Ayutthaya 16'de yemek yiyebileceğiniz yerler, Ayutthaya'daki popüler turistik yerler dahil ziyaret edilecek 2564 yer

6,512'u okuyun

toplam 16 Ayutthaya 2564 Tarihi mekanlarla dolu bir şehir gezilecek birçok yerin yanı sıra bütün dönüm noktası güzel fotoğraf kafe popüler restoranlar dahil Eski şehrin retro atmosferiyle dolu yüzen pazar, dinlenmek için birebir. Ayrıca tadına bakmanız, alışveriş yapmanız ve eğlenmeniz için çeşitli yiyecek, eşya ve hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır.Bu nedenle Ayutthaya Eyaleti Bu nedenle, Bangkok yakınlarında ziyaret edilmesi gereken bir yer. Bu birçok yerli ve yabancı turist tarafından popüler olmuştur. Ayutthaya'daki popüler turistik yerler bugün nerede? çete seyahati arkadaşlardan ayrılmak için bir araya geldik ve ayrıca Ayutthaya'daki 10 otel, uyumak güzel, su kenarında atmosfer tavsiye etmek de ayutthaya'ya gel Her yerde check-in yapmamız, seyahat etmemiz, yemek yememiz, dinlenmemiz gerekiyor.

1. Chaiwatthanaram Tapınağı

Wat Chaiwatthanaram Ayutthaya'da popüler bir turistik yer. Buppesanniwat dramasından popülerdi eskiden çok ünlüydü dizideki kadın kahraman Mae Ying Karaket'e göre birçok insanın güzel fotoğraflar çekmek için seyahat etmesine neden oluyor. sosyal medyaya yükle Ayrıca, Wat Chaiwatthanaram Aynı zamanda dünya mirası olarak tescil edilmiş önemli bir yerdir. çünkü bir Prang Sri Rattana Mahathat var Başkanın tapınağın ortasındaki prangasıdır. Ayutthaya'da ziyaret edilmesi gereken bir yer. Bu hiç kaçırılamaz


2. Bang Pa-In Sarayı

Bang Pa-In Sarayı En eski kraliyet sarayıdır. Ayutthaya döneminden beri önemli Kral Prasat tarafından yaptırılmıştır. Çünkü burası Majestelerinin doğum yeri. Ve şehir Burma'ya kaybedilene kadar Ayutthaya Kralı için bir yazlık saray olarak kullanıldı. Şimdiki Bang Pa-In Sarayı için Hem Taylandlı hem de yabancı turistlerin normal şekilde ziyaret etmeleri için açık. mütevazı giyinmek zorunda kalarak


3. Wat Niwet Thammaprawat Ratchaworawihan

Wat Niwet Thammaprawat Ratchaworawihan Batı tarzında batı hisleriyle dolu bir Tay tapınağıdır. garip görünmek gezi için en uygun Buradan Bang Pa-In Sarayı'ndan geçmeniz gerekiyor. ki bu oldukça heyecan verici ve ürkütücü sınır ötesi yolculuk nedeniyle Chao Phraya Nehri boyunca teleferiğe binmeli güvenliği de denetlemek için personel ile Ayutthaya'yı ziyaret etmek için başka bir yer. En azından görülmeye değer.


4. Kong Khong Pazarı, Ban Sang Som

Kong Khong Pazarı, Ban Sang Som, Taylandlılığını açıkça koruyan bir retro pazardır. Her iki kültürde de benzersizdir. Geçmişin havasını da veren büyük Tay evleri var. Ayrıca turistler yerde oturan mal satan insanlarla tanışacak. yerel Tay kostümleri giymiş Tuzlu yiyecekler ve mutfak eşyaları gibi birçok ürün var. Uygun fiyata mevcuttur Ve satın almaya gelen insanlar da ürün seçmek için eğilmek zorunda kalacaklar. Kaçırılmaması gereken yüzen bir pazardır. Ayutthaya'yı ziyarete gelen olursa


5. Wat Phutthaisawan

600 yıldan daha eski olan Wat Phutthaisawan, Chao Phraya Nehri'nin batı tarafında yer almaktadır. Bir başka çok önemli tapınaktır. Ayutthaya ve Rattanakosin dönemlerinden beri Ziyarete gelen turistler için ibadete gelip Luang Pho Barajı'nın kutsamalarını isteyin. çok kutsal olduğuna inanarak Eskiden biri hastaysa veya çocuk isterse, onu ziyarete geldiklerinde istedikleri nimeti alırlardı.


6. Krungsri Yüzen Pazar

Krungsri Market, retro bir atmosfere sahip harika bir pazar. Ayotha'ya kaymış gibiyiz Ayrıca piyasaya girerken Bu satıcıları retro tarzda giyinmiş bulacaksınız. ve baraka olarak dekore edilmiş dükkanlar su kenarında sıraya girmek Thai yemekleri büfesi gibi birçok lezzetli yemek var. Yerel Tay tatlıları, OTOP ürünleri ve diğer birçok mutfak eşyası Ayrıca izlemek ve eğlenmek için ilginç bir gösteri de var.


7. Thung Bua Chom Yüzen Pazar

Thung Bua Chom Yüzen Pazar Ayutthaya'nın bir başka check-in noktası olan popüler bir eko-turizm cazibe merkezidir. Antik kültürü deneyimlemeyi seven herkes kaçırmamanızı tavsiye ediyor. Çünkü burada antik kültür, moderne kusursuz bir şekilde uygulanmıştır. Ayrıca, pazarın içinde çeşitli cihazlar var. 4 bölgenin tamamında tam formatta toplanan Li Ke ve opera gibi bir gösteri de izleniyor. ve sosyal medyada fotoğraf çekmek için çok güzel köşeler


8. Ayakları asılı tekne eriştesi

Asma Ayaklı Tekne Erişte Dükkanı Güzel ve serin bir atmosfere sahip bir restorandır. Ayutthaya şehrinde nehir kenarında yer almaktadır. Sallanmak için ayaklarla asılabilen bir masa var. Tapınakların ve Chao Phraya Nehri'nin manzarasının keyfini çıkarmak ve serinlemek için uygundur. Yumuşak haşlanmış yumurta ile yumuşak ve çiğnenebilir tekne eriştesi yemenin yanı sıra. Menüsüne gelince, papaya salatası, satay domuz eti, ızgara köfte ve deniz mahsulleri tom yum erişte gibi çeşitli seçeneklere sahip. Artı, en önemlisi, tatmin olun.Fiyat sadece on haneli.


9. Wat Phra Ngam

Wat Phra Ngam, bir zamanlar şehrin ikinci kaybından sonra terk edildiği kaydedilen ancak tapınağın güzelliğinden dolayı restore edilmiş bir tapınak. Ancak kemer yüzlerce yıldır Bodhi ağacının kökleriyle kaplıdır, bu da onu Görünmeyen Tayland'ın hikayesi haline getirene kadar "Gate of Time" da tapınağın güzelliğini görüyor. gün batımı sırasında kemerden iç salona ve sekizgen pagodaya parlayan altın rengi turuncu ışığı görmek için Bu asla tarif edilemeyecek kadar güzel.


10. Wat Yai Chaimongkol

Wat Yai Chaimongkol Tarihin önemli tapınaklarından biridir. Kral U-Thong, Lanka'daki Sangha Konseyi'nden görevlendirildiği bir manastır olarak inşa etti. Ve daha sonra Büyük Kral Naresuan, Iuthhee'nin Burma Valisi'ni yenmesini sağladı. Zaferi anmak için bu tapınakta daha büyük bir chedi inşa etti. Ancak, insanlar Phra Chedi Chaimongkol'u büyük bir chedi olarak adlandırdı. günümüzde popüler olarak adlandırılana kadar


11. Wat Wachirathammaram

Wat Wachirathammaram veya Wat Luang Pu Thuat Rab'bin görkemli bir ayırt edici özelliği vardır. Bu, burayı, koruma ve koruma için aileleri saygı göstermeye ve Luang Pu Thuat'a saygı göstermeye getirmek için popüler bir turistik yer haline getiriyor. Luang Pu Thuat'ın güzelliğine ek olarak, büyük bir vücut Bu tapınak aynı zamanda bir huzur atmosferi ile doludur. Yaşlılar için tekerlekli sandalye sağlamanın yanı sıra Büyükanne ve büyükbabayı seyahate çıkarmak için bir plan arayan herkes uğramalı


12. Hollanda Evi

Baan Hollanda, Ayutthaya'da ziyaret edilmesi gereken bir yer. Birbiriyle temas halinde olan başka bir millet olan Ayutthaya dönemindeki Hollanda halkının yaşam tarzı ve kültürü hakkında bilgilendirici kaynaklarla dolu. Çin'e gönderilen bir Siyam haraç gemisinin izini sürmek için geldikleri kaydedildi. Ve Siam'a geldiğinde evimizin çok zengin olduğunu gördü. Bu nedenle, ticaret yapmak için Doğu Hindistan Şirketi Ticaret İstasyonu kuruldu. Ayutthaya'nın kaçırılmaması gereken bir başka dönüm noktasıdır.


13. Prang Manzaralı Kafe

Prang View, klasik beyaz tonlarda modern tarzda bir kafe. Dükkan cam pencerelerle dekore edilmiştir. güzel ve havadar görünüyorsun sıcak ışıkla ve ayrıca güzel dış görünümü görebilir Wat Ratchaburana'nın manzarasını göreceksiniz. ve olağanüstü Phra Prang'ın güzelliği Bu kafenin adının kökeni budur. Menüsü için hem tuzlu hem de tatlı füzyon stilleri var. Antik ile moderni buluşturan Kesinlikle beğenecek bir soğuk dükkan.


14. Japon Köyü

Ayutthaya Tayland ve Japonya arasında bir anıttı Japonların o zamanki tarihini ve yaşam biçimini sunan çalışmanız için Thao Thong Kip Ma'nın hikayeleri ve balmumu figürleri ile birlikte Bu, Tayland ve Japonya arasında bir anıttı. Tarihi kayıtlara göre, Kralımız Japonların yerleşmesine izin verdi. Sonuç olarak, Japonlar Ayutthaya'nın kendisine yerleşmeye geldi.


15. Ayutthaya Yüzen Pazar

Ayutthaya Yüzen Pazar Ayutthaya'daki en popüler yüzen pazarlardan biridir. geniş ağaçların gölgeli atmosferiyle birlikte Ve güzelce düzenlenmiş su ile çevrilidir. Pazara girerken kendinizi eski şehrin retro havasında hissedeceksiniz. Pazarın içinde ünlü restoranlar, tatlıcılar, meşrubat dükkanları gibi satılık birçok ürün bulunmaktadır. Ve bir hediyelik eşya dükkanı Çeşitli hediyelik eşyalar Yüzen çarşıyı dolaşan suyun ortasındaki teknede de bir gösteri var. Bırakın turistler de huşu içinde birbirlerini izlesinler.


16. Tonnam Nehri Restoranı

ayutthaya'ya gel Izgara karides yemek için ziyaret etmelisiniz Kung Pao Tonnam Nehir Manzaralı Restoran iyi bir atmosfer restoran birçok boyutta seçim için karides ile Başlangıç ​​fiyatı kişi başı sadece 200-300 baht, onun ızgara karides olduğunu da söyleyeyim. taze karides Baharatlı deniz mahsulleri sosuna daldırırken bile çok yağlı, çok tatmin edici. Bu çok lezzetli. Ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz birçok başka yemek var. Yolculuk bittikten sonra özel birini veya aileyi yemeğe götürmek için çok uygundur.

Ayutthaya'daki 16 cazibe merkezinin tümünü tamamlayın bugün bir araya getirdiğimiz Bangkok yakınlarındaki bir turistik yer olarak kabul edilir. Çeşitli yiyeceklerle dolu, yemek yiyebileceğiniz yerler, soğuk bir gezi için uygun. Şimdiye kadarki çoğu hafta sonu Eğlenmek için bir yer arayan herkes seyahat etmek için uzak değil Bizi takip etmenizi tavsiye edebilirsiniz, kesinlikle memnun kalacaksınız.

Ayutthaya'da ucuz otel rezervasyonu yapın
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"