Yağmurlu mevsimde Chiang Rai'de ziyaret edilecek 7 yer, sis, dağlar, aşık olana kadar sihir gibi güzel

5,056'u okuyun

Chiang Rai yağmur mevsiminde seyahat ediyor yağışlı mevsime Oturmak, bakmak ve rahatlamak için yeşil, donuk bir yer bulmak için seyahat etmek için bir plan bulmalıyız. Ama bugün nereye gidiyorsun? çete seyahati Tavsiye etmek için gönüllüChiang Rai'de Seyahat 2021 Yağışlı mevsimde ziyaret etmeye değer başka bir şehir. Sislerle, dağlarla, güzel çiçek bahçeleriyle dolu. görülmeye değer ünlü tapınaklar dahil nerede içerecek Bir göz atalım ve tavsiye edelim. Chiang Rai'de ziyaret edilecek 14 yer Popüler ikincil şehirler Yavaş hayatın tadını çıkarın

1. Choui Fong Çay Tarlası

Choui Fong Çay Tarlası, Mae Chan Bölgesi bölgesinde. Chiang Rai Geniş bir tepe üzerine çağlayanlar halinde dikilmiş yeşil çay tarlasıdır. yeşil dağlarla çevrili rahat görünen doğayla dolu Özellikle yağmur mevsimi boyunca, Choui Fong çay plantasyonunun atmosferi Çok ferahlatıcı. Nereye bakarsanız bakın, yeşil, yeşil, dinlenmeye uygun. Yürüyün ve çiftliğin güzelliğine hayran kalın. Chiang Rai'de ziyaret etmek için çok popüler bir yer. Ayrıca burada ayrıca serin havalarda takım elbise içinde oturup dinlenebileceğiniz bir yemek servis alanı, içecekler ve çiftlik ürünleri de bulunmaktadır.

2. Rai Singh Parkı veya Rai Boon Rawd

Rai Singh Parkı Tayland'daki en ünlü çay tarlalarından biridir. Herkesin iyi bildiği Chiang Rai'de ziyaret edilebilecek bir yer. Kaçırılmaması gereken bir dönüm noktasıdır. Chiang Rai'ye seyahat eden varsa turistler tarafından Etrafta dolaşabilir, çiftlik arabasına binebilir veya bisiklete binebilirsiniz. Dağların güzelliğini, çay tarlalarını, çiçek tarlalarını ve çeşitli bitki türlerini görmek için. Zürafalar, zebralar gibi sevimli hayvanların hayatlarını izlemek dahil, Watusi ineklerinin tadını çıkarabilirsiniz. Yağmur mevsimi için Rai Singh Park yemyeşil, taze ve güzeldir. seyahat için uygun en saf doğanın tadını çıkarmak için

3. Phu Chee Fah

Phu Chi Fa, Doi Pha Mon sıradağlarının en yüksek zirvesidir. Tayland-Laos sınırında bir pelerinin ucundaki uçurum gibi doğal bir kimliğe sahip Lao tarafında gökyüzünü gösteren uzun bir çizgidir. "Phu Chee Fah" adının kökeni budur ve eğer barışı seven biriyseniz Dağ, deniz, sisle dolu doğaya dalmayı, mükemmel bir şekilde kucaklamayı sever. Phu Chi Fa'yı yağmur mevsiminde bir kez görmek için ziyaret etmeniz tavsiye edilir.Soğuk havayı deneyimleyeceğinizi garanti ederiz. Doğayı yeni bir şekilde öğrenin Bu gerçekten gelmeye değer.

4. Mae Fah Luang Bahçesi

Mae Fah Luang Bahçesi Doi Tung Sarayı çevresinde, 10 railik bir alanda, gül, petunya ve begonya gibi güzel kış çiçeklerinin yanı sıra uğurlu bitkiler, çok yıllıklar ve sarmaşıkların bulunduğu bir çiçek bahçesidir. diğer birçok türde ekilen ve daha fazlası Ek olarak, Mae Luang Garden, zarif olan yaratıcı bahçe dekorasyonlarına da sahiptir. yabancı bahçelerden farklı olmayan güzellikler yaratın Çeşitli çiçeklerin güzelliği ile gezmek, fotoğraf çekmek, serinlemek için uygundur. Özellikle sağanak yağışlı yağışlı mevsimlerde çiçekler nerede açacak Herkesin ağlamak zorunda olduğu güzelliği ne kadar çok görürsen, vay canına.

5. Phra That Doi Tung

Chiang Rai'ye gelirsen ziyaret etmeli Phra That Doi Tung Phra That Doi Tung için hayatın refahı için Bu güzel bir antik kalıntıdır. bir tepenin üzerinde yer alan Chiang Rai şehrinin güzel manzaralarını görebilen Aynı zamanda Yılın kalıntıları Birçok ilginç efsane ile birlikte Okumak, gezmek ve ibadet etmek için çok uygundur.

6. Doi Mae Salong

Doi Mae Salong, Chiang Rai Eyaletindeki başka bir yer. Bu güzel Tüm yıl boyunca serin bir atmosfer Basamaklara dikilmiş çay bahçelerinin manzarasını izlemek için uygun olan, ziyaret eden turistler için en iyisi sıcak sıcak çayı da ücretsiz olarak tadabilmektedir. Çiftliğin güzel deniz sis manzarası eşliğinde keyfini çıkarabilirsiniz. Ek olarak, bu Doi Mae Salong'un bir vurgusu var: Phaya Sua Krong ağacı her yılın ocak-mart başında da parlak pembe çiçek açan

7. Wat Rong Khun

Wat Rong Khun, kaçırılmaması gereken bir yer. Chiang Rai'ye seyahat ettiyseniz, bu tapınak Tayland'daki en görkemli ve görkemli tapınaklardan biridir. Tapınağın ubosotu beyazdır ve ışıltılı gümüş aynalarla süslenmiştir. Eşsiz ve zarif bir sıva deseni var. enfes duvar resimleri ile dekore edilmiş dahil Majesteleri Kral'a bir sanat eseri olarak sunmak için bu Budist sanatını yaratan Ajarn Chalermchai Kositpipat tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiştir.


Chiang Rai otel rezervasyonları Chiang Rai Otel
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"