Rayong'da gezilecek 18 yer ziyaret edilecek şehir Ziyaret etmeye çalışın ve beğeneceksiniz.

15,558'u okuyun

Rayong Turizm 2564 Rayong Eyaleti bir başka popüler turistik yer. çünkü Bangkok'tan çok uzakta değil seyahat etmek uzun sürmüyor Sabah seyahat edip geri dönebilirsiniz. Ya da sadece uyumak için mi? Seyahat etmesi kolay ve aynı zamanda turistik mekanlarla dolu. Berrak deniz suyu, güzel şelaleler, lezzetli deniz ürünleri restoranları. ve mevsimlik meyve bahçeleri diğer birçok doğal cazibe merkezinin yanı sıra Rayong Eyaleti olarak adlandırılan, tüm yıl boyunca seyahat edebilirsiniz. O zaman çantalarınızı toplamaya ve Rayong'a daha iyi gitmeye hazırlanın çünkü bugün çete seyahati Bu nedenle Rayong'da gezilecek 18 yeri bir araya getirdik. Rayong'da 12 konaklama, denizin yanında, iyi bir atmosfer, güzel manzara, serin esinti ve 10 Rayong Restoranı Lezzetli yemeklerle dolu.Mutlaka ziyaret edin.

1. Koh Samet

Rayong'da ilk ziyaret edilmesi gereken yerlerin akla gelmesi kaçınılmaz... Koh Samet, Bangkok yakınlarında bir deniz. iyi bir atmosfere sahip Bol bol fotoğraf çekmek için güzel bir manzarası var. Ayrıca güzel, sakin bir kumsalı, berrak denizi, yüzebilen var. Mutlu şnorkelle yüzme Ayrıca bu adada gece boyunca yöre halkının dans, ateş gösterisi gibi çeşitli gösterileri vardır.

แนะนำ Koh Samet, Sai Kaew Plajı'nda serinletici ve deniz manzarasının tadını çıkaran 10 konaklama

Adres : Koh Samet, Muang Bölgesi, Rayong Eyaleti

Açılış Saatleri - Kapanış: Her gün 08.00-16.00 saatleri arasında tekneden geçilebilir.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

2. Thung Prong Tanga, Pak Nam Prasae, Rayong

Turistlerin güzel fotoğraflar çekmek için geldiği popüler bir yer olan Thung Prong Thong, doğal bir cazibe merkezidir. soğuk bir atmosfere sahip Saf ozon kaynağıdır. yemyeşil ve altın çatallarla çevrili Akşamları bu altın uçlu tarla güneş ışığıyla boyanır ve altın rengine döner. Manzaranın tadını çıkarmak, oturmak ve eğlenmek için uygundur.

Adres : Köy No. 7, Pak Nam Krasae Bucağı, Klaeng Bölgesi, Rayong Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası: 038-661-720-1 (Pak Nam Prasae Belediyesi)

İnternet sitesi : -

Facebook : -

3. Mun Adaları

Hadi Rayong denizine gidelim Rayong denizi güzeldir, hiçbir yerde kaybolmaz.Mun Adaları Koh Mun Nai, Koh Mun Klang ve Koh Mun Nok olmak üzere 3 adadan oluşur. güzelliğin her ada için farklı olduğu beyaz kumlu plaj sakin bir atmosfere sahip rekreasyon için uygun özellikle Mun Nai Adaları ayrı bir denizle Ayrıca denizin ortasında serinleyebilirsiniz. ama hava durumuna göre ve o günün tarihi ve saati.

Adres : Mu Ko Mun, Kram Bucağı, Klaeng Bölgesi, Rayong Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 06.00:18.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

4. Yomjinda Yolu

Yomjinda Yolu'nda biraz alışveriş yapmak için uğrayalım. Geleneksel ve klasik dokunuşlarla dolu eski bir kasabadır.Rayong Nehri'ne paralel uzanan Rayong'un ilk caddesidir. Ayrıca burası geçmişte bu doğu kıyı kentinin ilk ticaret merkeziydi. fotoğrafçılık için uygun Yürümek ürpertici ve atmosferin tadını çıkarmak çok fazla.

Adres : Yomjinda Yolu, Mueang Bölgesi, Rayong Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: genel mağazalar her gün 10.00-20.00 arası / Walking Street Cumartesi-Pazar 18.00-22.00 arası açık

Telefon numarası : 081-429-1326

web sitesi:

Facebook : facebook.com/Yomchinda Road, Rayong, eski Rayong şehrini ziyaret edin

5. Ban Phe Pazarı, Rayong

Deniz ürünleri hediyelik eşya almak istiyorum. hem taze hem kuru Ban Phe pazarına gelmeli Birçok deniz ürünleri restoranının bulunduğu bir limandır. taze deniz ürünleri hangisi Yüzde 100 doğrudan denizden seçim. Kim taze deniz ürünleri yemeyi sever? Uygun fiyata, kaçırmayın derim

แนะนำ 5 deniz ürünleri pazarı, tüm stiller, taze, işlenmiş, yemeye hazır

Adres : Phe Subdistrict, Mueang Bölgesi, Rayong Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 09.00:16.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

6. Rayong Akvaryumu

Bu Rayong turistik cazibe merkezi, büyük bir akvaryumun yanı sıra 43'ten fazla akvaryumun bir koleksiyonudur. nadir su hayvanları Ve kabuklar, toplam 4 gölet, ayrıca ender bir akvaryum var. ve turistleri eğitmek için çeşitli etkinlikler sergilemek

Adres : Phe Subdistrict, Mueang Rayong Bölgesi, Rayong Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: Her Çarşamba - Cuma 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaretçilere açıktır.

Cumartesi Pazar ve resmi tatillerde 10.00:17.00 - XNUMX:XNUMX Pazartesi - Salı günleri kapalıdır.

Telefon numarası : 038-653-741

web sitesi: www.fisheries.go.th

Facebook : -

7. Suan Hom Mee Suk

Suan Hom Meesuk, hem yurtiçinde hem de yurtdışında satılan OTOP ürünlerine sahip entegre bir agarwood üretim topluluğu kuruluşudur. ve en önemlisi, özellikli bitkisel masaj yağı kokulu Ağrıları ve ağrıları da gidermeye yardımcı olur Yetişkinler için hatıra olarak satın almak için çok uygundur.

Adres : Soi Meesuk 8, Moo 4, Kached Subdistrict, Mueang District, Rayong Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış : Bahçe ile direkt temas

Telefon numarası : 082-898-7886

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Mesook Çiftliği

8. Laem Mae Phim

Rayong, tüm yıl boyunca turist çeken Laem Mae Phim Plajı gibi tüm yıl boyunca popüler bir turizm merkezidir. Doğal güzelliklerle dolu bir plajdır. Konaklama, tatil köyleri ve ucuz deniz ürünleri restoranları ile 4 km uzunluğunda bir kumsal var. sahil boyunca Yürümek, fotoğraf çekmek, oturmak ve deniz ürünlerini en serinletici şekilde yemek için uygundur.

Adres : Moo 3-4, Phe-Klaeng-Kram Yolu, Kram Bucağı, Klaeng Bölgesi, Rayong Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün, günde 24 saat

Telefon numarası : 038-638-789 , 038-638-965

İnternet sitesi : -

Facebook : -

9. Mae Ramhueng Plajı veya körfezin dibi

Mae Ramhueng Plajı, bir başka popüler turistik yer. Turkuaz suyu olan bir plajdır. güzel kum taneleri ve hepsi plajın önünde sıralanmış birçok deniz ürünleri restoranı arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca deniz üzerinde, aralarından seçim yapabileceğiniz güzel manzaralara sahip konaklama birimleri de bulunmaktadır. Ailece denizde yüzmek için uygundur. Çok lezzetli deniz ürünleri yiyin.

Adres : Taphong Subdistrict, Mueang Rayong Bölgesi, Rayong Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün, günde 24 saat

Telefon numarası : 038-653-034

İnternet sitesi : -

Facebook : -

10. Lamai Bahçesi

Lamai Garden (Rayong), meyve ağaçlarının krallığı...dağların ortasında 500'den fazla meyve bahçesi alanı, dağlar ve doğal ormanlarla çevrili, çeşitli bitkilerle serin hava. Her meyve türü için dikim planını sistematik olarak ortaya koyarak 10 yılı aşkın bir süredir meyve dikmeyi planlıyoruz. Durian, rambutan, mangosteen, greyfurt, gül elma, longan, ejder meyvesinden vazgeçme, longkong, yıldız meyvesi, mayong chid, üzüm gibi pek çok meyve çeşidi sizleri bekliyor. Atmosferin tadını çıkarın. ve ağaçtan taze meyve toplamanın sevinci Parkı ziyaret etmek için bir araba servisi ile uygun. Bahçe ziyareti boyunca bilgi ve bilgi verecek personel bulunmaktadır.Lamai, tüm müşterilerin ve turistlerin gelip mutluluk, eğlence ve mükemmel huzur ortamını yaşamaları için açıktır.

Adres : Sai Bueng Yolu, Wang Chan Bölgesi, Rayong Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:17.00 - XNUMX:XNUMX

(Meyve bahçesi Mayıs-Temmuz aylarında açıktır. ve meyve bahçesinin kapanması sırasında turistler her zamanki gibi bahçeyi ziyaret edebilir)

Telefon numarası : 098-737-4983

web sitesi: www.suanlamai.com

Facebook : facebook.com/ Suan Lamai / Suan Lamai

11. Khao Chamao-Khao Wong Ulusal Parkı

doğal bir turistik cazibe merkezidir tam yağmur ormanı ile ve Rayong Eyaleti havzasının kaynağıdır Bol vahşi yaşam ve şelaleler, uçurumlar, mağaralar gibi doğal güzelliklerle dolu, güzel bir doğal manzara. Yürüyüş yapmayı sevenler için uygundur. Kendinizi mümkün olduğunca doğaya bırakın.

Adres : Klaeng Bölgesi, Rayong Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:16.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 038-996-202 , 091-586-2009

İnternet sitesi : -

Facebook : -

12. Rak Samae Köprüsü

Rak Samae Köprüsü asma köprü Kanal boyunca kızartın Ta Boi Hangi yemyeşil mangrov ormanları ile çevrilidir. ahşap bir yürüyüş yolu ile birlikte yeşil mangrov ormanından geç gölgeli ve ferahlatıcı bir atmosfere sahip olan bir eko-turizm cazibe merkezidir fotoğrafçılık için uygun Bir ziyaretin tadını çıkarın Kaçırılmaması gereken başka bir yer

Adres : Noen Kho Subdistrict, Klaeng Bölgesi, Rayong Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : -

İnternet sitesi : -

Facebook : -

13. Koh Kloi Yüzen Pazar

Rayong kasabasında bulunan küçük bir yüzen pazar. retro pazar tarzında dekore edilmiş eski şehrin havasıyla dolu olan Mağazalar açısından çok çeşitli kıyafetler, hediyelik eşyalar, hediyelik eşyalar, oyuncaklar ve restoranlar bulunmaktadır. içecek dükkanı ve daha fazlası

Adres : 65/3 Moo 3, Bypass Yolu, Tum Choeng Noen, Mueang Bölgesi, Rayong Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 086-837-1155

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Koh Kloi Pazarı

14. Khao Chamao Şelalesi

Khao Chamao Şelalesi Khao Chamao-Khao Wong Ulusal Parkı bölgesinde yer almaktadır. Akarsu 3 kilometreden uzun ve Wang Nueng, Wang Matcha, Wang Morakot, Wang Sai Ngam, Pha Kluay Mai Boğazı, Altı Sai Şelalesi ve Pha Sung'dan oluşan 8 seviye güzel şelaleye sahiptir. Bol bol antimon balığı olacak.Zümrüt Saray katı koyu yeşil bir saray ve yüksek uçurum katı yüksek bir dağdan akan bir dere olacak vs.Ayrıca içinden geçilecek bir doğa etüd yolu var. yakındaki şelale boyunca orman. çok yakın

Adres : Khao Chamao-Khao Wong Ulusal Parkı, Klaeng Bölgesi, Rayong Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:16.30 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 038-996-202

İnternet sitesi : -

Facebook : -

15. Khlong Pla Kang Şelalesi

Khlong Pla Kang Şelalesi Khao Chamao - Khao Wong Ulusal Parkı bölgesinde Yaklaşık 3 kilometre çağlayan uzunluğuna sahip, bakir bir ormanın ortasında çağlayan bir dereye sahip, derenin yanında, her iki tarafı irili ufaklı ağaçlarla dolu bir şelaledir. mantarlar ve eğrelti otları kayayı yoğun bir şekilde kaplayan yosun dahil Güzergah boyunca yeşillik atmosferi çok güzel ve doğadan temiz. Berrak ve serin bir şelale akışı, birçok antimon balığı görebilir.

Adres : Rayong Eyaleti, Khao Chamao Bölgesi, Huai Thap Mon Subdistrict

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00:16.30 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 038-894-378

İnternet sitesi : -

Facebook : -

16. Kanalın karşısında Khao Cha-ang

Khao Cha-ang kanalın iki yanında yer alıyor Doğanın yarattığı kireçtaşı bir dağ. Yaklaşık 350 metre mesafede mağaranın içinden akan su vardır.Mağaranın içinde dikitler, sarkıtlar ve kayalar vardır.Güzel görünüm, görmeyi kolaylaştırmak için parlak ışıklar, ancak tüm noktaları değil. Bazı noktaların parlaması için bir el feneri gerekir. Mağaranın içindeki atmosfer garip bir şekilde güzel, su soğuk ve mağaranın içindeki hava nemli değil. Mağarada tekne gezintisine açık dağın altında kanal Sadece Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde Hafta içi sadece ziyaret edebilirsiniz ancak tekne servisi yoktur.

Adres : Khao Noi Subdistrict, Khao Chamao District, Rayong Eyaleti

Çalışma Saatleri - Kapanış : Her gün 09.00 - 16.00

Telefon numarası : 089-247-9209

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Khao Cha-ang kanalın karşısında - Mağarada bir tekneye binin, Rayong

17. Khao Laem Ya

Khao Laem Ya, Rayong'da popüler bir turistik yer Khao Laem Ya-Mu Ko Samet Ulusal Parkı'nda Zemin, denize doğru uzanan sivri bir şekle sahiptir. Uzun köprü ile fotoğraf çekmek gibi ilginç aktiviteler var. doğa izi Park içerisinde kiralık kamp alanları ve çadırlar bulunmaktadır. Odalar ve duş olanakları mevcuttur. Khao Laem Ya'yı ziyaret ederken öne çıkanlar Yani beyaz kule ve ahşap köprü ile fotoğraf çekmek. göz alabildiğine geniş bir açıyla denizin güzel manzaralarına hayran kalın

Adres : 79 Tambon Phe, Amphoe Mueang Rayong, Rayong

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 038-653-034

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Khao Laem Ya Ulusal Parkı - Koh Samet

18. Çilek Kasabası

Strawberry Town, Brookside Valley Resort'un arazisinde yer almaktadır, Strawberry Town adı şehrin tatlı ve aydınlık şehrini temsil edecek şekilde ayarlanmıştır. Batı tarzında benzersiz bir mimari ile tasarlanmıştır. Özellikle Hollanda'nın bir kopyası olacak şekilde tasarlanmıştır. çarpıcı güzel renklerle Buradaki sembol Çilek Prensi olarak bilinen Çilek Taç Heykeli'nde ayrıca çiçek bahçeleri, koyun çiftlikleri ve birçok macera aktivitesi, tırmanma, tırmanma ve fotoğraf çekme bulunmaktadır.

Adres : 6 Moo 5, Samnakthong Bucağı, Mueang Rayong Bölgesi, Rayong Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 038-026-300 - 1 , 081-842-2847 , 085-060-3111

Web sitesi: www.brookside.co.thhttps://www.brookside.co.th/th/

Facebook : -

Bunların hepsi Rayong'da ziyaret edilecek 18 yer. birlikte topladığımız Kim bu hafta sonu nereye gideceğini bilmiyor? Size Rayong'un çok ilginç bir seçenek olduğunu söyleyeyim.


Rayong otel rezervasyonu Rayong Otel
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"