15 Khao Yai atraksiyonu, eğlenceli, lezzet dolu, selfie çekmek, yürümek, havayı solumak sizi tatmin edecek.

24,169'u okuyun

แนะนำKhao Yai Gezi Yerleri 2021 Onu görmek için nerede olacak?

bu haftasonu bugün nereye gitmeli çete seyahati Bangkok yakınlarındaki bir turistik yer olan Khao Yai gibi popüler turistik yerleri istila etmek için arkadaş edinmeye gönüllü olun. hangi temiz hava dolu Kasvetli yeşil bir doğa ile çevrili, onunla dolu ve zaman kaybetmeden serin bir şekilde seyahat edebilir.Ayrıca serin bir yürüyüş için güzel fotoğraflar çekmek ya da macera, eğlenmek, eğlenmek, eğlenmek, eğlenmek için bir yer olmak gibi birçok turistik yer vardır. Dur. ve daha fazlası Dolu bir lezzetle, eğlenceyle, hiç sıkılmadan gezelim. Hangisi nereye dahil olacak bakalım.


1. Khao Yai Ulusal Parkı

İle başlayalım Popüler Khao Yai turistik yerleri Khao Yai Ulusal Parkı doğal Kaynaklar Temiz hava, seyahat etmesi sadece birkaç saat süren popüler Bangkok'un yakınında. Tüm yıl boyunca ziyaret edilebilecek bir yerdir. çünkü etli bir orman var güzel yeşil çimen Her şelale güçlü akar. Doğayı gerçekten incelemek için turizme uygundur. Doğayı yakından tanımak isteyenler Uzun bir yolculuk değil, tavsiye ederim.


2. Saisorn Rezervuarı

Sai Sorn Rezervuarı Khao Yai Ulusal Parkı bölgesinde yer almaktadır. Park ofisinden giderken - Pha Kluay Mai, tüketim için bir rezervuar ve vahşi yaşam için bir su kaynağıdır. Aynı zamanda turistlerin etkileyici fotoğraflar çekmek için uğradığı popüler bir fotoğraf noktasıdır. çünkü burada manzara güzel ve birçok fotoğraf noktası var Ayrıca atmosfer iyi. Khao Yai'yi ziyarete gelen ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir başka simge yapıdır. Kim gerçek bir özçekim çizgisi, bunu kaçırmamalı.


3. Çiftlik Chokchai

Chokchai Çiftliği, Mittraphap-Pak Chong Yolu üzerinde yer almaktadır. Tarımsal turizm destinasyonudur. aile gezileri için uygun Süt ineği yetiştirmeyi öğrenecekler ve aynı zamanda inek sağma, ata binme, dondurma yapma gibi çeşitli aktivitelerin tadını çıkaracaklar. Kırsal batı tarzını deneyimleyin. temiz hava Ve kampta kalabilir, kamp yapabilir, çadırlarda uyuyabilir, ürpertici atmosfer, daha eğlenceli olabilir.

Adres : 169 Köy No. 2, Mittraphap Yolu, Nong Nam Daeng, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima

Çalışma Saatleri - Kapanış : Her gün 10.00 - 20.30 (Pazartesi günleri kapalıdır)

Telefon numarası : 02-532-2846

web sitesi: www.farmchokchai.com

Facebook : facebook.com/Farm Chokchai


4. Kuş Köşkü

The Birder's Lodge Tatil Köyü ve Restoranı Doğayı yakından deneyimlememizi sağlayacak dağların ve otlakların güzel bir atmosferinin ortasında yer almaktadır. Her zaman taze hissediyorum Ve çok güzel fotoğraf açıları var. Yemek mönüsüne gelince, bol çeşit tuzlu, tatlı ve içecek seçenekleri var, kim soğukkanlı diyebilirim. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız mutlaka gelmelisiniz. Avrupa tarzı villalar da var. iyi aktivitelerle Akşamları da turistlerin sıkılmadan eğlenmesi için.

Adres : 282 Köy No. 10, Mu Si Bucağı, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 08.30.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 044-002-306

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/The Birder's Lodge


5. Manzaralı Dünya

Scenic World, Thanarat Yolu üzerinde yer almaktadır. Khao Yai'ye giden yol üzerindeki alan Yemyeşil dağlar arasında harikalar diyarında bulunan bir zevk krallığıdır. Zone 4, Life Park Theme Park, Zone 1, Splash World'de gönlünüzle oynayın, Zone 2, alışverişe gidin ve Greenery Park Mall'da rahatlayın ve Zone 3 tam dinlenme ile bitiyor olmak üzere toplam 4 bölge vardır. The Greenery Resort ve BOTANICA'da ciğerlerinizi doldurmak için temiz havayı içinize çekin.Eğlenceyi, mücadeleyi seven bir maceracı kim, kaçırmayın derim.

Adres : 77 Moo 5 Thanarat Yolu, Mu Si Bucağı, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima

Çalışma saatleri - Sadece Cuma, Cumartesi, Pazar ve ardışık tatil günlerinde 10.00:18.00 - XNUMX:XNUMX saatleri arasında hizmete açıktır.

Telefon numarası : 044-001-188

web sitesi: www.scenicalworld.com

Facebook : facebook.com/Scenic World


6. Khaoyai Panorama Çiftliği

Khao Yai Panorama Çiftliği Başka hiçbir çiftliğe benzemeyen sağlıklı bir mantar çiftliği. Çünkü burada çok güzel bir atmosfer var. Ayrıca turistler mantar çiftliğini de yakından ziyaret edebilecekler. Kendi mantarını yap Mantar çiftliği, küçük bir ev gibi bir atmosfere sahiptir. ev sahipleri farklı mantar türleri olan Çiftlikten mantar ürünleri de var. uygun fiyata alışveriş yapmayı ve eve götürmeyi seçmek

Adres : 297 Moo 6 Thanarat Yolu, Nong Nam Daeng Bucağı, Mu Si Bucağı, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Sadece Cuma, Cumartesi, resmi tatil günlerinde 10.00 - 19.00 ve Pazar günleri 9.00 - 17.00 arası açıktır.

Telefon numarası : 044-756-234

web sitesi: www.khaoyaipanoramafarm.com

Facebook : facebook.com/Khaoyai Panorama Çiftliği


7. Kır evi, Khao Yai

Ban Nok Khok Na Khao Yai, bir tarımsal turistik cazibe merkezi Khao Yai'de sakin bir atmosferin ortasında yer alan çok soğuk kafeler ve restoranlar var. doğa ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmış ve dekore edilmiştir ve geniş yeşil alanlar mükemmel Dükkanın, turistlerin dükkana ilk adımdan itibaren doğayı deneyimlemelerini amaçladığı. Turistler, bambu dokumalardan gelen yürüyüş yolundan doğayı hissedebilecekler.

Adres : 469 Ban Kut Ngong, Köy No. 7, Wang Sai Bucağı, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 10.00 - 17.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 083-095-2199

web sitesi: www.baannokkokna.com

Facebook : facebook.com/Baan Nok Khok Na Khao Yai


8. Lalamukha Çadırlı Tatil Köyü

Lala Muga Tent Resort Khao Yai, popüler bir tatil köyü tarzı. Yumuşak yataklı, klimalı, safari tarzı lüks bir çadıra benziyor. Rahat uyumasına izin verin. Gür yeşilliklerle çevrili, güzel bir atmosfer ve tüm yıl boyunca serin hava. Aynı zamanda sessizdir, gerçek bir rahatlama için uygundur. Bir kamp beldesinde uyumayı seven herkes kamp ateşi etrafında bir avlu ile Moi ile konuşabilir ve yıldızları soğuk bir şekilde izleyebilirsiniz.

Adres : 515 Moo 5, Moo Si Subdistrict, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 10.00 - 17.30 saatleri arasında.

Telefon numarası : 044-300-691

web sitesi: www.lalamukha.com

Facebook : facebook.com/Lalamukha Tented Resort Khao Yai


9. PB Vadisi

PB Valley Khao Yai güzel bir bağdır. Vadinin ortasında 2,500'den fazla raılık bir alanda Şarap üretimi için 400 hektar üzüm yetiştirme alanı ve taze yemek için 100 hektar üzüm yetiştirme alanına bölünmüştür. ve yemek için taze çekirdeksiz üzüm. Ziyaretçiler, modern ekipmanlarla donatılmış 3,000 metrekarelik büyüklüğe sahip Güneydoğu Asya'nın en büyük şaraphanesini görebilecekler. Fransa'dan ithal edilen 250'den fazla şarabın demlenmesi için meşe fıçıların yanı sıra çeşitli PB Valley şaraplarını tatmak da dahil.

Adres : 102 Moo 5, Phayayen Bucağı, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima Eyaleti

Çalışma saatleri : Her Pazar - Perşembe 09.00:18.00 - 09.00:21.00 , Cuma - Cumartesi XNUMX:XNUMX - XNUMX:XNUMX.

Telefon numarası : 085-481-1741

web sitesi: www.pbvalley.com

Facebook : facebook.com/PB Vadisi


10. GranMonte Üzüm Bağı

GranMonte Üzüm Bağları veya GranMonte Üzüm Bağı ve Şaraphanesi, ziyaret edilecek bir başka harika bağdır. çünkü saf bir atmosfer var Büyük dağın eteğine güzelce uzanan üzüm bağlarının güzel manzarası. Toplam alanı 100 dönümden fazla olan üzüm ve şarap fabrikasını incelemek için vardır. Çiftlik, turistlerin bağla yakından temas etmesi için açıktır. şarap turları ile birlikte Üzüm yetiştirmek ve şarap yapmak hakkında Gran-Monte'nin birinci sınıf şarap tadımı ile birlikte

Adres : 59 Moo 9, Phayayen Bucağı, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 07.30 - 20.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 081-900-8282

web sitesi: www.granmonte.com

Facebook : facebook.com/GranMonte Bağ ve Şaraphane


11. Rai Tanga Somboon Kulübü @ Khao Yai

Ülke tarzında ziyaret etmek için çiftlik iyi bir atmosferde Tatile gitmek için uygundur. Batı tarzı binicilik, gökyüzü kaldırma, dağcılık, gezi sürüşü, ATV, go-kart, kart cross, kızak ve teleferik gibi macera aktiviteleriyle dolu dağlarla çevrili, mükemmel doğanın ortasında birçok konaklama seçeneği de bulunuyor. temiz hava mutluluğu batı kovboy kokusuyla doldurmaya yardımcı olmak için lezzetli bir biftek restoranı ile birlikte yemeyi seçmek Eğlenceli aktivitelerle de yorulduktan sonra

Adres : 119 Moo 10, Pak Chong-Hua Lam Rd., Pak Chong Bucağı, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima Eyaleti

Açılış saatleri - kapanış: her gün

Telefon numarası : 093-326-6685

web sitesi: www.thongsomboon-club.com

Facebook : facebook.com/Raithong Somboon Kulübü@Khaoyai


12. Primo Meydanı

Khao Yai Travel'da Primo Piazza En güzel doğa arasında Güzel bahçelerle çevrili ve büyük dağlar Burada, İtalya'nın Toskana bölgesindeki 500 yıldan daha eski bir antik köyün mimari modeli burada Khao Yai'de tasarlandı. kaosu serbest bırakmak O zaman gel ve onu kalıcı bir izlenim bırakacak mutlulukla doldur. Oturup dinlenebileceğiniz, kahvenizi yudumlayabileceğiniz, ışık manzarasını seyredebileceğiniz ya da Kuzu Merinos, Alpaka ve Eşek gibi bu tüylü insanların sevimliliğini yaşamak isteyenler de mevcut.

Adres : 200/2 Moo 10, Mu Si Bucağı, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 09.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 081-922-9000

web sitesi: www.primopiazza.com

Facebook : facebook.com/Primo Piazza


13. Bonanza Egzotik Parkı Bonanza Egzotik Parkı

Bonanza Egzotik Park Mini Hayvanat Bahçesi Toplamda yaklaşık 100 hektarlık bir alanı, yaklaşık 700 metrelik küçük bir dağın etrafında dairesel bir yürüyüşle, alpakalar, beyaz aslan yavruları, kırmızı pandalar, orangutanlar, pigme atlar gibi birçok ilginç hayvan ve aktivite bulunmaktadır. kuş türü Yürüyerek ya da karavana binerek çevreyi keşfedebilecek ziyaretçilerin yanı sıra kuzu ve keçi besleme, beyaz aslan yavrularını besleme, cüce domuz besleme gibi çocuklara yönelik aktiviteler de bulunuyor. ve alpakaları beslemek, vb.

Adres : 236 Moo 5 Thanarat Yolu, Khanong Phra Bucağı, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima Eyaleti

Çalışma saatleri : Her Pazartesi - Cuma 10.00 - 17.00, Cts - Paz 09.00 - 17.00

Telefon numarası : 083-941-3368

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Bonanza Egzotik Parkı


14. Labirentte Ustalaş (Pete Maze)

Khao Yai'de Pete Maze bir ağaç labirenti ormanlar ve yeşil dağlarla çevrili toplam yaklaşık 5 rai alana sahip Bir vurgu var karmaşık bir labirent - ileri geri. dolaşmanın keyfini çıkarabileceğiniz yer ve bir çözüm bul Yürüyüş yolu boyunca çeşitli ilginç şeylerin yanı sıra eğlenceli bir şekilde yürüyebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.Ayrıca bir kafe de mevcuttur. Oturup içmek ve manzaranın tadını çıkarmak için uygundur.

Adres : 126 Moo 11 Khanong Phra, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 09.00 - 18.00 saatleri arasında.

Telefon numarası : 080-168-9601

İnternet sitesi : -

Facebook : facebook.com/Pete Maze


15. Khao Yai Hızlı Kart

Khao Yai Speed ​​Kart, tüm ailenin tadını çıkarabileceği bir yer Bir go-kart, ATV yolculuğunun keyfini çıkarın veya çiftlikte mola verin. Ve buradaki kahvehaneler her türlü hizmete hazır. 700 metreye kadar mesafeye sahip olan go-kart parkuru hem tekli hem de iki kişilik seçenekleriyle sunulurken, ATV parkuru ise çocukların kısa mesafeleri için hem düz bir platforma sahip. ve yetişkinler için eğlenceli bir temel oluşturan bir alan

Adres : Thanarat Yolu, Nong Nam Daeng Bucağı, Pak Chong Bölgesi, Nakhon Ratchasima Eyaleti

Çalışma saatleri - kapanış : Her gün 09.00:19.00 - XNUMX:XNUMX

Telefon numarası : 090-909-8060

web sitesi: www.khaoyaispeedkart.com

Facebook : facebook.com/Khaoyaispeedkart Khao Yai Hızlı Kart

Khao Yai'de ziyaret edilecek 15 yer ile tamamlandı. bir araya getirdiğimiz Khao Yai'yi ziyaret etme şansınız varsa Gelip ziyaret etmeyi unutmayın.


Khao Yai'de ucuz bir otel rezervasyonu yapın
"สถาน ที่ ท่องเที่ยว"