Chanthaburi'de ziyaret edilecek 16 yer Nasıl bir seyahat istersin Şelaleler, denizler, dağlar, hepsi bizde!!

65,888'u okuyun

Güncellenmiş Chanthaburi Turizm 2564 şelaleler, denizler, dağlar ve tarihi turizm dahil olmak üzere çeşitli seyahat stilleri ile Tüm yıl boyunca seyahat edebilir

Bangkok'tan uzak olmayan ikincil bir şehir olan Chanthaburi, tüm yıl boyunca seyahat edebilir. Burada bol miktarda doğal kaynak var. Ve birçok ilginç turistik yer var. hem tarihi yerler Tabiat parkları, meyve bahçeleri, dağlar, denizler ve şelalelerin yanı sıra önemli simge yapılar. Chan şehrini ziyaret eden herkesin Check-in için ziyaret etmelisiniz Her yerin bugün ziyaret etmek için çok ilginç olduğunu söyleyeyim. çete seyahati Arkadaşlarınızın takip etmesi için 2563 Chanthaburi atraksiyonlarını güncellemeyi kaçırmayın. Ayrıca buna sahibiz Chanthaburi 9'de 2564 konaklama, deniz bölgesi ve sahil bölgesi ve 9 Chanthaburi Restoranı çeşitli lezzetli menüler bu seni o kadar bağımlı yapıyor ki tekrar geri dönmek zorundasın Biz de birbirimizi bırakalım. Ama takip edilecek neresi var?

1. Noen Thang Phaya Bakış Açısı

Noen Thang Phaya Bakış Açısı Chanthaburi'nin ünlü bir bakış açısıdır. Khung Wiman Plajı ve Kung Kraben Halici yakınında deniz kenarında bir yamaçta yer almaktadır. Güzel manzaralar var. Tepenin zirvesinde denizi neredeyse 360 ​​derece görebiliyorsunuz.Khung Wiman Plajı'na giden sahil boyunca kıvrılan bir yol var. Khung Kraben Körfezi, geniş alan ve karşı tarafta körfezin ağzında Laem Sadet Gün batımı sırasında, güzel deniz ile tezat oluşturacaktır. Chanthaburi'yi ziyaret eden herkes kaçırmayın.

Adres : Ban Tha Klang, Moo 7, Chalerm Burapha Chonlathit Yolu, Sanam Chai Bucağı, Na Yai Am Bölgesi, Chanthaburi Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün, her zaman

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

2. Chao Lao Plajı

Chao Lao Plajı, Chanthaburi'yi ziyaret ederken kaçırılmaması gereken bir plajdır. Çünkü güzel bir deniz, berrak su ve sakin ve huzurlu bir ortam var. Turistler, oturup manzaranın tadını çıkarmak ve stresten rahatlamak için popülerdir. Sahilde sıralanan irili ufaklı hindistancevizi ağaçlarının altında gölgeliklerin arasında serin esintide yürüyüş yapın. Bir başka harika özellik daha var, sahil boyunca sıralanan deniz ürünleri restoranları. uygun bir fiyata kalbinizin içeriğine göre yemek pişirmek için taze malzemelerin kullanımı ile Karides, yengeç, kalamar veya levrek vb.

Adres : Chalerm Burapha Chonlathit Yolu, Khlong Khut Bucağı, Tha Mai Bölgesi, Chanthaburi Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

3. Namtok Phlio Ulusal Parkı

Tam bir ormandan oluşan bir parktır. Hava tüm yıl boyunca serin. 134.50 kilometrekarelik bir alana sahip Bu milli park, parkın en önemli özelliği olarak Namtok Phlio'ya sahiptir. hangi büyük şelale doğal güzelliği olan Tüm yıl boyunca şelaleler var. Biri kayalık nişin içinden akan iki dereden oluşur. diğer dize daha küçüktür. Ancak 2 metre yüksekliğindeki bir uçurumdan atılan iki dere, çok temiz bir su birikintisinde birlikte akıyordu. Şelale ve kanal alanı içerisinde 20 metreden fazla derinlikte çoğunlukla kaya ve kumdan oluşan zemini görebilirsiniz. Büyüklü küçüklü birçok balık türü vardır. Tatile gidenlerin balık sürüleri ile büyülüyor. özellikle balık antimonu

Adres : Namtok Şelalesi Ulusal Parkı, Phlio Subdistrict, Laem Sing Bölgesi, Chanthaburi Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 039-434-528

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Namtok Phlio Ulusal Parkı - Namtok Phlio Ulusal Parkı

4. Tavuk gübresi hapishanesi

Tavuk gübresi hapishanesi tarihi bir sitedir. Tayland ve Fransa arasındaki bir anlaşmazlık sırasında 2436'te (R.E. 112) inşa edilmiştir. Ve Fransız ordusu, süper güçlere karşı çıkan Thais'i tutuklamak için bir tavuk gübresi hapishanesi inşa etti. 4.40 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde ve XNUMX metre yüksekliğinde, iki sıra hava menfezi ve havadar bir çatı ile kare bir kule olarak inşa edilmiştir. çünkü üst kat tavuk yetiştirmek için kullanılıyor. Tutsakların kafaları her zaman içlerine alındı. Giriş, sürünerek girilmesi gereken alçak, bel hizasında bir kapıydı.

Adres : 1 Nolu Köy, Pak Nam Laem Sing Bucağı Laem Sing Bölgesi Chanthaburi Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 038-664-585

İnternet sitesi : -

Facebook : -

5. Kırmızı Bina

Tuk Daeng, tavuk gübresi hapishanesinin yakınında yer almaktadır. 2436 yılında tavuk gübresi hapishanesi ile inşa edilmiştir. Chanthaburi eyaletinin tarihi için bir öğrenme merkezidir. Chanthaburi'nin 11 yıl Fransız egemenliğinde kalması Taylandlıların acı bir tarihidir.Buranın uzun bir geçmişi var. Chanthaburi'ye gelmeden önce Ve bugün Taylandlı olan atalarımız kanları, toprakları ve mülkleri için ticaret yapmak zorunda kaldı.

Adres : Chanthaburi Eyaleti, Laem Sing Bölgesi, Pak Nam Laem Sing Bucağı

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 039-330-180, 039-330-103

İnternet sitesi : -

Facebook : -

 

6. Our Lady of the Immaculate Conception Kilisesi

Meryem Ana Immaculate Conception Kilisesi, önünden Chanthaburi Nehri akan bir kilisedir.Bu kilisenin içi ve dışı güzel eski sanat eserleriyle süslenmiş 300 yıllık bir inşaat geçmişi vardır. sanat açısından değerli güzellik Antikalar (Antikalar) ise, sunağın üstündeki alana bağlı birkaç aziz tasvir eden, Vitray olarak bilinen vitray görüntülerden oluşur. ve pencerenin üstünde ibadet yerinin hem sağında hem solunda Bu vitraylar 100 yaşında ama renkleri hala olağanüstü. Hiçbir şekilde silmiyor. Bu paha biçilmez bir güzelliktir.

Adres : 110 Moo 5, Santisuk Rd., Chanthanimit Bucağı, Mueang Bölgesi, Chanthaburi Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 039-311-578

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/The Immaculate Conception Katedrali, Chanthaburi

7. Chanthaboon Sahil Topluluğu eski Chanthaburi kasabasında

Chanthaboon Sahil Topluluğu Tha Luang Yolu'ndan Sukhaphiban Yolu'na doğru yer alan eski bir topluluktur. nehrin her iki tarafında Mesafe yaklaşık 1 kilometredir.Aslen bu topluluğa, Rattanakosin döneminden beri yerleşen Çinli ve Vietnamlı göçmenler tarafından kurulan Ban Lum adı verildi. Daha sonra Chanthaburi'nin ekonomik ve ticaret merkezi haline geldi. Kral Chulalongkorn, Rama V'nin saltanatı sırasında, eskiden çok müreffeh olan eski şehir olarak biliniyordu. Dokunursanız, hala korunmuş olan şeylerden geçmişin insanlarının yaşam biçimini ve şehir tarzında farklı olmayan ilginç yemeklerini hissedeceksiniz.

Adres : Sukhaphiban Yolu, Wat Mai Bucağı, Mueang Chanthaburi Bölgesi, Chanthaburi Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün, her zaman

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Chanthaboon Waterfront Topluluğu Chanthaboon Waterfront

8. Khung Kraben Körfezi Kraliyet Geliştirme Çalışma Merkezi

Khung Kraben Körfezi Kraliyet Geliştirme Çalışma Merkezi Turistik bir cazibe ve yaşayan doğanın öğrenme merkezidir. Kraliyet inisiyatifi altında kuruldu Kral Rama IX, balıkçılık kariyer geliştirme projeleri geliştirmek için uygun alanları değerlendirecek ve kıyı arazi alanlarında tarım bu merkez doğana kadar bitki ve hayvanların bolluğu ile hem karasal hayvanlar Bu nedenle, Khung Kraben Körfezi Geliştirme Çalışma Merkezi Çok büyüleyici bir yer. Doğa incelemesi olarak kullanılmaya uygundur. yaşayan bir doğa müzesi şeklinde eğlence amaçlı bir cazibe merkezi olmanın yanı sıra ekolojik formda zaten sahipseniz onaylayın kesinlikle hayal kırıklığına uğramadım

Adres : 31 Moo 4, Khlong Khut Bucağı, Tha Mai Bölgesi, Chanthaburi Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 8.30 - 16.30 saatleri arasında.

เบอร์โทร : 039-433-216, 039-433-217, 039-433-218

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Khung Kraben Bay Kraliyet Gelişim Çalışma Merkezi

9. Majesteleri Kralın XNUMX. Döngü Doğum Günü Yıldönümü onuruna akvaryum, Chanthaburi

Akvaryum Khung Kraben Körfezi Geliştirme Çalışma Merkezi projesinin bir parçasıdır. Kraliyet inisiyatifi sonucu Su Ürünleri Dairesi var.Akvaryumu ziyaret edenlerin en çok ilgisini çeken şey akvaryumun tünel kısmı. Şeffaf akrilikten yapılmış, 60 mm kalınlığında, yukarıdan doğal ışık parlayan, yaklaşık 10 metrelik kısa bir tünele kemerli. Bu alan çeşitli balıkları görecektir. yakın yüzmek başımızın üstü dahil su altındaymış gibi bir yakınlık hissi veren Bu akrilik tünelde balık Çoğu büyük balıklardır. ve orfoz, çiklit, vatoz, leopar köpekbalığı, kurbağa köpekbalığı ve diğer nadir balıklar gibi kıkırdaklı balıklar.

Adres : 7 Nolu Köy, Khlong Khut Bucağı, Tha Mai Bölgesi, Chanthaburi Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 039-433216-8

İnternet sitesi : -

Facebook : -

10. Somdej Phrachao Taksin Tapınağı

Taksin Kampı önünde yer almaktadır. Mueang Chanthaburi Bölgesi Bu türbe eşsizdir. Türbenin mimarisi ile çatısı, Kral Taksin'in Mala'sını andıracak şekilde yapılmıştır. İçeride Büyük Kral Taksin'in heykeli yer almaktadır.Ayrıca kampın önünde Büyük Kral Taksin'in bir anıtı bulunmaktadır.

Adres : 100 Tha Luang, Tha Luang Yolu, Wat Mai Bucağı, Mueang Chanthaburi Bölgesi, Chanthaburi

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00 - 20.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Somdej Phrachao Taksin Büyük Tapınak Chanthaburi

11. Laem Sing Sahili

Laem Sing Plajı çevresinde Sahil boyunca çam ağaçlarıyla gölgeli. Dinlenmek için koltuklar var ve sahil boyunca sıralanmış yemek tezgahları var. Turistler için konaklama hizmetleri mevcuttur. Chula Adası'na bakan sahilden. ve önde Khao Laem Sing Ve Laem Sing Plajı bölgesinde, Chula Adası, Nom Sao Adası'nı ziyaret etmek için dalış yapmak için kiralık tekneler var.

Adres : Tambon Pak Nam Laem Sing, Amphoe Laem Sing, Chanthaburi

Açılış saatleri - kapanış: her gün, her zaman

Telefon numarası : 038-655-420

İnternet sitesi : -

Facebook : -

12. Mavi Kilise Wat Pak Nam Khem Nu

Wat Pak Nam Khaem Nu Boyunca mavi seramiklerle süslenmiş güzel bir tapınak. Pak Nam Khaem Nu köprüsünde yer almaktadır. Tha Mai Bölgesi'nde Bu kilisenin tarihi için çünkü eski kilise daha fazla bozulmaya başladı Çünkü tapınağın denize yakın olması yapının çatıya kadar çürümesine neden oluyor. Bu nedenle eski kilise yıkıldı. ve yeni bir kilise inşa etmek Yeni kilisenin hızla bozulmasını önlemenin bir yolunu bulmaya hazır. Bu nedenle, tuzlu suyu önlemek için tapınağın çimento tabakasını kaplamak için seramik kullanma fikri vardı. ve beyazla kontrast oluşturmak için mavi bir desen kullanın eski zamanlarda porselenin rengine göre

Adres : Tambon Takad Ngao, Amphoe Tha Mai, Chanthaburi

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 05.00 - 20.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 080-942-4915

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Wat Pak Nam Khaem Nu

13. Vaha Deniz Dünyası

Oasis Sea World, yunusların üreme yeridir. ve şişe burunlu yunus veya pembe yunus olmak üzere 2 Tay yunus türünün gösterisi. ve musur yunusları veya Irrawaddy yunusları Ve yunus gösterisinin yanı sıra vaha Sea World ayrıca turistlerin yunuslarla yüzmesi için de açıktır. cilt üzerinde et hep birlikte Başka bir izlenim olarak adlandırılabilir. başka bir hatıradır Bir ömür boyu bir kez

Adres : Chanthaburi Eyaleti, Laem Sing Bölgesi, Pak Nam Laem Sing Bucağı

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 039-499-222

web sitesi: www.thaioasseaworld.com

Facebook : facebook.com/Oasis Deniz Dünyası

14. Khao Sib Ha Chan Ulusal Parkı

Khao Sip Ha Chan Ulusal Parkı Yaklaşık 75,000 rai veya 120 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Pa Khun Song Ulusal Rezerv Ormanı, Khun Song Alt Bölgesi, Kaeng Hang Maeo Bölgesi alanını kapsar. Chanthaburi Eyaleti Seyahat etmek için çekici, dinlendirici ve doğayı gezmek ve incelemek için çok ilginç olan olağanüstü özelliklere sahiptir. Çünkü ovalarda yaprak dökmeyen ormanlar vardır veya ova ormanları çok eksiksizdir. birçok güzel şelaleye neden olmak Ve ayrıca güzel bakış açıları var.

Adres : Ban Pong Ket, Khun Song Bucağı, Kaeng Hang Maeo Bölgesi, Chanthaburi Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 17.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 089-516-1755

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/milli parklar on beş kat

15. Ban Hua Laem Chedi

Ban Hua Laem Chedi Ban Hua Laem Fisherman's Wharf'ın yakınında yer almaktadır. Denizin ortasında uzun tahta bir köprü var. Mesafe yaklaşık 50 metredir.Ban Hua Laem topluluğunun atmosferini görmek için yürüyebilirsiniz. Serin deniz meltemi alın Buranın öne çıkan özelliği, denizin ortasında bir kayanın üzerinde duran 200 yılı aşkın eski beyaz pagodadır.Balıkçıların kalbini tutan kutsal bir nesnedir. Kaçırılmaması gereken bir turizm destinasyonudur.

Adres : Ban Hua Laem, Köy No. 7, Sanam Chai Bucağı, Na Yai Am Bölgesi, Chanthaburi Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 039-417-254

İnternet sitesi : -

Facebook : -

16. Pembe Taş Avlu

Pink Stone Lan, yeni bir turistik cazibe merkezidir. Kung Kraben Avlanmayan Alan içinde yer almaktadır. Chanthaburi Eyaleti Gündüz yürüyebilecek, pembe-mor-kahverengi taş bir avlu görecek, turistlere ve halka açık, doğa yürüyüş yolunu ziyaret edecek ve inceleyecek, 1000 metre mesafede, yürüyüş zamanı 1 saat 30 dakika. pembe taş avlu noktası, çevredeki adaları çok güzel görebilirsiniz.

Adres : No. 31 Moo 4, Khlong Khut Bucağı, Tha Mai Bölgesi, Chanthaburi Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 16.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 063-165-2486 , 039-369-216

İnternet sitesi : -

Facebook : -

N'aber?Chanthaburi 2563'de birbirimizi güncellemek için getirdiğimiz turistik yerler için hem güzel hem de ziyaret etmek çok güzel. Bangkok yakınlarında gezilecek bir yer arayanlar bir liste alsın ve check-in için takip etsinler.
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"