Phetchaburi'de gezilecek 19 yer, her tarzla eğlenceli seyahat

4,287'u okuyun

Dahil etmek Phetchaburi gezilecek yerler 2564 Bunu kaçırmamalısın! Bangkok yakınlarında gezilecek yerler düşünüyorsanız Phetchaburi'nin birçok insan için bir destinasyon olduğuna inanın. Çünkü Phetchaburi, güzel tapınaklar, plajlar, saraylar ve mangrov ormanları, dağlar gibi doğal cazibe merkezleri dahil olmak üzere ziyaret edilecek birçok ilginç ve ilginç yere sahiptir ve ayrıca güzel kafeler de vardır. Güzel bir fotoğraf köşesi de var. Her türlü turistik cazibe merkezine sahip bir il olarak kabul edilir ve bugün çete seyahati Arkadaşların check-in yapmak için takip etmeleri için Phetchaburi'de ziyaret edilebilecek en iyi yerleri topladık. Yorulana kadar seyahat ediyorsanız ve lezzetli yemekler yemek istiyorsanız, bizde var. 10 Phetchaburi restoranı, lezzetli, doyurucu, gerçekten harika, tüm aileyi tatmin ediyor Lezzeti birlikte tatmak için gelin.


1. Cha-am plajı

Cha-am Plajı, Phetchaburi kasabasına sadece 41 kilometre uzaklıktadır. güzel bir plaj ve Phetchaburi'de çok ünlü Plaj alanında ve plaj konaklama yerlerinde çok sayıda deniz ürünleri restoranı bulunmaktadır. turistler için ilginç aktivitelerin yanı sıra Sahil yolunda bisiklete binmek, muz botları, scooterlar ve sahilde ata binmek olsun, rahatlayın. Her Çarşamba Cha-Am Plajı, turistlerin Cha-Am Plajı'nın gerçek doğasını deneyimlemeleri için çeşitli plajların şemsiyelerini kapatma kampanyası yapacak.


2. Chao Samran Plajı

Chao Samran Plajı, Hat Chao Samran Bucağı bölgesinde. Mueang Phetchaburi Bölgesi Geçmişten günümüze Petchaburi'yi ziyaret etmek için önemli bir yer. Geniş bir kumsalı, huzurlu bir ortamı var, bu plaj konaklama ile dinlenmek için güzel bir turistik yer. Yakınlarda bir market var. yüzebilir Yakınlarda bir balıkçı köyü var.


3. Puek Tian Plajı

Tambon Puek Tian, ​​Amphoe Tha Yang'da bulunan Puek Tian Plajı, beyaz kumlu, güzel, huzurlu bir atmosfere sahip bir plajdır. ve mükemmel bir ortamı var Tatile gitmek için uygun Buranın öne çıkan özelliği deniz kelebeği heykelleri, Phra Aphai Mani, Sinsamut ve deniz kızlarıdır. Ayrıca plaj alanında konaklama, mağazalar, restoranlar ve hizmet verecek birçok tesis bulunmaktadır.


4. Khao Wang

Phetchaburi'nin sembolü olarak kabul edilen bir diğer önemli turistik yer, bir pagoda ve temiz beyaz bir binaya sahip Khao Wang veya Phra Nakhon Khiri Tarihi Parkı'dır. Phetchaburi'nin antik bir antik bölgesidir. 92 metrelik bir tepenin üzerinde yer alan Khao Wang'daki ilginç şeyler, kraliyet konutları, saraylar, tapınaklar ve çoğu Batı mimarisinin Çin mimarisiyle harmanlanmış neo-klasik tarzda olduğu birçok binadır. Birlikte 3 büyük tepenin üzerinde yer almaktadır.


5. Khao Luang Mağarası

Khao Luang Mağarası, Khao Luang'ın tepesinde yer almaktadır. Mueang Phet'teki en büyük ve en önemli mağaradır. Mağaranın içinde en önemli Buda imgesi bulunur. Tham Khao Luang'ı ziyaretimizin en önemli özelliği, tavan bacasından parlayan güneş ışığını görmek. Mağara, bir spot ışığı parlıyormuş gibi aşağıya inerek harika ve çok güzel bir manzara yaratıyor. Işığın en çok parlayacağı saat 9.30-10.30 arasıdır.


6. Silah Sarayını Yasaklayın veya Ban Gun Sarayı

Enfes güzelliğini yaşayın Ban Silah Sarayı Avrupa tarzı bir saray inşa etmek arzusuyla Kral Chulalongkorn (Rama 5) döneminde inşa edilmiştir. yağmur mevsiminde han olarak kullanılmak üzere Bekleme odası, merkez salon, yemek odası, makine dairesi, makine dairesi gibi hem üst hem de alt katlarda yürümek için çeşitli odaları olan iki katlı büyük bir binadır. Büyük yatak odası vb. Her oda sade bir şekilde dekore edilmiştir. ama hikayeler ve güzelliklerle gizlenmiş çift ​​spiralli merdiven korkuluğu bile hangi barok sanat tarzıdır


7. Phra That Chimphli Phra Sethi Nawakoti, Wat Khoi

Mueang Phet zanaatkarlarının yüksek sanatının veya on-mou zanaatkarları olarak bilinen dini yer, bir Budist sanat yeridir. dünyadaki tek Phrathat Chimplee'nin mimarisi Farklı ve benzersiz görünüyor. Binanın duvarları ile dolu bir tılsımı andıran kare bir yapıdır. özel karakterlerle 4 yönde Buda resimleri vardır.Üst katta Buda'nın kalıntıları bulunur.


8. Wat Mahathat Worawihan

Sanat tarihi ve arkeoloji açısından önemli bir tapınaktır. Eşsiz güzellikte ve benzersiz olan önemli arkeolojik alanlar, yani Phra Prang 5, beyaz tepeler vardır. ve uzun süredir Phetchaburi'de Phra Viharn Luang'ın içinde güzel duvar resimleri var. ve önemli bir Buda imgesi, Wat Mahathat'ın Kutsal Babası olarak kutsanmıştır.


9. Wat Koh Kaew Suttharam

Koh Kaew Suttharam Tapınağı ada tapınağı olarak da bilinir Tambon Tha Rap'ta yaşıyor Mueang Phetchaburi Bölgesi Ada tapınaklarında Koh Tapınağı krematoryumu, Viharn, üç oda, şapel gibi birçok antik anıt vardır.Öne çıkan şey Phetchaburi'deki antik, güzel ve en değerli duvar resimleridir.


10. Wat Yai Suwannaram

Wat Yai Suwannaram veya Wat Yai, Worawihan türünde bir üçüncü sınıf kraliyet manastırı Phetchaburi eyaletinin eski ve çok önemli bir tapınağıdır. Ayutthaya döneminde inşa edilmiş Bu çok güzel, özellikle kilisedeki Ayutthaya sanatında Thep Chum Chum'u betimleyen duvar resimleri. Muang Phet'in işçiliği


11. Laem Phak Bia Mangrov Ormanı Çalışma Yolu

Laem Phak Bia Royal Initiative Projesi, Ban Laem Bölgesi'nde yer almaktadır. Phetchaburi'de turistlerden çok fazla ilgi gören bir turistik yer olarak sınıflandırılmıştır. Ekosistemleri, zengin mangrov ormanlarını ziyaret edebilir ve hakkında bilgi edinebilir. Aynı zamanda ülkenin en önemli ve ender kuş gözlem noktalarından biridir. yolu incelemek için yolun her iki tarafı boyunca mangrov doğası Ziyaretçiler, yaklaşık 850 metre uzunluğundaki ahşap köprüyü kullanarak, Haliç'e ulaşana kadar doğanın içinden yürüyebilirler.


12. Maruekhathaiyawan Sarayı

Maruekhathaiyawan Sarayı Klasik bir cazibe Phetchaburi ilinin önemli turistik yerlerinden biridir. Cha-am Bölgesi, Huai Sai Nuea Subdistrict'de bulunan Kral Rama VI döneminde inşa edilmiş, iyi bir atmosferde uygulamalı bir Tay evidir. ayrıntılı mimari Geniş açıya veya dar açıya bakacak Hepsi kendine özgü duruşunu, renk tonunu, yapısını ve göze çarpan her unsuru gösterir. Bir fotoğraf çekmeli ve bir galeride tutmalısınız. bir zamanlar bu yerdeki güzelliği deneyimleyen


13. Kaeng Krachan Barajı

Kaeng Krachan Rezervuarı, Kaeng Krachan Ulusal Parkı'nda yer almaktadır ve büyük bir tatlı su gölüdür. Eğlence seyahati için uygun dinlenmek için uygun kamp yapmak Balık tutmak, kelebekleri izlemek gibi yapılabilecek pek çok aktivite vardır.En popüler aktivite uzun kuyruklu tekneye binmektir. Kaeng Krachan Rezervuarı çevresindeki manzarayı görebilir özellikle akşam olan Gün batımı sırasında atmosfer çok güzel.


14. Khao Phanoen Thung

Khao Phanoen Thung Kaeng Krachan Ulusal Parkı'nda yer almaktadır. Kaeng Krachan Ulusal Parkı'nın en yüksek zirvesidir. Park ofisine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Khao Phanoen Thung, deniz seviyesinden yaklaşık 1,207 metre yükseklikte bir dağdır.Sis denizini görmek için çok güzel bir noktadır. En önemlisi, tüm yıl boyunca sis denizini görmeye gidebilirsiniz.


15. Chang Hua Mun Kraliyet Girişimi Projesi

Tha Yang Bölgesinde bulunan Chang Hua Mun Projesi, Majesteleri Kral Bhumibol Adulyadej'in bakımıyla doğdu. Ekselansları, tarımsal kariyerleri geliştirmek ve teşvik etmek için çiftçiler için sahip olduğu Başarılı olun ve kendinizi ve ailenizi ayakta tutabileceksiniz Bu projenin bir kısmı köylülere verildi. Genel halk, öğrenciler, öğrenciler bir aile veya grup olarak çalışmaya ve çalışmaya gelir. Her noktada bir öğretim görevlisi ile sizi çiftliğin etrafında götürecek bir arabaya sahip olarak 08.30:18 - 00:XNUMX saatleri arasında ziyarete açıktır.


16. Deve Cumhuriyeti

Fas tarzında hem hayvanat bahçesi hem de eğlence parkı olan Phetchaburi'ye şık bir gezi. Hayvanat bahçesi alanında develer, flamingolar, yedi renkli ispinozlar gibi birçok farklı hayvanla yakınlaşabilirsiniz. Nsun Conure papağanı Patagonya Mara vb. Lunaparkta Eagle Zipline, Flying Macaw, Drop Twist gibi çeşitli eğlenceli sürüşler var. Ayrıca binalar da var. ve duvarlar Fas tarzında da tasarlanmıştır. Şık bir fotoğraf köşesi olarak kabul edilir. kaçırılmaması gereken


17. XNUMX Yıllık Ev Kahvesi

Yüz Yıl Kahvehanesi Mueang Phetchaburi District'te yaşıyor Bangkok'a giden yola bitişik Antika tarzda dekore edilmiş kahve dükkanı, vintage tarzda. Dükkanın içi, bulunması zor eski antikalarla dekore edilmiştir. Dükkan 2 katlı, yaklaşık 100 yıllık antika ahşap bir evdir.Dükkânın içi açık hava tarzında, tüm rüzgarı almaya açıktır. Zemin kat yiyecek ve içecek satan bir kahve dükkanı, ikinci kat ise oturma alanıdır. eski şeyler dahil


18. Natachom Kahvesi

pirinç tarlası görünümü kahve dükkanı Geniş pirinç tarlalarının ortasında yer almaktadır. Pirinç tarlalarının ortasında uzun tahta bir köprü var. Oturup dinlenmeniz için pirinç tarlalarının yanında bir kulübe. Yeşil pirinç tarlalarının manzarasına sahip olmanın yanı sıra Ayrıca, pirinç tarlalarında her yerde görülebilen beyaz ak balıkçılları fotoğraflamak için fon olarak benzersiz bir Phetchaburi ağacı olan bir palmiye ağacı vardır. Petchaburi tarzında tarlanın ortasında bir kahve dükkanının büyüsü ol.


19. Bir kafe var

Phetchaburi Nehri boyunca kahve dükkanı Petchaburi'nin eski şehrinin klasikleri ile modern tarzda dekore edilmiş rahat bir ortamda Suyun yanında serin esintiyi alın ağaçların gölgelediği Hem klimalı odada hem de sahil bölgesinde oturma alanları vardır. ve küçük bir bahçenin ortasında Buradaki menüde sadece çay, kahve, kek ve pastane gibi tadı çok güzel olan içecekler ve tatlılar var.

Phetchaburi'de bir araya getirdiğimiz 19 gezilecek yerle nasıl gidiyor? Gerçekten harika ve her tarza sahip. kimin az zamanı var ya da Bangkok yakınlarında ziyaret edilecek bir yer arayanlar Size şunu söyleyeyim, Phetchaburi'yi ziyarete gelirseniz, bu sorunun cevabıdır.


Phetchaburi'de ucuz konaklama rezervasyonu yapın.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"