakkında çok bilgili

Adres : 32 Wat Chong Kham Rd., Phrabat Subdistrict, Mueang District, Lampang Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 9.00:16.30 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 061-273-3344 , 054-821-558 dahili 110 , 103

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Museum Dhanabodi


8. Ban Pong Nak veya 32. Military Circle Müzesi

Ban Pong Nak veya 32. Military Circle Müzesi, Kral Rama VII ve Kral Rama IX'un ikametgahıdır.Ev klasik Avrupa mimarisinde inşa edilmiştir. Yunan döneminde Tay mimarisi ile harmanlanmış, alçak platformlu 7 katlı ahşap bir yapıdır. Ban Pong Nak şimdi 9. Askeri Bölge Müzesi, Surasak Montri Kampı'na ev sahipliği yapıyor. Zemin kat II. Dünya Savaşı sırasında kullanılan bazı silahları sergilemektedir ve üst katta salon gibi çeşitli odaların simülasyonu, salon, etkinlik odası, yatak odası, stil odası gibi çeşitli odaların simülasyonu yer almaktadır. ayrıca Pratu Pha'nın resimleri hakkında gösteri düzenlemek için bir oda ve 2'deki Lanna kadın elbisesinin bir resmi gibi birçok eski fotoğraf gösteriliyor.

Adres : 32. Kraliyet Tay Ordusu içinde, Surasak Montri Kampı, Pichai Subdistrict, Mueang Lampang Bölgesi, Lampang Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası: 0-5422-5941-3 dahili 3318

İnternet sitesi : -

Facebook : -


9. Sao Nak'ı yasakla

Ban Sao Nak, eski bir tik evi 100 yaşın üzerinde 2438 yılı civarında inşa edilmiş, Burma ve Lanna sanatlarıyla eski bir tik evi. 116 sütun var Ban Sao Nak'ın bir diğer ayırt edici özelliği de eşsiz Lanna mimarisi. Ban Sao Nak çevresinde, evle aynı yaşta olan birçok Sao pirinç çuvalı var. ve yaklaşık 30 yıldır evden daha yaşlı olan büyük bir Saraphi ağacı, Ban Sao Nak'ın tarzı ve eskiliği Yerel Lampang halkının yaşam tarzını, zevklerini ve geleneklerini yansıtır.

Adres : 86 Ratwattana Rd., Tha Amo Subdistrict, Lampang Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 10.00:17.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 054-227-653, 086-910-7408

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Baan Sao Nak | Ban Sao Nak, Lampang


10. Sarıl Sana Koyun Çiftliği

Kucaklama Koyun Çiftliği Lampang'ın yeni bir dönüm noktası haline gelen Lampang'da bir turistik yer. Koyun çiftliğinin içinde koyunların şirinliğini bulacaksınız. Koyun besleme etkinliği Ve çok güzel fotoğraf açıları var burada yemek de var. içecekler servis edilir Ayrıca çiftlikten plasenta kozmetiği gibi hediyelik eşyalar da satın alabilirsiniz. dut cilt bakım ürünleri koyun sütü ürünleri

Adres : 349 Moo 2, Wang Prao Bucağı, Ko Kha Bölgesi, Lampang Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış: Her Pazartesi - Cuma 8:30 - 19:00 Cumartesi - Pazar 8.30:19.00 - XNUMX:XNUMX.

Telefon numarası : 083-945-5349

web sitesi: www.hugyousheepfarm.com

Facebook : facebook.com/Hug You Hug You Koyun Çiftliği

İşte Lampang'da ziyaret edilecek 10 yer. Lampang'ı ziyaret ederken kaçırmayın Birçok ilginç cazibe merkezi var. Kim herhangi bir şekilde seyahat etmeyi sever? Bu atlı araba kasabasının cazibesine kesinlikle hayran kalacaksınız.


Lampang'da ucuz otel rezervasyonu yapın.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"